Ogenj zajel Srbijo

Day 1,477, 14:38 Published in Slovenia Slovenia by Ice Killa

Vprašanje, zakaj se Srbi iz svojih dolgih izkušenj v eRepubliku nič ne naučijo, je v danih okoliščinah povsem na mestu. Lahko porečemo, da jih bo njihova ekspaznionistična politika venomer pripeljala do zaključka, kjer bodo po obdobju nagle ozemeljske rasti nato hitro in precej nepričakovano izgubili števila ozemlja. Napake pri srbski vojaški politiki se pojavljajo že pri tem, da nepotrebno napadajo ozemlja, ki jih ne rabijo, s tem predvsem mislim na Bosno in tudi Albanijo, ki po večini samo povečujeta njihovo "kapaciteto" možnosti, koliko regij bodo izgubili v enem dnevu oz. tekom določenega obdobja. Srbija bi se morala kot velesila obnašati tudi kot taka, opazili pa smo, da ravno krize pri tej balkanski velesili prinašajo sposobno vodstvo, ki je zmožno s trdno disciplino in realnim pogledom na dogajanje okoli sebe pripeljati državo v boljše čase, s tem seveda ne mislim, da se bo po obdobju odlične vladavine status nemudoma izboljša, ampak navaden posameznik, smtrnik dobi realen prikaz slike, kaj se dogaja v okolici. Prodajanje megle, da se lahko država, kot je Srbija, uspešno vojskuje s silami vse od Amerike, Balkana ter preko svojih prehodnih regij v Franciji in Italiji, je nerealistično in pri tem jim ne pomaga tudi pasiven odnos Poljske napram njim, slednji so sicer poznani, da po večini skrbijo za lastne interese ter želje in načrte ostalih pustijo na stranskem tiru. Torej, lahko sklepamo, da ni problem zgolj pri tem, da je Srbija neorganizirana in nenehno ekspanzionistično usmerjena, ampak da ima na svojih plečih zavezništvo, ki že precej časa ne obratuje oz. ne dosega ciljev, ki bi jih moralo.


Srbija je zopet na pragu velikega poraza, neuspehi se kažejo tudi v Franciji in v ZDA.

Od zahoda do vzhoda
Srbija uspešno izgublja regije od Amerike pa do balkanskega kotla, kjer se že kažejo obrisi Hrvaške, ki bi lahko slej kot prej za Srbe predstavljala precejšnjo težavo. Potrebno se je zavedati, da z vidika Srbije hrvaška skupnost in vojska ne predstavljata pretiranega zalogaja, glavni problem se poraja pri tem, da imajo njihovi večni rivali v tej igri posameznike, ki so zmožni zadati toliko škode kot velika večina njihovih vojsk skupaj. In ravno ob tem se porajajo problemi, kako zaustaviš nekaj, kar je izjemno mobilno in lahko udari kjerkoli si poželi. Odgovor je jasen, prilagajaš se jim in na ta račun izbereš obliko osvajanja regij po vzoru Poljske, ki modro drži zgolj in samo regije na Nizozemskem, Nemčiji in Franciji ter s tega vidika težko dopustiš svojim nasprotnikom "trenutek nezbranosti in šibkosti".


Srbska veriga je na točki, ko se je pričela trgati. To je bilo sicer pričakovano, nepričakovan je bil le trenutek, kdaj se bo ta "postopek" pričel.

S taktičnega vidika je bila Srbija neuspešna pri obrambi Dalmacije napram hrvaškim silam, izgubili pa so tudi številne bitke proti ZDA na zahodni polobli, slednja je nato tudi pričela lastno ofenzivo na gumarsko regijo, ki je trenutno pod nadzorom naših balkanskih zaveznikov. Nič bolje ne kaže Srbom v Bosni, ki je bo obdobju okupacije znova suverena. Kriza te balkanske nacije se zgolj še stopnjuje.

Neuspešna napoved vojne na Grčijo s strani balkanske velesile
Poskus, da bi Srbi uspešno prešli do grških ozemelj na jugu preko makedonskih ozemelj, se je na koncu precej neslavno izjalovil. Čeprav je bila Srbija v danih trenutkih že takrat pod pritiskom Hrvaške, se je izkazalo, da si Grčija ne želi neposrednega konflikta z omenjeno državo ter se je odločila za modro potezo, kjer so zgolj prepustili makedonska ozemlja originalnim lastnikom. Sicer pa bi lahko sklepali, da se Grki vse bolj pripravljajo na direkten konflikt z Makedonci na Bližnjem vzhodu, če se slednji odločijo za napoved vojne na Ciper, ki ima trenutno v rokah večinski del Egipta. In prav zato se je grška administracija odločila, da ne gredo v konflikt, ki bo lahko omajal njihove temelje ter jih zopet pripeljal pod makedonsko okupacijo.


Začetek naglega padca srbskih regij se je pričel z napovedjo vojne na Grčijo. EDEN je omenjeno potezo s pridom izkoristil in Grki so že pričeli s svojim napadom na italijanski škorenj.

