Zolix Lap 24. szám - Ha én lennék az elnök...

Day 934, 11:58 Published in Hungary Slovakia by Zolix777

akkor elég sok mindent megváltoztatnék. Ez lenne az én kis kormányprogramom.

Gazdaság
Az adókat eléggé átalakítanám. Először is a búza és a kenyér jövedelemadóját 1-2%-ra csökkenteném míg az importvámot 70-75%-ra emelném hogy csak magyar cégek árusítjanak a piacon. Feltölteném a Védelmi Tartalékot is.

Külügy
Felállítanák egy külön minisztériumot ami csak a TO-kal foglalkoznak. Tovább erősíteném kapcsolataimat a Phoenix-el valamint több kisebb országgal is jó viszonyt alakítanánk ki hogyha őt vagy minket egy erős támadás érne akkor tudjuk egymást kölcsönösen segíteni. Próbálnék a lengyel-magyar viszonyon javítani és esetleg átcsábítani őket a Phoenixbe.

Hadügy
Nem vagyok a háború kedvelője de ha kell hát kell. A kormányzásom alatt csak ellentámadást indítanánk vagy egy szervezett hadjáratban vennénk részt.

Február 9.
Ciprus.
A két harcoló fél megegyezet hogy nem folytatják a harcot ha Ciprus megtarthatja a szerzett területeit. Eközben Görögország kivonult a szigetről.

Zenta. Szerbia.

Itt ütköztek meg az ENSZ erői az albán illetve montenegrói katonákkal. A csatában többen vízbefulladtak mint ahányan golyó sebezte meg. Az Egyesült Nemzetek Szervezet katonái visszavonultak Magyarországra. Eközben Belgrád is elesett. Valamint Horvátország nyugatról behatolva elfoglalta Zombor és Topolya városát. Albánia és Montenegró viszont visszautasította az ÁOSZ ajánlatát. Helyette megalakították a Balkáni Országok Szövetségét (BOSZ) amihez Horvátország és Románia egyből csatlakozott. Még a mai nap felszólították Magyarországot hogy adja át az ENSZ csapatokat vagy őt is megtámadják. A volt szerb fővárosban közben elosztották a megszerzett területeket. Horvátország megtarthatta a megszerzett földeket míg Koszovó szabad lett és Montenegró és Albánia óriási területre tett szert.


Pápua Új-Guinea.
Az indonéz erőket szinte teljesen kiszorították a fillipínó és az új-guneai hadsereg. Szerencséjükre Malajzia a szövetségesük segítségére sietett és 100.000 katonát tett partra a sziget nyugati felén. Így az erőviszonyok az ÁOSZ-nak kedveztek. 200.000 katona és 300 tank 150.000 ember és 200 páncélos jármű ellen. Az ellentámadásra minden elkészült.



Surabaya. Indonézia
Az ausztrál haderőt végleg elsöpörte az indonézok támadása. Ezután már az ENSZ erői csak védekezni tudtak ezen a fronton amíg nem érkezik erősítést. Valamint Kelet-Timor elkezdet tárgyalni Indonéziával egy esetleges békekötésről.

Rangun. Mianmar.
Az ÁOSZ erői bevették a régi szövetséges Mianmar fővárosát. A megmaradt ENSZ erők ( 100.000 katona 500
tank ) elkezdték a visszavonulást Bangladesbe.

Sabah régió. Malajzia.
A Fülöp-szigetek katonáit ( 100.000 fő ) felkészülten várt 90.000 fegyveres katona és civil akiket 400 tank és 200 repülőgép támogatott. Késő esti órákban elérték a partot ahol heves ellenállásba és egy remekül kiépített védelmi rendszerrel találták magukat szembe ami végigfutott egész Borneó északi részén.

Peking. Kína.
Az oroszok további 100.00 katonát küldtek a városba hogy eldöntsék végleg az ütközetet. A csatában mindkét fő komoly veszteségeket szenvedett.

Ürümcsi. Kína.
A mongol haderő is kapott egy kis segítséget az oroszoktól. 50.000 katona csatlakozott hozzájuk hogy bevegyék a várost ahol körübelül 100.000 kínai katona ásta be magát.



Grúzia.
Az oroszok itt is támadást indítottak. Közel 300.000 katona és 1000 tank indult meg a grúz főváros Tbiliszi felé. Grúzia mindem megmaradt haderejét ami nem - Iránba harcolt- a térségbe irányította hogy megállítsák az ENSZ-t. 76.000 fegyveres ásta be magát a Kaukázusi hegyekbe. Közben az orosz légierő elkezdet bombázni Bakit ( Azerbajdzsán ) ahol óriási pusztítást vittek végbe. A főváros közel fele teljesen megsemmisült.

Almati. Kazahsztán.

Üzbegisztán , Kirgizisztán, és Tádzsikisztán egyesített hadereje megindult a kazahkok felé mivel nem csatlakoztak az SZKO-hoz. Balszerencséjükre pont itt várta egy teljes orosz hadsereg ( 100.000 katona 500 tank ) az indulási parancsot. A támadók „csak” 70.000 fegyvereset és mindössze 200 tankot tudtak felmutatni.

Moszkva. Oroszország.
Itt finn kémeket fogtak el akik éppen az orosz csapatok jelenlegi helyzetét tanulmányozták. A finnek tagadták hogy az övéjük lenne a 3 ügynök.

Tripoli. Líbia.
Az ÁOSZ úgy döntött hogy létrehozz egy társszövetséget amiben a jelenlegi ( és jövőbeli ) Afrika ÁOSZ országok fognak tartozni. A szövetség neve: AOSZ ( Afrikai Országok Szövetsége ). Tagjai: Líbia, Szudán, Algéria, Egyiptom, Etiópia ( új tag ) valamint Marokkó aki nemrég csatlakozott.