Zatišje pred viharjem

Day 1,532, 18:06 Published in Slovenia Slovenia by Ice Killa

Nenehna sprememba stanj, človeški faktor, krešenja mnenj med velesilami eRepublik, stvari, ki jim bomo v prihodnjih dneh še v precejšnji meri priča. To sicer ne govorim kar tako, govorice ne pojenjajo, da naj bi kaj kmalu Turčija bila spodvržena napadu s strani tako Makedonije, ki bo sprva napadla Grčijo, in Bolgarije, ki bo direktno sprožila ofenzivo napram azijski velesili. Ciper je te dni kot prva nacija to že storila, kar nam lahko da nekakšen obet, kaj nas čaka. Morebiti se celo pripeti, da Turki zopet - kljub temu da so pred kratkim zamenjali strani - prestopijo na stran ONEa, pa čeprav obstaja možnost, da bodo v precejšnji meri zavrnjeni s strani nekdanjih zaveznic. Vzamimo primerjavo Poljske, ki je v davnih časih zapustila EDEN in nato prestopila k takrat najmočnejšim državam v igri, nato pa bi se odločila, da se zopet pridruži Hrvaški in nekdanjim zaveznicam, ki jim je tako brezobzirno zadala nož v hrbet, skoraj misija nemogoče. Na drugi strani je spet aktualna Makedonija, pa ne zato, ker se ji obeta izbris, ampak ker je moč zaznati njene imperialistične težnje po tem, da si prisvoji kakšen kos ozemlja več. Najbolj modra izbira bi bila seveda Italija, kar pa ne pomeni, da se bodo Makedonci za to tudi odločili. Visoki makedonski uradniki so potrdili, da naj bi se razgljabljalo o tem, če bi se zopet napotili proti svoji južni sosedi in jo poskušali zavzeti. Bolgarija in Turčija namreč zopet kažeta sovražne napotosti, torej je to optimalna opcija za Makedonce, da celo posežejo po Iranu, če se jim vsi načrti uresničijo.


Diplomatski odnosi med "navideznimi" zavezniki so te dni precej napeti, Bolgarija že kaže precejšnjo mero nezadovoljstva proti Turčiji, medtem ko je INCI oz. Ciper že napovedal vojno na turške sosede. Turkom se morda obeta padec vpliva.

Srbija nemočna proti Hrvaški
Država, ki je zaspala na lovorikah, država, ki se je nekoč razpostirala čez kar 11 nacij in ob tem posegla na prav vse kontinente z izjemo Južne Amerike in Afrike, država, ki se ne sprijazni z dejstvom, da je organizacijsko že precej časa na dnu. Če je morda nekoč s pozivom Lipeca Srbiji uspela ponovna organizacija, to je bilo za časa, ko je predsednica postala Unihorn, te dni temu preprosto ni več tako. Ni vodstva, ni primerne ambicije in želje, načeloma sploh ni volje do igranja, če se lahko tako izrazim. Sicer se ni potrebno spraševati, če bo Srbija sploh še kdaj na vrhu igre na Balkanu, vprašanje je samo, kolikšna je želja po tem, da se to zopet pripeti. Mnenja so lahko deljena, imam pa občutek, da če se Srbi spomnijo svojih zlatih dni, bo njihova želja po osvajanju hrvaških regij znova porasla, bosanske regije so nedvomno zgolj "imaginarna" prepreka za srbske borce, torej z drugimi besedami je neodvisna Bosna zgolj prikaz, da se lahko nasprotno zavezništvo enakomerno kosa z državami ONEa.


Srbija še naprej kaže svojo nemoč pri osvajanju bosanskih regij in obrambi le-teh napram hrvaškim napadom.

S taktičnega vidika je Bosna za kratek čas padla, nato pa je sledil srbski poraz proti svojim večnim rivalom v tej igri, Hrvatom, ki so uspešno zasedli eno izmed 4 bosanskih regij. Porajajo se tudi ideje, kam bi se lahko Srbi usmerili ob primeru uspešne okupacije regij sovražnih držav. Na to bo potrebno za zdaj še počakati, načeloma je tudi neprimeren trenutek za tako odprto razmišljanje oz. celo preoptimistično z vidika nekaterih.

Lahko Bolgarija postane joker, ki bo zopet vrnil prevlado na stran ONEa?
Kot je bilo že omenjeno, bi lahko Bolgarija skupaj z Makedonijo zadala ključen udarec turškim upom po tem, da obdržijo dominanco na večjem delu Bližnjega vzhoda. Težko bi dejali, da se bo to zares uresničilo, govora je seveda o tem, da bi Bulgari izdali praktično oba zavezništva in se postavili v vlogo nekakšne države, ki bi jo vsi potrebovali, nekaj podobnega kar je za eRepublik ta čas Turčija. Diplomacija bo dala odgovor na vse, kot nekateri radi porečejo. Sicer pa je zanimivo, kako Bolgarija še vedno goji sovražna nagnjenja proti svojim sosedom, čeprav so že vrsto tednov v skupnem zavezništvu oz. na isti strani, Turki so bili namreč zavrnjeni ob vstopu v EDEN, nimajo polnopravnega članstva, kar pa te dni ne pomeni praktično nič.


