Vienots skats nākotnē - PANAM alianse

Day 1,188, 23:46 Published in Latvia Latvia by Nameisis


eRepublik atgriezos pirms mazāk kā nedēļas, taču jau pirmajās stundās pēc sarunām ar vairākiem eLatvijas politiķiem un politiskajiem spēkiem kļuva skaidrs, ka vairums mūsu valsts problēmu sakņojas tieši vienotas ārpolitikas trūkumā.

Katru dienu kopš atgriešanās esmu sarunājies ar vecajām igauņu un leišu paziņām, kas joprojām ieņem amatus abās valdībās. Esmu lēnām no jauna iepazinis kaimiņvalstu nodomus, starptautisko situāciju un starpalianšu peripetijas. Caur privātām sarunām jau esmu mēģinājis darboties kā vidutājs starp Igaunijas un Latvijas valdībām, taču diemžēl politiskās gribas trūkuma dēļ nekāda veida izlīgums nav ticis panākts. Kā jau varbūt noprotat, šis gribas trūkums nebija novērojams igauņu pusē.

Nevēlos kritizēt nevienu no eLatvijas politiskajiem spēkiem, jo skaidrs ir tas, ka katram šķiet, ka tieši viņš aizstāv tās vienīgās un patiesās valsts intereses. Šāds stāvoklis gan ilgi nevar turpināties. Nepārtraukti strīdi un sūdu liešana politiskajiem oponentiem uz galvas darbojas tikai pret mums pašiem. Tie grauj mūsu vienotību un pamatus, uz kuriem stāvam. Beidzot ir nepieciešams nonākt pie vienota kopsaucēja, no kura lēnām un pakāpeniski būtu iespējams attīstīt tālejošu valsts ārpolitiku.

Tieši vienota eLatvijas ārpolitika būs pamats saskaņai pašu mājās.

Lai šo pirmo pakāpienu sasniegtu, ir jāatrod tāds turpmākais notikumu attīstības scenārijs, kas apmierinātu gan tautu, gan lielākos politiskos spēkus, parlamentu, prezidentu un valdību.

Šāda scenārija identificēšana nav viegls uzdevums, taču pēc pēdējo laiku rakstiem, aptaujām un diskusijām jāsecina, ka pārliecinoši lielākā daļa no mums vēlas vienas un tās pašas 4 pamatlietas:
1) stabilas attiecības ar daļu no kaimiņvalstīm;
2) turpinātas draudzības saites ar līdzšinējiem sabiedrotajiem;
3) treniņkaru pret valsti, kas abpusēji saskaņoti pasludināta par NE;
4) iespēju periodiski iesaistīties īstā karā.

Pēc garām pārdomām un situācijas analīzes esmu secinājis, ka mums pārliecinoši visizdevīgākais solis ārpolitikā būtu pievienošanās PANAM
aliansei līdz ar brāļiem leišiem.




Kādēļ?

Īsumā.

Šāda izvēle mums, pirmkārt, nodrošina draudzīgas attiecības ar Lietuvu, Baltkrieviju un Krieviju.

Otrkārt, pievienošanās PANAM mums ļauj saglabāt iepriekšējās attiecības ar Grieķiju un Horvātiju, jo pašreizējās ģeopolitiskās situācijas dēļ PANAM un EDEN ir visai siltas savstarpējās attiecības.

Treškārt, šāds solis mums ļauj vienoties par treniņkaru ar Igauniju pēc attiecību normalizēšanas vai Baltkrieviju jau šobrīd.

Ceturtkārt, pievienošanās PANAM mums dod iespēju piedalīties potenciālos uzbrukuma manevros gan uz rietumiem, gan ziemeļiem. Ja igauņi atkal kļūst par draugiem, vienmēr paliek iespēja atgūt seno kuršu zemes Gotlandē. Ja zviedri pārtrauc virzību uz NWO, vienmēr paliek iespēja doties meklēt ziemeļmeitu.

Garumā.

Pirmkārt, tā ir kopējā situācija reģionā.

