Socializmas. Įgyvendinamas ar ne?

Day 1,155, 04:43 Published in Lithuania Lithuania by Monkey. D. Luffy
Socializmas yra ideologija arba ideologijų grupė, taip pat susijusių politinių teorijų grupė, kurių pagrindinis dėmesys skiriamas teisingam gėrybių paskirstymui tarp visuomenės narių bei visuomeniniam arba valstybiniam gamybos priemonių valdymui.

Turbūt dažnas manote, kad socializmą įgyvendinti yra ganėtinai sunku. Praktiškai neįmanoma. Realybėje taip, tai išties sunkus uždavinys. O kaip erepublik? Čia įgyvendinti socialistines idėjas yra lengviau ar sunkiau? Būtent tai ir pabandykime paanalizuoti.

Visų pirma reikia išsiaiškinti su kokiomis problemomis socializmas susiduria realybėje. Manau, kad viena didžiausių problemų yra žmonių ir jų nuomonių skaičius. Kiekvienas asmuo turi savo nuomonę apie valstybės santvarką ir stengiasi, kad valstybės pozicija atitiktų jo poziciją. Būtent dėl pliuralizmo ir gaunasi didelė politinių grupių kova dėl valdžios. Netgi jeigu socialistai ir gauna valdžią, tai nereiškia, kad socializmą įgyvendinti teliko vienas žingsnis. Visgi jų opozicija lieka pakankamai aktyvi ir kiša pagalius į ratus.

Antra problema yra ganėtinai panaši į pirmą. Mažiau politiškai išprusęs asmuo socializmą tapatina su komunizmu (aišku negalima teigti, kad tai nėra giminingos ideologijos). Todėl dažnai į socialistus žiūri gana prieštaringai, neįsigilinęs į jų siekius ar tikslus vertina juos neigiamai.
Socialistų tarpe taip pat pasitaiko nemažai kairiųjų radikalų (žinomų kaip antifa). Jie savo agresyvumu taip pat sukelia prieštaringus jausmus socializmui.

Taigi, mano manymu, būtent tokios yra kliūtys įgyvendinti socializmą realybėje. Žinoma, gali būti, kad vienos ar kitos priežasties čia nepaminėjau, todėl prašyčiau mane papildyti komentaruose.



Gana apie RL ir pereikime prie erepublik. Būtent čia socializmo įgyvendinimas yra ganėtinai realus dalykas. Tiesa, socializmas, kaip valstybės santvarka čia yra gan sunkiai pasiekiamas, nes žaidimo mechanika neįgalina vienpartinės sistemos. Tad jei kokia nors socialistinė partija ir taptų valdančiąja, ji netaptų hegemone, nes į palamentą patektų ir kitų, galbūt net jei priešiškų, partijų, kurios gali naudotis prezidento apkalta ir taip toliau...

Tuo tarpu socializmas visuomenėje yra įgyvendinamas. Visų pirma čia yra socialinis žaidimas. Čia laimi ne individas, o visuomenė. Žaidėjai stengiasi ne dėl asmeninių tikslų, o dėl valstybės. Todėl korupcijos galimybė sumažėja beveik iki minimumo (aišku visi atsimename manteliuko atvejį).

Taip pat čia ganėtinai paprasta steigti ir administruoti valstybines įmones, kurios gamina produkciją, naudojamą tiek kariuomenėms, tiek individualiems poreikiams. Nevienoje užsienio šalyje žaidėjams iki tam tikro lygio yra dalinami batonai, maksimaliai sveikatai palaikyti. O Jungtinėje Karalystėje bent jau tais laikais, kai buvau ambasadorius (V1), ten būdavo dalinami ir ginklai (!). Žinoma nenustebčiau, jei taip būtų ir dabar, mat nėra antros tokios aktyvios visuomenės kaip JK.

Socialistai siekia aukšto žmonių švietimo lygio. Todėl žaidime kuriamos tokios mokymo įstaigos kaip Naujokų mokyklėlė, arba jau išnykęs Lietuvos Universitetas...Naujokų švietimui didelę įtaką daro ir KAM Šauliai. Ši organizacija apmoko jaunuolius karybos pagrindų, kurie jiems padeda tarnaujant Lietuvos Kariuomenėje.

Taigi, socializmas erepublik netik, kad lengvai įgyvendinamas, bet turbūt ir pati naudingiausia santvarka, todėl vieną ar kitą jo postulatą būtų pravartu įgyvendinti ir Lietuvoje.

Tiesa, norėčiau sulaukti jūsų diskusijų komentaruose.

Taip pat jei pastebėjote rašybos, skyrybos ir panašių klaidų - parašykite komentaruose 🙂