Választási Program I. rész - Nemzeti Honvédő Párt

Day 461, 08:54 Published in Hungary Hungary by Magyar Honved

Tisztelt honfitársaim!

A Nemzeti Honvédő Párt fejlődésének újabb bizonyítékát láthatjátok ennek az újságnak a képében. A tájékoztatás fejlesztésének érdekében úgy döntöttünk hivatalos lapot indítunk, melyben a jövőben minden fontos információ elérhető lesz a pártról, a tervekről, eseménykeről. Első cikkünkben a legaktuálisabb történés kerül a középpontba.


Választási program - Nemzeti Honvédő Párt

Február 25.-én ismét választások lesznek Magyarországon, ezúttal képviselőket választunk meg, akik egy hónapig töltik majd be tisztségüket. A Nemzeti Honvédő Párt minden képviselőjelöltje egységes programmal indul, amit közösen dolgoztunk ki, és amit megválasztásuk esetén a képviselőink igyekszenek majd maradéktalanul véghez vinni.

Elsőnek, pártunk nevéhez híven, a hadseregről lesz szó. A tervezet pártunk egyik kiváló tagjának, kl_laci-nak munkáját dicséri. Íme:

Üdvözlök mindenkit!

A Nemzeti Honvédő Párt katonapolitikai és nemzetbiztonsági irányelveit szeretném veletek ismertetni.
Ilyen már volt régebben is (http://www.erepublik.com/en/article/javaslatok-az-orsz-ggy-l-sben-k-z-rdek-k-zlem-ny-708668/1/20), de akkor nem aratott sikert, országunk lakói nem érezték fontosnak. Ennek ellenére tovább dolgoztunk, és továbbfejlesztettük ezt a rendszert, részben az akkori kritikák, részben az azóta bekövetkezett csaták tanulságai alapján.

A tények:
Az elmúlt hónapok háborúi megmutatták haderőnk (és más országok haderejének) erősségeit és gyengeségeit egyaránt. Ezt ugyan sokan sokféleképpen látják, azonban mindenkinek tapasztalnia kellett azt, hogy seregünk erős. Leszögezhetjük, hogy minden eddigi csatában, ahol nem egy bug döntött, mindig a győzelem esélyével léptünk fel. Elég csupán a Szegedért vívott csatára gondolni, amit már az újak is láttak. És itt lehetett látni azt is, hogy ennek ellenére valami hiányzik. Mégpedig a siker. Az új háborús rendszerben Fehérvár visszafoglalásán kívül nincs semmi sikerélményünk. Ezen pedig változtatni kell.

Egy kérdés:
Sokakban felmerülhet, hogy miért ragaszkodunk ilyen makacsul a hadsereg kérdéséhez. Erre két idézettel válaszolnék:
'A diplomácia fegyverek nélkül olyan, mint a zene hangszerek nélkül!' / Nagy Frigyes
'A háború a politika folytatása egyéb eszközökkel.' / Carl von Clausewitz
Azt hiszem, nyilvánvaló, hogy politikai eszköztárunkból hiba lenne a hadsereget, mint mindent eldöntő végső érvet kihagyni. Talán nem tévedek, ha azt mondom, hogy egyik ország sem fog rohanni, hogy kívánságainkat teljesítse, főleg, ha az ellentétes az érdekeikkel. És ugyan a külpolitikai játszmákban nem mozgok otthonosan, de a "hadseregünk nagyon erős, kis híján elfoglalta Szegedet és majdnem megvédte Győrt is" kitétel aligha jelenthet tárgyalási alapot.

A probléma röviden:
A hadseregünk nem elég erős a céljaink eléréséhez. Pakisztán kis túlzással háromszáz emberrel elfoglalta fél Ázsiát, minket Szeged alól zavartak vissza, pedig gyanúm szerint sokszor annyian voltunk. Ezért meggyőződésem, hogy a népességrobbanással bekövetkező puszta számbeli növekedés sem lesz garancia a sikerre.

Megoldási lehetőség:
Az előző javaslatunk egyik vádja az volt, hogy túlszervezett. Azóta kiderült, ha megvalósul, inkább alulszervezett lett volna. Ugyanis: minden eddigi kormányban volt egy hadügyminiszter, akinek irányítania kellett volna az összes harcost - egyedül. Szövetségesekkel együtt ez alkalmanként 1000 embernél is többet jelent - és ezt kellett volna egyetlen embernek irányítania. Ez pedig képtelenség. Ráadásul nem zárható ki, hogy hamarosan 1000-1500 aktív magyar katonával számolhatunk. Ennyi ember irányításához pedig legalább 100-150 ember kell! Ennyi embert nem lehet egy választásnál lecserélni, sőt, egyáltalán ennyi embert nyilvántartani is akkora munka, hogy egyetlen miniszter erre képtelen. Nyilvánvaló: többszintű utasítási rendszert kell kiépíteni.
Ez nagy munka, és kevés ember merne belevágni - pedig minden eszköz adott hozzá!

