Külügyi programunk

Day 559, 08:26 Published in Hungary Hungary by Magyar Honved

A Nemzeti Honvédő Párt, eMagyarország egyik legrégebbi, nemzeti értékeket magáénak valló pártja nemrég a megújulás útjára lépett. Új elnököt és vezetőséget választottunk magunknak, s a közeljövőben aktívan képviselni kívánjuk azokat az elveket a magyar közéletben, politikában, melyek összetartják közösségünket. Programunkat természetesen meg kívánjuk osztani a nagynyilvánossággal is, és mivel a Párt fókuszában elsősorban a külügyi és a hadügyi témák állnak, ezért úgy döntöttünk, először ezen célkitűzéseinket publikáljuk.


Revízió

Pártunk a revízió ügyét kiemelkedő fontosságú kérdésként kezeli. Úgy véljük, az eVilágban való hosszú távú fennmaradáshoz és erőnk megőrzéséhez a magyarságnak egységesnek és aktívnak kell maradnia, ezt pedig a leghatékonyabban nemzeti célok kitűzésével valósíthatjuk meg.
A revíziót racionális alapokon kívánjuk megvalósítani. Célunk nem megnyerhetetlen, országunkat jelentős hátrányba hozó háborúk kirobbantása, a nagy lakossággal rendelkező területekért zajló, várhatóan állandó függetlenségi harcok vívása, a belpolitika ellehetetlenítése avagy szövetségeseink elárulása. Amit elérni kívánunk, az az olyan, történelmi magyar területek eMagyarországhoz való visszacsatolása, melyeken napjainkban is jelentős magyar kisebbségek élnek (sok helyen mai napig többségben), amely területekről sok regisztrált játékosunk is származik, és amelyek lelkesítőleg hathatnak lakosságunkra is, ahogy nem is oly régen Kassa bevétele - s végső soron eNagy-Magyarország megteremtése. A revízió tehát nem rövid távú célunk, nem zár ki más hadjáratokat, vagy az érintett területekkel kapcsolatos stratégiai hadműveleteket, hanem állandó, hosszú távon értelmezendő célkitűzés. Hisszük, hogy a jelenben felmerülő problémákra - eredeti területek kérdése, nagyszámú kisebbségek, stratégiai hátrány - a jövőben, akár a játékstruktúra változásainak segítségével is, fenntartható megoldásokat találunk majd.
Úgy érezzük, eMagyarország politikai színpadán jelenleg nincs egyetlen más olyan erő sem - akár a kormánypártok akár az ellenzék soraiban, a Nemzeti Radikális Pártot kivéve -, amely képviselni lenne képes a revízió céljait, vagy akár szándékot mutatna ilyen irányban, még ha a Nagy-Magyarországot jelképező történelmi középcímert használja is fel imázsának építéséhez.

A keleti front

A Nemzeti Honvédő Párt úgy véli, a keleti front bizonytalan helyzete folyamatos fenyegetést jelent hazánkra nézve, amelyet az elmúlt napkok csatái, a román szószegés is jól mutat. Elhibázottnak tartjuk az elmúlt hetekben látott, a sikeres ukrán hadjárat utáni rendezési politikát, mely nem vette kellően komolyan a fennálló fenyegetést, és túl sokáig késlekedett Románia elszigetelésével, az ukrán békekötéssel és szövetséggel. Úgy gondoljuk, ennek köszönhető, hogy Románia most, bár haderejének fénye megkopott, ismét sikerrel vehette, veheti fel a harcot északi határvidékén, és Podóliát tűzheti célul maga elé.
A legfontosabb, hogy Podolia ismételt román megszállását megakadályozzuk, mivel a vaslelőhelyek feletti kontrollt gyakorolva ismét az ázsiai hadjárat idejéhez mérhető, ütőképes haderőt lennének képesek kiépíteni. Ehhez az idő adott, hiszen az ATLANTIS romokban hever, volt észak-keleti blokkja az európai belháborúkban köti le magát, az angolszász államok semlegességüket kívánják mindenáron megőrizni, a román elit nagy része pedig inaktív, vagy Indonéziába települt át.

