Srbija se zopet prerazteza

Day 1,447, 07:07 Published in Slovenia Slovenia by Ice Killa

Večne napake Srbov, ki se samo stopnjujejo s časom, dandanes zares spominjajo bolj ali manj na tragikomiko. Sicer pa je celotna stvar z naše perspektive povsem razumljiva, ko se Srbija poda na lov za Hrvaško, povsem odklopijo svoje mišljenje ter se zanašajo zgolj in samo na njih inat, občutek maščevalnost, borbenosti ter zaletavosti in posledice so nato jasne. Čeprav imajo sprva določeno mero uspeha, jim na dolgi rok ne bo uspelo, to je v teh trenutkih že jasno. Če se ti samo preraztezaš, ta veriga v določeni točki poči in povzroči veliko luknjo, ki jo je težko zakrpati, to pa posledično pomeni, da je potrebno celotno stvar pričeti od začetka. Balkanska velesila ima žal to težavo, da ima v bližini Hrvate, ki neusmiljeno tolčeje proti svojim sovragom ter vsem, ki se jim zaporestavijo, ustvarjajo ogromne težave in muke. Lahko se pa sprijaznimo, da brez večnega rivalstva teh balkanskih nacij eRepublik ne bi bil enak, ne bi bilo isto, če bi imeli zgolj monotone bitke brez emocialnega naboje, brez čustev, ki vnašajo resnično življenje v to igro - da, to je z drugimi besedami poosebitev te igre. Skrivamo se pred dejstvi, da je Srbija, četudi je najmočnejša nacija v igri, izjemno zagledana vase in ne vidi korak pred seboj, to se pripeti, ko ti ego vstopi v tvojo misel in se tvoja miselnost začne obračati k temu, da ne rabiš ostalih, da dosežeš to, kar si še pred časom smatral za nemogoče. Svetovna dominanca je nekaj, odnos do tvojih zaveznikov je drugo, če hočeš obe stvari združiti, kar je seveda nemogoče, je potrebno skleniti določen kompromis, kar pa balkanska velesila do sedaj še ni bila zmožna storiti. Svet krojijo velesile, če je v resničnem življenju to ZDA, je v tej igri to Srbija, ki je močno nad ostalimi in to kaže tudi v bitkah napram Hrvaški, ki se težko, a s srcem bori proti njihovi nadvladi.


Srbija je bila tarča organizirane akcije, ki je ciljala na to, da slednji izgubijo povezavo z italijanskimi oz. celo hrvaškimi regijami. Delen uspeh je EDEN požel v Franciji, kjer je Srbija izgubila že dve regiji, sicer pa je izgubila tudi iniciativo v Ameriki.

Srbija, zazri se okoli!
Na dolgi rok bi nedvomno veljalo reči, da če bi imela srbska nacija močno zaledje, bi bila tudi samo močnejša in ne bi na vsake nekaj tednov bila primorana se vrniti na svoje originalne teritorije oz. da bi bila priča izgubi svoje zbirke surovin. Srbija, zazri se okoli, bi bilo primerno sporočilo v danem trenutku. Ne pravim, da niso postorili veliko in še več za svoje zaveznike v preteklosti, ampak mi se sedaj nahajamo v sedanjosti in če bi, za primer seveda, Madžarska uspešno prešla v Avstrijo in tako ubežala večnim vojnam z Romunijo, bi bil to tudi določen uspeh, mar ne, se ob tem sprašujem. Drži, da Srbi niso vsemogočni, ampak imajo določeno mero moči in prevlade nad ostalimi, kar so v zgodovini eRepublika zopet in znova dokazovali. Ne učijo pa se iz svojih temeljnjih napak, ki je okužila njihovo hrbtenico. Poteze je potrebno delati počasi in ne brezglavo, to je dokazala Hrvaška, ki je modro počakala na primeren trenutek ter šele nato pričela svoj napad na špansko ozemlje ter ga uspešno prešla. Temu lahko rečemo dosežek, da ti neko akcijo planiraš na dolgi rok in je le-ta uspešno izvedena. Mogoče nekateri mislijo, da je uspeh, če Srbija pride do Amerike - je, a samo v določeni meri, saj se od države, ki ostale nacije prekaša skoraj trojno, to tudi pričakuje. Če bi bila Slovenija primerljiva z balkansko velesilo, potem bi brez težav prešli vse do Kanade in od tod do Azije, to je resnica, tudi za Makedonijo se ni pričakovalo, da bo dobila baby boom, ki jo bo pognal do statusa države, ki bo krojila zgodovino v tej igri, pa je. S tem mislim in nameravam povedati, da je vse možno, če je dovolj odločnosti in trde volje, da se nekaj doseže. Če nekdo reče, da ni mogoče, se je že vdal v usodo, ni poskusil in si ne želi poskusiti. Posamezni baby boomi, ki štejejo okoli 100 in več igralcev, so dobra vzpodbuda za naprej in sprva je potrebno biti zadovoljen z majhnim in od tod graditi "veliko" - Srbija namreč po uspešnih baby boomih dnevno dobi reci in piši okoli 300 novih igralcev, kar je za slovenske standarde ogromno, a kot velesila si seveda to lahko privošči.