Govorice se porajajo, da naj bi se Makedonija namesto na zahod odpravila proti jugu, torej znova proti Grčiji.

Bolgarija vse od neuspeha proti Sloveniji v Italiji ni naredila omembe vredne poteze in načeloma zgolj počiva na regijah, ki jih trenutno premore. Kmalu bi se lahko vse spremenilo, če se znova odločijo za premik v miselnosti.

Azijska velesila v precejšnjih težavah
Te dni morda delujejo precej močni, a kaj kmalu se lahko to spremeni. Ciper in sedaj tudi Iran sta že napovedala vojno na turške sovrage, kar načeloma pomeni, da se lahko pripravimo na epske bitke, kjer bo potreben vsak atom moči, ki jo bodo premogle prav vse izmed omenjenih nacij. Slednja država ima nič regij, kar sploh onemogoča napoved vojne na Turčijo z njihove strani.


Za zdaj Turčija še vedno vztraja pri ohranjanju vpliva na Bližnjem vzhodu, lahko se pa kaj kmalu pripeti, da bo le-ta izgubljen.

Ob morebitni osvoboditvi Irana lahko sklepamo, da se stvari obračajo iz dobrega na slabše za Turke, ki so bili vrsto mesecev vajeni dominacije na svojem azijskem teatru. Sicer pa azijski velesili ne pomagajo tudi govorice, da naj bi Makedonija ciljala na prodor do Irana ter želja Bolgarija, da se "maščuje" Turčiji za vstop v EDEN, četudi se sliši precej smešno in neavadno, je to v določeni meri res.

Madžarska napadena
Država, ki je kljub nekakšnemu premoru sovražnosti med obema aliansama, še vedno na istem položaju, kot je bila vrsto zadnjih mesecev. Stvari preprosto niso rožnate za maždarsko stran, sama lega, številni sovražniki in pomanjkanje organiziranosti s strani ONE povzročajo to, kar lahko te dni zaznamo na karti eRepublika.


Romunija in Ukrajina še vedno vztrajno napadata madžarske regije, Madžari so sicer v precejšnjih težavah, saj se jim zopet obeta izbris, če bodo nadaljevali s svojo neodločnostjo.

Sicer pa lahko kaj kmalu Madžare čaka ponoven izbris, če bo Madžarska izgubljala regije v takšnem tempu kot jih sedaj.

Španija kljub baby boomu na istem
Čeprav smo lahko videli, da je Španija nekaj dni zaporedoma imela precejšen priliv novih igralcev, pa to vsaj za zdaj še ni spremenilo stvari na bolje za špansko stran. ZDA in Brazilija še vedno vztrajno meljejo poskuse Špancev, da osvobodijo preostale španske regije, v danih trenutkih lahko celo dobimo občutek nekakšnega ping ponga, regije namreč tako hitro menjajo lastnika.


Španci se za zdaj uspešno kosajo z okupatorji v uporniških bitkah, problem pa je v tem, da so precej nemočni v neposrednih bitkah proti Američanom oz. Brazilcem.

V "bitkah zavezništev" sta EDEN in Terra močnejša, medtem ko glavni up Špancev leži v uporniških vojnah in to je tisti potrjeni recept, ki ga slednji uporabljajo že vrsto časa. Vprašanje pa je, kdaj se bodo rešili nadloge in zopet zaživeli staro življenje, morda kaj kmalu, če se Turčija oddalji od Terre in EDENa.

Dogovor med Slovenijo in Italijo uspeh

Nekateri smo bili mnenja, da bo dogovor kaj kmalu propadel, pripetilo pa se je ravno nasprotno. Obe državi se brez pretiranhi problemov držita zastavljenih pogojev. Mogoče je zanimivo dejstvo, da nameravajo Italijani dopustiti Švici, da se osvobodi, Slovenija je sicer s Švicarji, kot smo imeli moč prebrati v sporočilu švicarskega sporočila, sklenila dogovor, kar posledično tudi dolgoročnejše podeljuje Švicarjem neodvisnost. Drugih omembe vrednih dogodkov v Sloveniji ni bilo moč videti oz. zaznati.


Slovenija in Italija se za zdaj uspešno držita dogovora, sicer pa je očitno tudi, da bo Švica po dolgem času znova dobila svojo suverenost.

Čeravno že govorimo o upanju na spremembe in kako bi se lahko Srbi spominjali svoje zlate dobe, lahko dobimo občutek, da se ravno to dogaja. Spremembe, spremembe, ki si jih tako želimo in diplomatski spori med "navideznimi" zaveznicami v Terri in EDENu. To je pokopalo v določeni meri tudi ONE, kar nedvomno pomeni, da se lahko ista usoda ponovi tudi zdajšnji najmočnejši aliansi v eRepubliku. Kolo sreče se venomer vrti in Makedonija je morda pristala na srečni strani tega kolesa - če ji bo uspel podvig, da uspešno zasedejo Grčijo. Spori so se dogajali in se bodo, stabilnost pa je tisto, kar je te dni pereča tema.

Lepo vas pozdravljam,
Ice Killa aka Howly