Az ATLANTIS-örökség

Az ATLANTIS felbomlásával jelentősen átalakultak a világpolitikai erőviszonyok. Észre kell azonban vennünk, hogy a szövetség nem oszlott fel teljesen, mindössze érdekszférák szerint vált szét. Északkeleti blokkja, azaz Horvátország, Románia, Lengyelország, Svédország még mindig veszélyt jelentenek mind Magyarországra, mind ázsiai szövetségeseinkre nézve, így a kisebb jelentőségű európai hadszínterek helyett a PEACE erőinek koncentrációja itt lenne a legszükségesebb. Nem írhatjuk le úgy a problémát, mintha már győztünk volna, hiszen bár valóban jelentős győzelmeket arattunk, és gazdaságilag jelenleg behozhatatlannak látszó fölényre tettünk szert, lakosságszámban, szervezettségben és politikai hadviselésben még mindig könnyedén felveszik velünk a versenyt régi ellenfeleink, s a tapasztaltabb játékosok számát tekintve is előnyben vannak.
Lengyelországra kiemelt figyelmet kívánunk fordítani. Bár a játék határaink belül régóta ellenfelünk Lengyelország, bízunk benne, hogy a népeink közötti hagyományos jó viszonyra és a megváltozott erőviszonyokra alapozva, ügyesen vezérelt külpolitikával az oldalunkra állíthatjuk, vagy a semlegesség felé mozdíthatjuk a lengyeleket, s így kelet-európai stratégiai helyzetünk is javulna.

A Vajdaság és szerb szövetségeseink

Üdvözöljük a néhány napja lezajlott szerb baby-boomot, és örülünk a szerb nemzet erősödésének, mivel régi és hűséges szövetségeseink az Új Világban. E jó viszonyt a jövőben is meg kívánjuk őrizni, ám elsődlegesen eMagyarország érdekeit és a revízió célkitűzését kívánjuk képviselni. A Vajdaság hovatartozásának kérdésében így az eMagyarországhoz való csatolás mellett foglalunk állást, cserébe a szerb nemzetnek a múltban nyújtott, és jövőben nyújtandó segítségünkért.
Emellett tisztában vagyunk vele, hogy a Szerbiának juttatott egyetlen High Grain régióról beszélünk, így a szerb gazdaság stabilitását a jövőben területcserével - akár a jövőben, Szerbia déli határvidékén létrehozandó balkáni államok egy-egy megfelelő régiójának megszállásával, az abban való segédkezéssel -, vagy megfelelő gazdasági egyezmények megkötésével kívánjuk ellensúlyozni a Vajdaság visszaadását.

Puccsok

Pártunk elítéli a politikai hatalomátvételek széleskörű alkalmazását. Elismerjük, hogy az ország stratégiai helyzetének megőrzéséhez, az ellenséges országok ilyen irányú kísérletei elleni védekezéshez elkerülhetetlen a TO-osztagok alkalmazása választások alkalmazásával, úgy gondoljuk azonban, hogy az ilyen műveleteknek a szövetséges országok védelmére, az új, kis lélekszámú országok megőrzésére kell korlátozódnia, valamint az olyan ellenséges akciók kivédésére, melyek országunkat vagy szövetségeseinket jelentősen hátrányos helyzetbe hoznák. Az öncélú, kizárólag a nemzeti vagyon megszerzésére irányuló állami akciókat vagy bármilyen fajta magánakciót elítélünk. A TO-k állandó és széleskörű alkalmazása sok, a jövőben potenciálisan szövetséges fiatal nemzetet fodíthat ellenünk, általános ellenszenvet szíthat a PEACE és Magyarország irányában és az ellenséges propaganda céltáblájává tesz minket.


wbalazs, a Nemzeti Honvédő Párt elnöke
Crile Fisher, az NHP Központi Vezetőségének tagja