Srbi delno uspešni v obrambi svojih regij
S strateškega vidika je sicer Srbija uspešno obranila ključne povezave v Italiji ter Hrvaški, a na drugi strani Atlantika izgubila iniciativo proti Američanom ter vzhodneje regiji v Franciji, kar pomeni, da Srbijo ne moremo več smatrati kot državo s polnim sprektrom surovin. Njihova težava je večna in cela postaja legendarna, zopet in znova, kot bi rekel Pavček, se preraztezajo in pri tem si sami sebi ustvarjajo nove in nove težave. Smešno pa je tudi to, da bi se s svojo močjo morali brez težav spopasti s Hrvaško in celotnim EDENom, a temu ni tako, kar nakazuje na to, da so srbske enote slabe ali pa ne dovolj organizirane, kot bi bilo le-to potrebno. Hrvaška je, kot država z okoli 2000 aktivnimi igralci, dokazala, da je zmožno tudi večjo silo organizirati do te mere, da deluje kot velik naoljen vojaški stroj ter pri tem žanje uspehe, torej lahko pri tem sklepamo, da gre na srbski strani zgolj za pomanjkanje volje, iznajdljivosti in samoiniciative.

Turčija sama v morju polnem sovražnikov
Azijska velesila, ki je ostala po sporu s Srbijo praktično osamljena v težavni okolici, sedaj bije boj za ohranitev svoje suverenosti. Če je še pred kratkim bila na višku svojega razponu, saj je okupirala večinski del Ukrajine, celoten Izrael, del Egipta in Savdske Arabije, zdaj temu ni več tako - kako nizko lahko močni padejo, si ob tem lahko porečemo. Turčija sicer nima ravno dobrih odnosov z EDENom, kar ji ne daje dobre vzpodbude za naprej. Potrebno se bo osredotočiti na izboljšanje svojih "zunanjih" aktivnosti ter tako na svojo stran pridobiti države, ki se smatrajo z njihovega vidika kot nevtralne napram njim, ali pa nimajo interesa, da bi se borile v turških bitkah. Za Turke je rešitev preprosta, pokažejo naj precejšnjo mero odločnosti ter se v teh ključnih trenutkih zanesejo na Makedonce, ki so bili poleg Srbije edini pravi zavezniki te azijske velesile.


Turki so zgolj bleda senca svoje stare slave. Če so še pred kratkim imeli v svoji lasti večino okoliških nacij, se zdaj trudijo, da obdržijo oz. ohranijo lastno suverenost.

Mogoče je z njihovega vidika zanimivo tudi to, da Romunija najverjetneje kuje načrte, kako bi s pomočjo celotnega EDENa preko Irana zasidrala svoj položaj v Aziji v dolgoročnem pogledu. Okupacija turških ozemelj je v času, ko se država bori za svojo neodvisnost, misija nemogoče, če pa slednja nima interesa, da brani svoje originalne teritorije, potem pa se lahko pripeti tudi to, da druge države okupirajo njena originalna ozemlja, kar je, recimo, primer pri Hrvaški. Iran je torej naslednja tarča Romunov, saj so že pred kratkim dokazali z veliko mero tankanja v bitkah proti Turčiji, da na to tudi ciljajo. Z vzhoda lahko kaj kmalu pričakujemo akcije Kitajske napram Pakistanu ter kasneje posledičen prodor po iranskih regijah, a prvo kot prvo bodo Kitajci primorani skupaj s Tajvanom odpraviti južnokorejsko grožnjo na Korejskem polotoku.

Bolgarska trening vojna v Ukrajini ter menjava ozemlja z Rusijo
Uspešna akcija Bolgarov je po dolgem času omogočila Ukrajincem, da uživajo v radostih neodvisne države, za nameček pa so izvedli še menjavo ozemelj z Rusi, slednji so v svojo zbirko surovin pridobili regijo bogato z žitom, medtem ko se je Ukrajina polastila regije bogate s sadjem. Turčija ima torej več kot težko, če ne celo nemogočo nalogo, da ponovi svoj uspeh izpred časa, ko je uspešno nadzirala večino svojih okoliških držav.