A hadsereget tehát így képzelem el:

Hadügyminiszter/Védelmi miniszter/egyéb megnevezés
Feladata az ami eddig, és amit egy klasszikus hadügyminiszternek csinálnia kell. Tudatosítania kell a kormánnyal, hogy van hadsereg, és annak vannak feladatai - sőt, a kormánynak is vannak feladatai a hadsereggel szemben. Nem történhet meg még egyszer az, hogy hirtelen, minden előzmény és értesítés nélkül csöppenünk egy háborúba, mint a Quicksilver-béketerv meghiúsulásakor!

Vezérkar
3-5 magas rangú katona. Feladat gyakorlatilag a hadsereg irányítása. Az, hogy többen vannak, biztosítja, hogy folyamatosan aktív legyen. Ismernie kell az összes magasabbegység parancsnokát, és a parancsnokon keresztül a harcértékét.

Magasabbegységek és
Alegységek
Alulról kell/lehet megkezdeni a szervezésüket. Önkéntes baráti társaságok, ismeretségi körök állhatnak össze, akik aztán jelzik a Vezérkarnak, ami vagy beosztja őket egy csapatba alegységnek (ha kevesen vannak), vagy egy új magasabbegységet állít ki belőlük. A parancsnok mindig a rangidős, amit a csapaton belül tisztáznak, csak a végeredményt kell ismernie a Vezérkarnak. A csapatok saját maguk választanak nevet, de ezt jóváhagyásra kell küldeni (szintén a Vezérkarhoz), elkerülendő az azonos nevű csapatok meglétét. Adott esetben így létrejöhet az egyik humoros cikkben megjelent "Mary Poppins Halálbrigád" vagy "13. Matuska Szilveszter szabotőrzászlóalj".
Az elit megmarad a maga formájában, egy kiemelten finanszírozott magasabbegység lesz.
A magasabbegység parancsnokának ismernie kell az alegységek parancsnokait, és miként a Vezérkarnak fölötte, úgy neki is parancsadási joga van az alegységek fölött.



Előnyök:

A hadsereg készültségi szintjét, mozgósítási lehetőségét, és egyáltalán erejét nem befolyásolja semmilyen politikai esemény. Gondolok a következőkre: a magyar-román harcok kiújulásakor a kormány tájékoztatási politikája csődöt mondott, nem voltak pontos információk, hogy mit csináljunk. Az általunk javasolt hadszervezés esetén ellenben a parancsnokától mindenki értesülne a teendőkről. Ennek természetesen egyik alapfeltétele, hogy a parancsnokok - alárendeltek valamilyen fórumon (akár IRL) kapcsolatban álljanak egymással. De említhetném Adam Zahovay elnök úr első ciklusát is, amikor a kormányszervezés és az irányítás átadás-átvétel kellős közepén (ha jól emlékszem elnökválasztás után 1-2 nappal) újultak ki az ellenségeskedések.



Megjegyzések:

Célszerű lenne felújítani a régen volt kitüntetések hagyományát, akár állami szinten is elismerésben részesíteni a kiválóan teljesített magyar katonákat, vagy akár a külföldieket is, amelyet az adott célországban a nagykövetek segítségével reklámozni lehetne, és amelynek presztízsnövelő hatása lenne.


Egyéb felhasználási lehetőségek:
Sajnos egyre többször hallani puccsokról. A hadsereget a puccsisták ellen is be kell vetni! Moving ticketbe kerül, mégpedig sokba, de szövetségeseket és jóindulatot nyerhetünk egy, a világsajtóban megjelenő cikkel, amit egy idegen ország miniszterelnöke ír arról, hogy a magyar csapatok siettek hozzá szavazni, elkerülve így az ország megszállását és kirablását. Ráadásul ez még itthon is megtörténhet...

kl_laci, őrmester, NHP


Pártunk választási programjának további elemeit is hamarosan közölni fogjuk. Fizessen elő ön is a Nemzeti Honvédő Párt hivatalos lapjára!