Nyitra, Pozsony

Day 389, 01:13 Published in Hungary Hungary by Hexalia

A Western Slovakia álnéven futó régióról, melyet van szerencsém a kongressszusban képviselni, és Pozsony városáról írnék kis helyzetértékelést.

18 aktív embert számoltam Nyitrán (engedd meg, nyájas olvasó, hogy a bétaverzióban még létező régióközpont nevén illessem a területet), összesen van 41. Az aktivitást az elmúlt 10 napban munka vagy cégvezetés (1 ilyen volt) kritériumához kötöttem a felmérésben.
A régóban favár nincs, de van egy Q2 kórház, és medium grain. Ez utóbbi nekünk vagy az oláhoknak nem sokat ér, de a tótoknak kéne, mint egy falat kenyér. 😉
A terület legnagyobb kincse az elhelyezkedése: határos Pozsonnyal, Győrrel (fővárosunk), Zsolnával (az egyetlen tót régió), Morvaországgal (Kelet-Nyugat híd tehát, Csehország felé az egyetlen út!), Alsó-Ausztriával (Bécs), és két megszállt régiónkkal (Közép-Magyarország, Közép-Dunántúl).
Működő cég nincs Nyitrán. (Csupán egy olyan, melynek munkásai nincsenek, és a tulajt bannolták.)

Ha (nemsokára) életbe lép az oláh-magyar béke, és a két hónappal ezelőtti szöveg lép hatályba, az oláhoké a terület. Mi sokat nem vesztünk, csak annyit, hogy nem leszünk határosak eSzlovákiával. Cserébe annyit nyerünk, hogy a kárpáti jeti határos lesz Csehországgal is, így nem rajtunk kereszül vezet majd egyetlen (hadi) útjuk Európa felé.
Összegezve: nyilvánvaló, hogy nem járunk nagyon rosszul Nyitra elvesztésével, sőt, katonai szempontból kifejezetten nyerünk az üzleten. "Csupán" nemzeti büszkeségünk csorbul. De azért majd visszavágunk, ha eljön az ideje.. 😉
Ha a régió az oláhokhoz kerül, jó kommunikációval javíthatjuk nemzetközi (és tótországi) megítélésünket, ha erősen követeljük a régió átadását tótországnak..

Mi a helyzet Pozsonnyal?
A teljes lakosság 56 fő, ebből szerintem aktív 23 fő.
Jelenleg (és az úgynevezett első világháboró során végig) egyetlen régiónk, mely nem határos oláhországgal.
A város védelmi rendszere nincs kiépítve, viszont van egy Q3 kórház, és medium grain. Utóbbi kettő a tótoknak nagy kincs lenne (Zsolnán nincs kórház sem!), az oláhoknak mit sem ér.
A városban székelő 4 cég közül 3 tuladjonosa bannolva van, 1 elvileg működhetne, de az is szüntelteti a tevékenységét, alkalmazottjuk sincs. Szóval ipar itt sincs.

A tervezett békével Pozsony is oláhországhoz kerülne. Ez nekünk igazából semmi előnyt nem fog hozni, de ha jól megnézzük, az oláhoknak se. (Megtartanunk is csak akkor lnne érdemes, ha Nyitra továbbra is védené az oláhok felől.) Talán akkor járnánk a legjobban, ha - megfelelő diplomáciai előkészítés után - függetlenségi harcot indítanánk a régióban, s átadnánk a területet a tótoknak. Ezzel elismertséget, és jószomszédságot nyernénk, s valójában sokat nem vesztenénk. Csak nem köthetnek bele az oláhok sem, akik a háború előtt többek közt tótország felszabadítására hivatkozva rohantak le minket.


És ezzel külpolitikából belpolitikához jutottunk: ha elvesztjük a két régiót, akkor csak egy marad. Ha kilakoltatnánk az aktívokat, az tehát 41 repjegybe kerülne. Mínusz kongresszusi tagok (17) - ez nem egy nagy össszeg.
Védelmi szempontból ez ideális, de politikaiból nem az. Ugyanis egy kongresszusi tag 2x bocsáthat törvényt szavzásra egy ciklus alatt - azaz 30 fő 60, de 10 fő csak 20 törvényről dönthet! A teljes adórendszer átszabása önmagában 12 törvényt igényel - szóval egy 10 fős kongresszus keze bizony nagyon meg van kötve.
Huba régebben egy cikkben, s azóta újra, egy kommentben felvetette a választási rendszer azon hibáját, hogy nem arányos a képviselet az egy óriás - két törpe régió berendezkedés miatt. Ez igaz, de még mindig jobb a helyzet, mintha csak egy régiónk lenne. Talán a következő választásokkor már úgyis csak egy lesz.. De ha mégis 3, valóban érdemes gondolkozni azon, hogy befolyásolni kell-e a válastásokat Pozsonyban és Nyitrán. Az utóbbi válastás tiszta versenyt hozott, s csak egy kongresszusi hely veszett kárba..

Végül még egy szó a békéről: sok-sok hónapra kötnénk, ezért fontos, hogy ne adjuk fel teljesen a lázadás lehetőségét - lehet azt úgy fogalmazni.. 😉

Nyitra vármegye képviselőjeként fenti elemzés jópár része rosszul esik nekem is, s nyilván minden Nyitrainak, de a helyzet tisztán látása megkövetelte mindezt.
Remélem, országunk erős marad! Hajrá Magyarország! 😉