Romunija na pragu velikega neuspeha v Latviji

Day 1,480, 13:58 Published in Slovenia Slovenia by Ice Killa

Poteza Romunije, ki je bila sprva smatrana za izjemno ambicizono, se sedaj sprevrača v gol boj za preživetje, kjer so se baltske države združile v ofenzivo napram tej južnoevropski državi. Estonija je s severa pričela svojo potezo napram Romunom s pomočjo Litve, ki je z juga sočasno udarila s svojimi estonskimi prijatelji. Uspeh je trenutno relativen pojem, saj izgleda, da bo balkanska država po prvem dnevu akcij na severnem predelu Evrope ostala zgolj na eni regiji v Latviji, vprašanje pa je, ali si lahko Romunija obeta pomoč s strani Rusije in Finske, ki sta dokazali, da nista zmožni zadržati močnega odpora v uporniških vojnah. Stvari se lahko še kako zapletejo, če bo Belorusija nepričakovano uspela s svojo akcijo napram litovskim silam ter posledično prodrla v notranjost njihove dežele. Torej, obetamo si lahko izjemno krvoločen boj, kjer ne bodo odločali posamezniki, ampak angažiranost, torej aktivacija celotne skupnosti. Tanki bodo primorani preseči svoj limit v želji, da dosežejo tisto najboljše za svojo lastno državo ter pri tem tudi uspejo. Sicer se naketeri nedvomno sprašujejo, kako so lahko Romuni, ki so seveda smatrani kot ena izmed velesil EDENa v tej igri, zmožni tako brez pretiranega truda izgubiti številne regije v baltskem okolišu, odgovori so lahko načeloma različni, je pa očitno, da Romunija nima tolikšnega zaledja svojih zaveznikov, kot ga ima Hrvaška, ali pa celo nimajo v tolikšni meri organizirano vojsko, ki se venomer bori tam, kjer je to najbolj potrebno. V težkih časih se pokaže, koliko je posamezna nacija vredna in ali se lahko izvleče tudi takrat, ko se bori proti mlinom na veter. Hrvatom je to že uspelo, romunsko vprašanje je pa tokrat povsem druga tema, kateri lahko namenimo celotno razpravo. Venomer pa si porečem, da bo čas povedal in pokazal, kaj se bo izcimilo iz celotne zadeve.


Estonija in Litva v borbi za suverenost Latvije, ki ima številne težave z romunsko nadvlado. Romunija sicer ni ravno v položaju, ki bi ji ga lahko ostale nacije zavidale, saj je trenutno pod napadom svojih južnih in severnih sosedov, torej Litvancev ter Estoncev.

Rusija in Finska se vključita v vojno proti Estoniji
Pomnimo, Estonija je bila nekoč država, ki je dobršen del leta imela pod svojim nadzorom celotno finsko ozemlje, nakar je nato prišel finski baby boom, ki je obrnil stvari na glavo. Se je pa izkazalo, da četudi je estonska skupnost napram ostalim relativno majhna, pa jim uspevajo dobesedno čudeži v bitkah proti svojim nasprotnikom. Takorekoč so se uspešno osvobodili izpod ruske, finske in romunske nadvlade v zgolj nekaj dneh. Seveda je bilo za to potrebno tudi zavezniško posredovanje, vendar se je potebno zavedati, da tudi za to potrebuješ izredno mero logistike in organiziranosti, ki lahko odloči potek bitke v tvojo korist. Zgodovina se venomer ponavlja in tokrat se je pripetilo enako, po številnih uspešnih uporniških vojnah napram silam EDENa so se okoliške države Estonije odločile, da zopet končajo obdobje suverenosti tej baltski "državici" - sama velikost nacije napram ostalim jih postavlja v položaj neizmernih borcev, ki so dokazali, da za uspeh v tej igri ne rabiš pretiranega zaledja skupnosti, ampak moč in pogum.

Iz taktičnega vidika bo torej Rusija pričela svoj napad z vzhoda, medtem ko je Finska v določeni meri že v naletu in je v zadnjih nekaj dneh uspešno zavzemala estonske regije. Lahko pa brez dvoma rečemo, da se Estoniji zopet obeta kratkoročna okupacija, ki bo pa nato s pomočjo zavezniškega posredovanja zopet pripeljala do polne suverenosti te baltske nacije.