Bolgarija je uspešno "zabetonirala" mejo Ukrajine s Turčije in sedaj v ukrajinskih ozemljih uspešno izvaja trening vojno, medtem pa je pomembno omeniti tudi to, da je bila uspešno izvedena menjava ozemelj, kjer so Rusi v svojo last dobili regijo bogato z žitom, Ukrajinci pa s sadjem.

Madžarska cilja na Ukrajino
Po sklenitvi miru z Romunijo, kar je slednji omogočilo ofenzivo napram Turčiji, je Madžarska ostala po dolgem času brez naravnega sovražnika. S tem pa pomeni, da se ji odpirata pot na zahod, kar je manj verjetna opcija, ter pot na vzhod, kjer pa dominira EDEN. Izbira Madžarov je bila napoved naravnega sovražnika na Bolgarijo, kar je njihovo izbiro zapečatilo, druga opcija jim namreč (vsaj za zdaj) ne omogoča nekega pretiranega prodora, sicer pa so za kakšno obsežnejšo akcijo, kot so jo na primer izvedli Srbi, prešibki in ne dovolj organizirani.


Madžarska po uspešnem podpisu miru z Romunijo cilja na pohod po ukrajinskih regijah in je v ta namen že napovedala vojno proti Bolgariji, ki je uspešno prevzela nadzor nad mejno regijo Ukrajine z Madžarsko.

Neambicioznost Makedonije
Možnosti države, ki jo lahko smatramo kot eno izmed velesil v eRepubliku, so seveda odprte, vendar jih Makedonci ne izkoriščajo. Če bi se lahko polastili regij v Egiptu, država sama je sicer bolj ali manj pod nadzorom Hrvatom, potem bi precej utrdili svoj položaj v Aziji. Druga opcija je tudi popolna aneksacija Savdske Arabije, za kar pa se za sedaj še niso določili, vendar bi bila tudi to ena izmed možnosti, katero bi morali vzeti v premislek. Sicer pa se zopet kaže pomanjkanje ambicij in ciljev makedonske vlade in skuponsti na splošno. Če so v prvih dnevih eRepublika imeli cilj izbrisa Grčije iz karte eRepublika, pa se ta njihova ambicioznost iz začetnih dni ne kaže več v dandanašnjem času.


Makedonija zopet dokazuje, da ni zmožna oz. da noče izkoristiti dane možnosti, ki bi ji posledično omogočile, da okrepi svoj položaj v Aziji, torej v Egiptu in Savdski Arabiji.

Na ameriški fronti zmaga ZDA proti Srbom, poraz proti Poljski
Stvari le niso tako preproste, kot bi si na prvi pogled lahko mislili. Američani so namreč dokazali, da so zmožni premagati velesilo po imenu Srbija ter ji prizadejati številne težave v preostalih bitkah širom njihovih meja. S tem pa lahko dobimo več kot nazoren prikaz, da bo srbska ofenziva na Mehiko primorana počakati, saj Srbija za omenjeno potezo ni pripravljena oz. je sploh ni zmožna postoriti.


Po porazu v Franciji se je pokazala šibkost Srbije in realen prikaz srbske moči. To pomeni, da Srbi niso pripravljeni na morebitno ofenzivo na okupirane mehiške regije s strani Hrvaške oz. tega sploh niso možni pričeti.

Stabilnost Slovenije
Če velesile v eRepubliku dnevno menjajo svoje regije, pa smo Slovenci dokazali, da je možno tudi z manjšo igralno skupnostjo in z borbeno mentaliteto doseči nekaj, kar nas bo na dolgi rok postavili v nadrejen položaj v primerjavi z ostalimi. Tudi Rim ni bil zgrajen v enem dnevu in tudi slovenska moč napram ostalim ne bo, celotno stvar je potrebno vzeti kot dolgoročni načrt, kako bo Slovenija postala pomembna v mednarodni skupnosti, sicer pa že sedaj igramo določeno vlogo.


Slovenija bo na dolgi rok z uspešnim držanjem trenutnih surovin delala uslugo zgolj sama sebi in bo tako imela precejšnjo prednost napram ostalim nacijam, vsaj kar se tiče izkoristka bonusov.

Lepo vas pozdravljam,
Ice Killa aka Howly