Igaunija: šī mazā valsts no vienas puses patiešām apsveicamā kārtā vēlas uzlabot attiecības ar eLatviju, taču brīžiem rodas šaubas, vai šī vēlme nāk no sirds vai bailēm par igauņu pagātnes grēku atriebi. Lai izbēgtu no daļējas okupācijas, igauņi izmantoja aizvien progresējošās attiecības ar somiem, lai veiktu reģionu apmaiņu un izbeigtu Latvijas - Igaunijas karu pašrocīgi. Šeit jāatzīmē tas, ka Somija un Latvija faktiski atrodas vienā aliansē. Šāda iejaukšanās noteikti neliecina par sevišķu EDEN ieinteresētību aizstāvēt mūsu nacionālās intereses. Igauņi tāpat joprojām uztur labas attiecības ar vecajiem Phoenix draugiem - Indonēziju, taču oficiālu pievienošanos kādai simpatizējošai aliansei (piemēram, EDEN) pagaidām neapsver.

Zviedrija: vēl oficiāli EDEN dalībvalsts un uz papīra - mūsu sabiedrotais. Realitātē jau kādu laiku atteikusies parakstīt MPP ar EDEN loceklēm un lēnām, bet pārliecinoši virzās uz pievienošanos NWO, par ko liecina ciešās saites ar Poliju un gaisā virmojošās baumas par zviedru nodomiem parakstīt aliansi ar serbiem. Ņemot vērā NWO izteikti naidīgo un imperiālistisko retoriku, tā ir skaidra zīme, ka uz Rietumiem no mums aug bīstams ienaidnieks.

Lietuva: teorētiski skaitās Phoenix biedrs, taču pēc sarunām ar Lietuvas prezidentu un valdību kļūst skaidrs, ka Lietuva pauž apņēmību pievienoties PANAM aliansei. Asiņu liešana pret zviedriem ir beigusies un karu Lietuva ir zaudējusi, izšķiroties par labu pamieram un valsts kases saglābšanai, zaudējot kontroli pār vienu no saviem reģioniem. Lietuviešiem ir jauns ienaidnieks - Zviedrija. Latvijas - Igaunijas konflikta atrisināšanā Lietuva patiesībā nav sevišķi ieinteresēta un tā vien liekas, ka Lietuvas - Igaunijas draudzība beidzas tur, kur beidzas Lietuvas nacionālās intereses.

Krievija: pirms dažām dienām dažiem par lielu pārsteigumu Krievija pievienojās PANAM aliansei un parakstīja MPP ar ASV. Krievija joprojām saglabā tēvišķās saites ar Baltkrieviju, taču nedaudz tālāk uz dienvidiem - Ukrainas frontē - norisinās krietni vien komplicētāki notikumi. Cīņā par auglīgajiem Ukrainas reģioniem ir notikusi Krievijas un tās bijušo sabiedroto - Ungārijas - interešu sadursme.


Otrkārt, tas ir lēnām briestošais pasaules karš. Kad lasiet šo rakstu, NWO jau veic manevrus, kas nepārprotami saucami par invāzijas gatavošanu ASV no vairākām frontēm, tai skaitā no Indonēzijas, kas ir viens no Igaunijas principiāliem sabiedrotajiem. Kā izteicās igauņu prezidenta labā roka: "ārpolitikā mēs cenšamies sekot Indonēzijai".

Ja vēlamies lielo notikumu aizsegā izcīnīt vietēja mēroga karus, mums nepieciešams pievienoties kādai no aliansēm. Lai gan ir jauki, ka ir tālumā esoši sabiedrotie, ilgtermiņā visizdevīgāk meklēt visciešākos sabiedrotos tieši pie robežām, kas gan draudu brīdī ļauj īstenot stratēģisku reģionu apmaiņu aizsardzības nolūkos, gan veikt saskaņotu pāris reģionu apmaiņu, lai efektivizētu vietējo tautsaimniecību.

Tieši pievienošanās PANAM mums ļaus iesaistīties lielajā notikumu virpulī arī attālināti, nevis pavadīt dienas fantāzijās, ka vientulīga igauņu bakstīšana mums nes jebkādus augļus.

Ja vēlies papildināt argumentāciju vai apstrīdēt manu skatījumu, droši izsaki savu viedokli lejā komentāru sadaļā vai dodies uz forumu, kur savas domas palūgšu paust kongresmeņiem, politisko partiju līderiem un prezidentam.

Izsaki viedokli foruma diskusijā un paud savu nostāju aptaujā: http://erepublika.lv/viewtopic.php?f=7&t=57

Kas zina, varbūt beidzot nekonstruktīvus strīdus uz brīdi nomainīs civilizēta diskusija un vienotu, valstisku lēmumu pieņemšana?

Viss ir mūsu pašu rokās.

/Nameisis