Ukrán geopolitikai elemzés- újraközlés (HU)

Day 651, 00:38 Published in Hungary Hungary by Domus Mercatoria

Elemzés Ukrajna helyzetéről - az ő szemükkel. Felfrissítve, mert eltűnt a süllyesztőben. Szerintem vigyázó szemünket érdemes rávetnünk Észak-Keleti szomszédunkra.

Eredeti cikk: http://www.erepublik.com/en/article/-kp-650--919185/1/20


"Az eVilág geopolitikai labirintusai

Az eVilág igen sokrétű, változékony, hogy a változásokat alig lehet követni. Jön egy információ egy posztban -, és törli a memóriából a fontos eseményeket, embereket, ötleteket. Ha nem emlékeztetjük magunkat, elfelejtődnek.. És semmi sem fogja őket az eVilág politikájának mélyéről újra felhozni. Az eVilág története több százszoros sebességgel száguld a való világhoz képest. Ez túl gyors még a vájtfülűek számára is. De ők azért szakemberek, hogy megváltoztassák a történelem menetét.

Ha szeretnél helytállni egy állandóan változó világban, meg kell változni vele együtt. Ha azt szeretnéd, hogy sikeres légy gyorsabban kell változnod. Ami tegnap igaz volt- ma már nagyon régi. Minden megváltozott. A játékosok megváltoztak. Új kártyákat osztottak. Elindult egy új párt. Ez, sajnos, a valóság az eVilág politikájában.

A világháború, amely nem tart több mint egy hónapja, lassan elhamvad. Akik ismerik a világpolitikai helyzetet, tudják, hogy holnapi világ - valami új, ez nem a világ egy hónapja, még inkább nem a két hónappal ezelőtti világ. Szerencsére megváltozott eUkrajna is. Ne felejtsük el, hogy csak három hónapja kezdődött függetlenségünk. Háromszor szavaztunk a kongresszusi választásokon. Kétszer választottunk elnököt. Bármilyen is, de ukrán. Csak két hónapja van ukrán elnökünk. De mennyi minden történt azóta!
Próbáljuk ránézni a politikai térképére az eVilágnak, egy teljesen semleges megfigyelő szemével. Lassítsuk le egy a történelem menetét. Nézzük meg az Istenek Alkonyát.

A jelenlegi helyzetet az eVilágban kulcsfontosságú trendek határozzák meg:
1) A politikai egység meggyengülése a PEACE-n belül.
2) A vesztesek elkerülhetetlen feléledése.
3) A világ erőforrásainak koncentrációja a két kulcsfontosságú Hegemón, Magyarország és Indonézia kezében.

Ami azt illeti, ez a három tényező lesz a legnagyobb valószínűséggel meghatározói az eVilág politikájának. Új és nagyon fontos geopolitikai változások elé nézünk. Mire vezet ez?

Factor 1. A PEACE szerepvesztése
A PEACE már egy éves, és ez itt nagyon hosszú idő. De öregszik. Öregszenek az elvek, ami alapján létrejött, öregszik a realitásérzék. Azt az utat járja be, mint a NATO a valós világban. Ma a NATO-nak ki kell találnia létének okait, mivel ami miatt létrejött 60 éve, már nem létezik.(nagyjából azonos idő ez az eVilágban). Varsói Szerződés, és vörös fenyegetés nincs a. Fortis szétverve, az EDEN lenyomva. Helyettük-állandó RW-k a megszállt területeken. Ez egy jó ok arra, hogy továbbra is barátok legyenek a tagok? Talán, de lehet, hogy csak az egyetlen

Factor 2. Az egykori szövetségesek érdekellentétei.
Az a tény, hogy Indonézia és Magyarország, a két fő szövetséges a PEACE-ben túl nagy hatalomra tettek szert. Olyan naggyá váltak geopolitikai értelemben, hogy a többi tag ma - nem több, mint a kórus, a játékot az istenek játsszák. Azt szeretném kérdezni, az utca embere tudja-e, hogyan hozzák a fontos döntéseket a PEACE-ben? Telefonvonalon, uraim. Jakarta és Budapest között.
Oroszország - egy másik játékos, aki aggasztó a szövetségben. Oroszország polgárai nem egészen értik, miért küzd Oroszország az amerikai területeken, mikor saját, orosz területeiket, Indonézia ellenőrzi. Nézd meg a térképet, Oroszországot, és látni fogsz egy feltűnő hasonlóságot az ukrán térképpel. Egy folt az ország közepén. Ez a hely - a "szövetséges" ölelésében van. Minket is erősen markolnak magyar "barátaink".
Befolyásuk megoszlik a PEACE két óriására. A jövőben talán e két ország vív majd meg a világuralomért. És most ...

Factor 3. A megalázottak felkelése
Az Egyesült Államok és Spanyolország is feléledt. Előbb vagy utóbb Oroszország és Franciaország marka meggyengül, és ezek az országok kivonulnak a megszállt zónából. Portugália már visszalépett. Oroszország egyre inkább gondol a visszatérésre ősi területeire. Görögország és Románia erősödik. Látjuk egy második front megnyitását Európában? Nem. A szerbek és horvátok hamarosan lerendezik egymást, nyilvánvaló egyéni okokból, semhogy a szövetség érdekében lépjenek a régiójukban. Mindegyik a saját játékát játssza. Saját partiját, bármilyen szövetség tagja is. Ne túlozzuk el a szövetségek szerepét, nincsenek beépítve a játék mechanikájába.

