Srbija in Turčija kmalu na nasprotnih bregovih

Day 1,445, 06:30 Published in Slovenia Slovenia by Ice Killa

Misel na to, da bi lahko državi, ki sta še nekoč veljali kot sinonim prijateljstva in bratstva, kmalu pristali na nasprotnih bregovih, ni več tako oddaljen, kot smo si nekateri sprva mislili. Po pravokacijah z obeh strani je olje na ogenj na koncu dodal še PedjaT, ki je objavil sliko, kako opravlja svojo potrebo na koranu ter posledično povsem razjezil muslimansko skupnost v tej igri, ki je nato tudi upravičeno zahtevala njegov ban. Če bi se podobno pripetilo Srbom, ali pa ostalim krščanskim narodom, kjer bi jih užalili muslimani, potem bi bila reakcija podobna in to nam da misliti, da je konflikt neizbežen in bo popolnoma redefiniral moči držav, kot jih trenutno poznamo. Če je srbski cilj in namen, da izgubijo dominantnost v tej igri, jim to tudi uspeva, lahko jim le čestitamo, da so zamerili svojim prijateljem, zaveznikom v težkih trenutkih zaradi tega, ker so slednji glasovali za neodvisno Kosovo, ker so pri tem uporabljali svoje mišljenje. Če ti od nekoga zahtevaš, da glasuje po tvojem diktatu, potem to ne moreš smatrati za svobodno odločitev, mar ne? Od svojih zaveznikov nikdar in nikoli ne moreš zahtevati, da venomer poslušajo tvoje ukaze in če jih ti smatraš za svoje prijatelje zgolj iz tega vidika, potem si v celoti zaslepljen in to se je - na žalost vseh nas, pripetilo Srbiji. Srbi so nedvomno poznani po svojem "inat-u", ki je njihova ahilova tetiva v določenih primerih. Brez premisleka se podajajo v določene konflikte, pa čeprav ni potrebe po le-tem. To je neumnost prve klase. V kaj nas bo to pripeljalo, bo le čas povedal, če bo to bolj zanimiva in dinamična igra, pa lahko le upamo. Seveda pa si lahko na račun sovraštva v resničnem življenju - v glavnem med Albanci in državo številka ena v eRepubliku, obetamo še marsikateri baby boom. Srbi so že dali vedeti, da bo nemudoma, ko bo Albanija dodana med listo držav v tej igri, tarča njihovega napada in želje po popolni "aneksaciji", torej po domače povedano dolgoročni okupaciji.


Kaos na Bližnjem vzhodu. Romunija, ki je še nekoč veljala za srbskega sovražnika, sedaj dobiva pomoč Srbije napram Turkom v medsebojnih spopadih. Si lahko obetamo popolno spremembo med zavezništvi, bi bilo ključno vprašanje, ki si ga lahko zastavimo.


Severneje je Litva na pragu okupacije Belorusije, medtem ko je Litva v celoti izgubila svojo suverenost. Mogoče je še najbolj presenetljivo dejstvo, da so Estonci zopet pridobili večinski del svojega ozemlja napram Finski nazaj.

Si lahko nadejamo sodelovanja med Srbijo, Bolgarijo in Romunijo?
Prvi znaki so za zdaj pozitivni, saj lahko zapazimo, da Srbi nedvomno pomagajo svojim romunskim "sovragom" v bitkah napram Turčiji, ki je nedavno izgubila svojo bitko proti trenutno edinemu naravnemu sovražniku. Problem se sicer poraja pri tem, da bi lahko morebitno sodelovanje med romunsko in srbsko stranjo zamerili Madžari, ki so poznani po tem, da si "lastijo" večinski del Transilvanije in od tega ne odstopajo. Razlogi za to so seveda iz resničnega življenja in s tem lahko tudi pojasnimo, kako sta Romunija in Madžarska prišli do številnih baby boomov. Pravzaprav sta bili eni izmed prvih nacij, ki smo jih lahko smatrali kot velesili, a sta ta status tekom razvoja eRepublika izgubili oz. ne igrata tolikšne vloge kot poprej. Biti ali ne biti, da, ta izraz drži prav tako za balkansko velesilo in Turčijo, slednja namreč nima ravno prijateljskih vezi z EDENom, je pa tudi res, da ima številne stike z zavezništvom, ki kraljuje na zahodu, torej Terro in bi se v primeru pričetka sovražnosti med državama obrnila na njih za pomoč, sicer pa se lahko kaj kmalu pripeti, da Srbi prekinejo svoje zavezništvo v igri s Turki ter se odločijo za to, kar je bila še pred kratkim želja bolgarskega predsednika, da skupno napadejo azijsko velesilo. Na koncu se bo nedvomno izkazalo, da bo obveljala pravda najmočnejšega, kdo to bo, za zdaj še ni jasno, ampak položaj Srbije se lahko dramatično poslabša, ko se doda Albanija v igro ter slednja dobi turško pomoč, ali pa izjemno poboljša, saj bi lahko s skupnim napadom na Turke na svojo stran dobili "ortodoksne zaveznike", kakor si radi pravijo. Torej po domače povedano, države, ki so v dolgi balkanski zgodovini skupno sodelovale proti turškim naporom, da ohrani svoj vpliv na Balkanu ter ji iztrgale prav vsa ozemlja v Evropi z izjemo majhnega dela pri Istanbulu. Igra je povezana z resničnim življenjem in Bolgari, Srbi in Grki še vedno čutijo nekakšno povezanost drug k drugemu. Če Srbija izgubi svoje stare zaveznike, bo brez dvoma našla svoje nove prijatelje med zgodovinskimi prijatelji v resničnem življenju. To je zgolj dokaz, kako se eRepublik in to, kar je okoli nas, prepletata.