Španija ponovno pod baražo Terre
Pred časom smo bili priča okupaciji vseh španskih ozemelj s strani Hrvaške, ki je bila takrat namenjena v Mehiko in Kolumbijo, ter ZDA in Brazilije, ki sta bili takrat zgolj pomočnici Hrvatom, da so prešli do željene tarče. Zgodovina se ponavlja, kot nekateri venomer porečejo. Po obuditvi brazilsko-španske vojne so se Brazilci odločili, da se posvetijo izključno Južni Afriki, kjer bijejo svoje vojne z Indonezijo in njihovimi silami ter posledično prepustijo vojno s Španijo Argentini. Načrt je bil sprva precej tvegan, ampak zdaj žanje uspehe. Španci so precej neslavno izgubili že precejšen del svojih regij, ne kaže pa na to, da bi se lahko stvari v kakršnikoli meri izboljšale. ONE je v celoti zaseden s Srbijo, ki je glavni "voz" omenjene alianse ter bo nedvomno v prednosti napram španski strani, tega se je potrebno zavedati. Španski dnevi stare slave so minili.


Španija zopet dokazuje, da že nekaj časa ne sodi v sam vrh držav v eRepubliku. Tokrat izgleda, da je podlegla pritisku Argentine in njenih zaveznic.

Makedonija uspešno v Egiptu
Po obdobju delne krize, ko je makedonska nacija neuspešno branila okupirana ozemlja v Grčiji in so se pričeli kazati prvi znaki šibkosti v Savdski Arabiji, se je Makedonija pobrala. Uspešno so si zadali nalogo, da zavzamejo Egipt ter so pri tem tudi uspeli. Lahko pa sklepamo, da se bodo Makedonci slej kot prej usmerili proti ciprsko okupiranemu delu Egipta - verjetno preko uporniških vojn. Nekih nenadejnaih uspehov pa si žal, vsaj v teh trenutkih, ne morejo obetati. So preprosto rečeno preveč omejeni s strani Irana, da bi se podali na avanturo po Aziji ali pa da bi zopet uspešno okupirali grška ozemlja.


Makedonci so po kratkem obdobju krize, kjer so izgubili grško okupirane regije, zopet prišli na zeleno vejo. Uspešno so obranili Savdsko Arabijo in nato zasedli nekatera egipčanska ozemlja, sicer pa je potrebno omeniti, da so ostale regije - vsaj za zdaj - pod nadzorom Cipra.

Latvija v rokah Romunije
Po uspešnem romunskem prodoru skozi ukrajinska in ruska ozemlja vse do Latvije, ki je te dni pod romunsko okupacijo, slednji te dni načrtujejo nadaljnje korake. Govorice pravijo, da naj bi se osredotočili na Skandinavijo, kjer je njihova želja, da se znebijo vpliva sil ONEa na severu. Sicer pa je potrebno omeniti, da Švedska šteje nekaj več aktivnih uporabnikov, kot je to primer pri Latviji - njena severna soseda Estonija je že podlegla pritiskom EDENa in edina izmed, vsaj za zdaj, suverenih nacij, ki pripadajo zavezništvu ABC, ostaja Litva. Možnosti za nadaljnje taktične poteze Romunije so še kako odprte, skrbi nas lahko le to, da se nekatere velesile v okolišu tega ne zavedajo, kar lahko posledično pripelje do popolne spremembe stanja na karti eRepublika - šokantni porazi tudi niso izključeni.


Latvijski upi po suverenosti v prihodnosti so omajani. Lahko si obetamo podobno usodo te baltske države, kot jo je doživela Italija.

Originalna romunska ozemlja pod trdnim nadzorom Madžarske in Turčije
Pomnimo, da so nekaj časa nazaj Madžari in Turki uspešno napadli originalna ozemlja, ki so takrat še pripadala Romuniji in jih posledično tudi okupirali. To je bilo obdobje, ko se je, kot že omenjeno, Romunija prelevila v prehodno državo ter je svoje "interestno" območje preselila vse do Latvije, od koder te dni kuje nadaljnje načrte za prihodnje osvojitve baltskih in skandinavskih sosed. Malce težave je sicer pri obrambi romunskih regij imela Turčija, katero pa je nato podkrepila Madžarska, slednja pa je nato brez pretiranih problemov zatrla upore Romunov v njihovih originalnih regijah.


Romunija kaže znake, da je svoj fokus v celoti preusmerila na Baltik in je originalna ozemlja ne zanimajo oz. z drugimi besedami ne igrajo neke pretirane vloge.

Nenehno se je potrebno zavedati, da koraki, ki jih Srbi delajo v tej igri, škodijo zgolj in samo njim samim. Če se država ne zadovolji z nečim "manjšim", potem tudi z večjim ne bo zadovoljna. Nedvomno lahko drži tudi dejstvo, da si Srbi želijo po večini zabavo in to tudi uspešno dosegajo, ampak če jim je cilj ohraniti določeno mero stabilnost - vsaj z vidika surovin, potem se bodo primorani vprašati, kam vodi njihov nenehen imperializem napram silam EDENa ter Terre. Rešitev je za njih povsem jasna, omejijo naj število regij, kjer so možne uporniške vojne in svojo pot - namesto da gredo preko hrvaških - speljejo preko albanskih regij, medtem pa naj se odpovedo tudi nadzoru nad bosanskimi regijami, ki jim bolj ali manj samo škodijo. Zabava je v tej igri lahko večna, vprašanje je samo, kako doseči kompromis med stabilnostjo in omenjenim. Ambicije morajo biti vedno prisotne, v nasprotnem primeru družba stagnira in igralci pričnejo zapuščati igro.

Lepo vas pozdravljam,
Ice Killa aka Howly