Factor 4. A világ erőforrásainak egyenlőtlen eloszlása
Az Első Világháború az erőforrásokért folyt. Ez a modern történelemben az egyetlen normális háború volt, ahol a pragmatizmus dominált, és minden világos volt. Gondolod, hogy az eVilág más? Abszolút ugyanaz. És ez jó. Hagyjuk a dumát a szövetségekről, az elkötelezettségről és a barátságról. Még mindig van vas high régiótok? Akkor repülünk hozzátok.
Ukrajna jól áll (persze nem kiemelkedő) erőforrásokkal. Van ipara. Van munkaerő. Jó ország. A szomszédok (kivétel nélkül), élezik a fogaikat a régióinkra, várva, hogy egy másik szomszéd foglalt legyen, vagy gyenge, vagy pedig épp nem érdekli. Amikor az egyik szomszéd alszik, vagy ami még rosszabb, kimúlik, az országnak szembe kell néznie a közvetlenül fenyegető pusztulással.

Ennyit a régiónkról, vissza fogunk térni a következtetésekben a témára. De fel kell idéznünk egy fontos dolgot. Egyetlen ország sem fog megállni, ha növelheti erőforrásait. Alapvető törvénye a geopolitikának- a harc a forrásokért - ez az állandó motorja a világtörténelemnek. Mit gondoltok, ez a küzdelem vége? Tévedtek. Előttünk a harc az indonéz és a magyar forrásokért.

Milyen is az eUkrán külpolitika?

Alapul véve a felsorolt tényezőket, végig kell gondolni a következőket. Ha két olyan ország a szomszédunk, amelyek bármikor készek széttépni minket darabokra,vajon mi a legjobb megoldás ebben a helyzetben. Minket megszálltak már a románok. Voltunk vazallusai (és még mindig nem tudunk megszabadulni véglegesen a befolyásuktól) a magyaroknak. De végre most elkezdjük játszani a saját geopolitikai játékunkat.
Van lehetőségünk Magyarországhoz támaszkodni, azaz a PEACE-hez. Ez ... megvan. Mi szövetségesek vagyunk.
Van egy másik verzió, megtámaszkodni Romániához. Ez megszünteti a déli fenyegetést. Ez ... megvan. Mi szövetségesek vagyunk. Biztosítani magunk Lengyelország ellen, ami Volinyt akarja. Ezt megtettük, szövetségeseink.
Indonézia nem fenyegeti Ukrajnát. Oroszország –még fenyegetést jelent. Itt van még mit tennünk.

A mai eUkrán külpolitika nem a szemet szemért elv alapján működik. Ma, megpróbáljuk megérteni, mi fog történni holnap, az ütések megelőzésére helyezzük a hangsúlyt. Biztonságossá tenni egy gyenge országot, hogy legalább 2 hónapig békében legyen, hogy legyen egy kis bébi bumm, ez a fő feladata az ukrán diplomáciának. A realitás- egy gyenge hadsereg, amely képtelen megvédeni saját függetlenségüket, és ezért meg kell találni a védelmezőket, és a garanciákat. Ukrajna kijutott egy olyan helyzetből, amiben államisága végképp megszűnhetett volna. Sikeresen vagy sem - a történelem meg fogja mondani, de felelősséggel ki lehet mondani Ukrajna folyamatos támadásban élt (Már talán nem.) Most az ellenség keze megpihent. Békében vagyunk az összes szomszédunkkal. És az egyetlen háború, a tréningharc. Élj békésen, Ukrajna! Legalább 2 hónapig.

Moldova kérdése – ez egy feláldozható paraszt kérdése. Mindenki, aki játszott sakkot vagy kártyát, meg kell értenie, néha ki kell dobni egy felesleges kártyát, hogy megnyerhesd a játékot. Ha valaki morálisan nem látja igazoltnak (mi is így kaptuk a szabadságot, mint most Moldova), akkor hadd legyen elég, hogy Machiavelli, mondta: "A háború nem kerülhető el, csak késleltethető - az ellenséged javára." Íme, hölgyeim és uraim az ukrán föld védelmezői. Elhalasztottuk a háborút, amely lehetővé teszi, hogy felnőjünk. Ha ez Moldova segítségével érhető el, meg fogjuk csinálni Moldovával.

Ami a külpolitikai prioritásait illeti, úgy tűnik, hogy egyértelmű. Folytatni kell a lavírozást a globális Hegemónok között, sokaknak legyünk hasznosak, meg kell szabadulni a függőségtől, felkészülve arra, amikor az istenek túlságosan gyengék lesznek ahhoz, hogy megvédjenek minket.
Jól megválasztani az isteneket – minden vállalkozásunk sikerének kulcsa ez kell legyen. Míg az istenek szívességet tesznek nekünk, és míg erősek. Mi meg fogjuk várni, mikor eljön az Istenek Alkonya.

(A szerző – eUkrajna helyettes külügyminisztere .A cikk magánvélemény, nem a külügyminisztérium hivatalos álláspontját tükrözi.) "
Andre Barakuda