Če pogledamo na celotno stvar z vidika zunanjega opazovalca in države, ki bi bila primorana premlevati med tem, komu se bo pridružila, torej recimo primer Slovenije, nas celotna stvar zmede in nam da priokus "zahtevnosti" balkanskih odnosov in sovražnosti drug do drugega. Takšno je življenje, ki ga kroji nacionalizem, na žalost vseh nas. Najbolj smešno in tudi tisto, kar najbolj bode v oči, pa je, da so Srbi pripravljeni povsem pozabiti na skoraj dvoletno prijateljevanje s Turki zgolj zaradi referenduma o Kosovu. Neumnost prve klase, za povrh pa je zanimiva tudi informacija, da je bila Srbija tarča propagande slavne turške skupine INCI, katere namen je bil, da povzroči konflikt med Turčijo in na drugi strani balkansko velesilo. Smešno, ni kaj drugega za dodati.

Makedonija končuje dominanco Cipra v Savdski Arabiji
Po dolgem obdobju kraljevanja Ciprčanov v savdskih regijah, se je Makedonija dokončno odločila, da prekine njihovo "ero" ter regije zopet vzame za svoje lastne in tako posledično povrne izgubljena ozemlja, ki jih je izgubila pred časom ob velikem prodoru Kitajske preko Irana vse do makedonskih regij, ki so nato uspešno padle. Za Makedonce je sicer problematično vprašanje to, na katero stran se bodo postavili, če se Srbi in Turki odločili za medsebojen konflikt, saj držijo dobre oz. če ne celo odlične odnose z obema nacijama. Če bi bili priomarani ugibati, bi bila naša izbira Srbija, ampak za zdaj še nič ni dorečenega in če si balkanska in azijska velesila želita konflikta, si Makedonija želi najbolj modre stvari, ki sliši po imenu sprava in mir, podkrepljen z diplomacijo.


Makedonija uspešno nadaljuje svoj prodor po savdskih regijah, ki so (za zdaj) okupirane s strani Cipra.

V ZDA enosmerna pot Srbije in Poljske
Prodor Srbov in Poljakov se nadaljuje in ozemeljsko gledano se obe naciji vse bližje in bližje približujeta okupiranemu ozemlje Hrvaške v Mehiki. Stvari bi se lahko še kako zapletle, če bo v celotno stvar na koncu posegla še Albanija podkrepljena s Turčijo. Zamere, zamere in zamere bodo odločujoč faktor pri tem, ali bo Srbom uspelo dokončno "izbezljati" Hrvate iz zahodne poloble. Sam osebno sem mnenja, da jim to ne bo uspelo, ampak nikdar ni pametno prehitro ocenjevati. Pustimo času čas...


Srbija in Poljska uspešno v ZDA, sicer pa se približujeta hrvaških regijam v Mehiki, ki jih Hrvati ne nameravajo prepustiti brez boja.

Španija naletela na prvo oviro v Braziliji
Po uspešnem prodoru Brazilije v Kanarskih otokih je Španija omenjeno regijo po ostrem boju znova pridobila v svoje roke. Sicer pa je potrebno omeniti, da je nedavno potekal španski napad na najsevernejšo brazilsko regijo, ki pa ni podlegla pritiskom ter še vedno ostaja del brazilskega ozemlja. Stvari se lahko kaj kmalu zapletejo v večno vojno, kot smo ji lahko priča med Romunijo in Madžarsko, prevladala pa bo država, ki ima za seboj večji finančni kapital oz. več potrpljenja.

Poskusi Slovenije, da se vključi v mednarodno diplomacijo
Z določenimi diplomatskimi potezami je cilj slovenske skupnosti in predvsem vlade, da pozitivno vpliva na to, da se stara prijateljstva ne razdrejo. Morebiten razpad prijateljstva med Srbijo in Turčijo lahko ustvari obdobje tranzicije, kjer pa bo zmagala zgolj in samo država, ki bo bila bolj odločena ter bo s sabo potegnila večje število zaveznikov in prijateljev. V prihodnje je torej modro, da Slovenija začne postopoma, a počasi delati večje posege v mednarodno diplomacijo ter začne sprejemati riskantnejše poteze, kot naprimer, da obljubi nekomu "zvestobo", če se razdrejo star svet alians. Sicer pa v našem okolišu trenutno potekajo zgolj uporniške vojne, ki jih brez problema ustavljamo ter nam poleg tega omogočajo izpolnjevanje "ukazov", ki nam posledično omogočajo dnevno pridobivanje bazuk in "čokoladice". Torej, stvari so bolj ali manj vrtijo tako kot ponavadi, mogoče bi lahko bil cilj prihodnje vlade ta, da zagotovi trening vojno z Avstrijo, drugih opcij trenutno, vsaj tako izgleda, nimamo.


Slovenija nadaljuje svoj večen boj v uporniških bitkah proti Švicarjem in Italijanom.

Lepo vas pozdravljam,
Ice Killa aka Howly