Romunski boj proti mlinom na veter
Po uvedbi pravil s strani adminov, ki so onemogočili "aktivno" menjavo ozemelj, so nekateri porekli, da bo to uničilo strategijo, kot jo poznamo. Motili so se, pa še kako. Izkazalo se je, da številčnost v vojni še vedno igra ključno vlogo in tokratni primer pri Romunih prav to potrjuje. Pri Romuniji se problem poraja pri tem, da jih kar s treh strani okrožajo nasprotniki, s tem seveda mislim Estonijo, Litvo in Latvijo, ki so poznane po medsebojnem sodelovanju in bodo postorile vse, kar lahko, da se znebijo oz. rešijo sovražnika iz svoje okolice, drži pa tudi, da se balkanska država, ki se trenutno nahaja v Baltiku, ne bo predala brez boja. S tem pa pridemo v območje nerešljivih ugank, kjer bo "pravico" določila vojaška moč, s tem seveda namigujem na številne tankerje, ki bodo pokazali, kdo velja več v igri imenovani eRepublik. Romunski posamezniki so poznani po tem, da so pripravljeni ob stran dati precejšnjo količino resničnega denarja zgolj za to, da preprečijo padec svoje lastne virutalne nacije v tej igri, načeloma so sam prodor do Latvije izvedli s pomočjo tega, zatorej se je potrebno zavedati, da bodo Romuni trd oreh za predreti.

Iz taktičnega vidika gledano se Romunija trenutno sooča z vojnami napram Estoniji na severu, proti kateri zmaguje ter Litvi na jugu, proti kateri izgublja, stanje torej ni preveč rožnato in nedvomno romunsko skupnost omenjeno v določeni meri skrbi. Po uspešni bitki napram Estoncem si lahko obetamo takojšnjo uporniško vojno v preostali romunski regiji z namenom, da uspešno "prestavijo" svoj neizbežen konec na severnem delu evropske celine.

Argentinski prodor končan

Začetni prodor argentinskih borcev, ki ga je zaznamovala velika mera adrenalina in želja po uspehu, se je bil primoran slej kot prej končati in se tudi je. Po obdobju številnih oz., če se lahko tako izrazim, večnih zmag so Španci vrnili udarec ter se trenutno uspešno borijo napram argentinskim silam za vrnitev svojih originalnih regij pod lasten nadzor. Nedvomno lahko porečemo, da Argentina sama ni zmožna v nedogled nadaljevati te ofenzive in je v precejšnji meri odvisna od pomoči ostalih sočlanic EDENa, predvsem je opazno, da številni tanki na argentinski strani naredijo tisto ključno razliko v medsebojnih bitkah - načeloma je to tudi glavni krivec za uspešen argentinski prodor v prvih dnevih ofenzive, ki se je nato, vsaj tako trenutno izgleda, izjalovila. Višek ozemljeskega razpona južnoameriške države v Španiji je bil dosežen, stvari bodo šle le še navzdol, zavedajmo se tega. Kaj kmalu si bomo lahko zopet ogledali mir na Iberskem polotoku, ki ga bo nato čez čas zopet pretresla medsebojna vojna med brazilsko in špansko stranjo. Stvari se bodo v večnem ciklu zgodovine nenehno ponavljale, na nas je, da se s tem sprijaznimo.


Argentina je po obdobju številnih zmag prišla do grenkega spoznanja, da nič ni večno in tudi njihova ofenziva napram Španiji se je nekoč morala končati.

Grški prodor v Italiji zaustavljen
Obdobje krize v srbski državi, ki ga je zaznamoval padec številnih regij v Ameriki, Franciji in Italiji, se je, vsaj tako kaže, končalo. Trenutni cilj Srbije naj bi slišal po imenu ponovna povezava vseh njihovih regij v Italiji in Franciji z originalnimi teritoriji v Srbiji. Problem se poraja le pri tem, da se bodo tokrat morali odločiti za drugo pot - največkrat se sicer omenja pot preko Albanije, ki velja za eno izmed šibkejših držav v balkanski okolici in bi lahko nedvomno postala nacija, ki bo luč dneva ugledala le ob redkih priložnostih. Princip preživetja najmočnejših je v eRepubliku več kot opazen, sem pa primešajmo še določeno mero čustev iz resničnega življenja in dobili smo pravo mešanico, ki lahko pripelje do tega, da se Albancem pripeti scenarij Italije.


Srbija je po obdobju velike krize zopet uspešno obranila številne svoje regije v Franciji in Italiji. Problem se poraja le pri tem, da je pred tem obstoječa veriga skozi Hrvaško v danem trenutku nemogoča, kot edina možnost se torej poraja Albanija.


Poslednji dnevi Srbije in Poljske v Ameriki.

Problem je sicer tudi pri tem, da imajo Srbi na svojih mejah zopet Hrvaško, ki je poznana po svojem večnem uporu proti tej balkanski velesili in se ni pripravljena sprijazniti s podrejenim položajem napram Srbom. Stvari se lahko v bližnji prihodnosti precej zapletejo in pripeljejo do tega, da se našim zaveznikom zopet ponovi scenarij izpred nekaj dni - možnosti za to so večne, ko imaš ti na lastni meji hrvaški vojaški stroj.

Makedonci napovedali vojno na Ciper
Kot je bilo to pričakovano, je Makedonija napovedala vojno na Ciper z namenom, da uspešno prevzame njihove regije v Egiptu, za zdaj jim to uspeva, svoje lovke pa so usmerili tudi nad ciprski originalni regiji, ki premoreta surovini, kateri Makedonci smatrajo kot pomembni za dopolnitev njihove zbirke bonusov v gospodarstvu. Glavna in tudi najbolj pereča tema pa še vedno ostaja, kdaj se bosta Grčija in Makedonija zopet spopadli na bojnem polju ter, ali bo to povzročilo ponoven padec makedonske moči na Bližnjem vzhodu in krizo, ki jih je že nič kolikokrat zaznamovala.


Makedonija je ob obdobju pasivnosti v Savdski Arabiji zopet prešla na ofenzivo in trenutno kuje načrte za osvojitev originalnih cirpskih regij, tarča makedonske ofenzive so tudi ciprske regije v Egiptu.

Govorice o poljsko-nemškem dogovoru
Dogovor, ki je trenutno smatran za tajen, naj bi se odvil med Poljsko in Nemčijo ter naj bi vključeval, da naj bi se Nemci odpovedali osrednjim nemških regijam v zameno za severne. To bi jim posledično omogočilo napad na Dansko, ki jo slednji smatrajo za deželo številnih "PTOerjev", torej z drugimi besedami tujcev, ki so se tam naselili zgolj zaradi lastnih ugodnosti in ne zaradi potreb Danske kot države. Nemčija bi poleg tega v svojo domeno dobila tudi številne danske bonuse, ki jih trenutno v originalnih nemških regijah ne more koristiti zaradi okupacije Poljske ali pa jih nima.


Nemčija in Poljska naj bi se za menjavo osrednjih nemških regij, ki jih trenutne nadzoruje Nemčije za severno nemške regije, ki bi jih Nemci zamenjali za trenutne.

Stvari so torej v precejšnji meri zopet zanimive in lahko si obetamo razburljiv teden s polno novimi pripetljaji, ki bodo določili, kdo bo ostal zapisan v zgodovini eRepublika kot zmagovalec in kdo kot veliki poraženec. Bo baltskim nacijam uspelo pregnati Romunijo izven svojega okoliša, ali bo slednji uspelo se zoperstaviti grožnji Baltika. Le čas bo povedal, kam nas bo to pripeljalo, lahko pa si zamislimo, če se pripeti, da Romuni izgubijo svojo suverenost, se bo na Balkan ponovno vrnila določena mera akcije - s tem so seveda mišljene številne uporniške vojne na romunskih ozemljih. Glavni problem se sicer poraja pri tem, kako bo Srbija rešila svojo lastno krizo ter ponovno v svojo zbirko dodala vseh 10 surovin, ki jih je nedavno izgubila napram združenim silam EDENa. Hrvaška bi se lahko zopet izkazala kot trn v peti srbskim upom in željam po uspehu v Evropi, nedvomno pa lahko pričakujemo, da če se Srbi odločijo za akcijo v Albaniji in od tod nadaljujejo svoj napad na Italijo, jih bodo severni sosedi venomer spremljali ter jim povzročali številne nočne more. Nekateri bi rekli, da je Hrvaška krivec, da ta igra ni dolgočasna, Srbi pa bi na to porekli, da so zaradi njih izgubili že številne živce ter bi, če bi bilo to možni, jih za venomer aneksirali oz. z drugimi besedami rečeno, jih za večno okupirali. Diplomacija bo zopet igrala precejšnjo vlogo in šah se bo nadaljveval na evropskem teatru.


V primeru padca romunskih regij v Latviji lahko stvari postanejo še kako zanimive na Balkanu.

Lepo vas pozdravljam,
Ice Killa aka Howly