In nenadoma se je končalo

Day 1,497, 13:00 Published in Slovenia Slovenia by Ice Killa

Izjemen prodor Hrvaške preko srednjeevropskih držav, njihov napad na poljsko regijo, ki je bil sprva uspešen, vse se je končalo zgolj v hipu sekunde. Enkrat so tam, drugič jih več ni, razultat pa je bil lahko predvidljiv v določeni meri vse od začetka njihove operacije. Nemudoma ko so močne hrvaške sile izgubile podporo svojih precenjenih tankerjev, takrat so se zavedali svoje prave moči in šibkosti, ki so jo prav tako premogli. Pomnimo, da so izgubili prav vse, za kar so se borili v zgolj dveh dnevih, ostaja pa jim trenutno zgolj še regija Burgenland, ki je trenutno njihova edina povezava do Srednje Evrope oz. z drugimi besedami pot na sever, kjer je tudi njihov poglaviten cilj. Nikar si ne mislim in govorim, da je Hrvaška šibka država, sem pa mnenja, da so v dani situaciji precenili svoje sposobnosti in so zavzeli regije v kar 5 različnih državah, posledice pa so bile nato jasne - strm vertikalen padec, ki ga je lahko zaustavil le čudež, tega čudeža pa na koncu ni bilo, je bilo le grenko spoznanje, da se jim njihovi nasprotniki lahko zoperstavijo v enaki meri in jih tudi premagajo. Sicer pa stvari niso ravno pretirano boljše z vidika njihovih zaveznikov, Američani se neuspešno borijo proti silam Srbije, medtem ko edini naciji, ki za zdaj kažeta znake uspehov, sta Ukrajina in Bolgarija v madžarskih regij. Ta čas je torej očitno, da se bo fokus EDENa znova obrnil napram naši vzhodni sosedi, ki je trenutno pod baražo s strani kar treh sosed, torej pred tem omenjeni državi in še Hrvaška, ki je vse do zdaj bila nepomembno vojno s svojo sosedo na severu.


Okolica poljskih regij te dni.


Okolica pred dvema dnevoma.


Začetek optimističen, za konec grenak prikaz realnosti
Govora je seveda o ameriški "ekspediciji" na evropsko celino, ki se je sprva izkazala za izjemno uspešno, na koncu pa je prevladal razum, da tudi država, ki se nenehno zanaša na svoje tankerje, ne more venomer zmagati in prav to se je pripetilo. Pravo lekcijo so dobili s strani Srbije, ki je po uspešnem padcu argentinskega vpliva v Španiji svojo pozornost usmerila na francoske regije, sledila pa je ameriška napoved vojne na večne sovražnike v eRepubliku in delno tudi v resničnem življenju, ta napoved se je izkazala za potezo iz obupa, saj bi v nasprotnem primeru Srbija imela iniciativo s svojo že pred tem planirano akcijo napram ameriškim silam.


Američani so po začetnem uspehu v Evropi v danih trenutkih vse precej kot v rožnatem stanju, grozi jim dokončna izguba vpliva v Evropi napram srbskim silam, ki nizajo zmago za zmago.

S taktičnega vidika je torej zgolj vprašanje časa, kdaj se bo končalo obdobje ameriške dominance v Franciji ter ob tem je potrebno dodati, da Srbi načeloma nimajo želje po neposredni in dolgotrajajoči vojni napram ZDA, razen če ne bo druge opcije, ki bi vključevala za njih tako prepotreben bonus, ki ga dobijo s pomočjo naravnega sovražnika.

Hrvaška polaga upe na Burgenland in na padec Madžarske

Neuspeh v Poljski je dodobra premešal načrte, ki so jih imeli Hrvati na severu Evrope, s pomočjo sil EDENa so brez kančka dvoma ciljali na izbris vseh poljskih regij s karte eRepublika, na koncu pa se je omenjeno izkazalo za preveč ambiciozno. Te dni jim prosto pot, kot že omenjeno, na sever omogoča regija Burgenland, potrebna bi bila zgolj napoved vojne na avstrijske regije in Hrvaška bi imela prosto pot do nemških regij ali pa celo čeških, kamor se je nedavno usmerila Italija najverjetneje z namenom, da pomaga Hrvaški pri napadu na Poljake.

Sreča za eno, nesreča za drugo državo, bi lahko poimenovali nedavne dogodke. Madžarska ima v zadnjem času res obilo nesreče z izbiro nasprotnikov in številnimi uporniškimi vojnami, ki nenehno spodkopavajo njihove upe po močnejši državi. Na zahod ne morejo, napram Romuniji so šli, a so bili tudi tam neuspešni, saj so vse svoje regije izgubili v uporniških vojnah, trenutno pa so še pod napadom tako Bolgarije, Ukrajine in Hrvaške, ki vse ciljajo na svoj del pogače, ko se bo zašlo za madžarsko ozemlje. Določeno mero optimizma jim sicer lahko vlivajo nedavne zmage proti ukrajinskim silam, kar z drugimi besedami pomeni, da Madžarska te trenutke napada originalne ukrajinske regije, odprta pa jim je tudi pot, da se dokončno znebi bolgarske grožnje v bližnjih ukrajinskih ozemljih, če se bo vse izšlo po madžarskih načrtih. Jasno pa je, da se bo slej kot prej naša vzhodna soseda uspešno rešila nadloge EDENa ter zopet zaživela v paradižu.


Madžarski nedavni dogodki zares niso pisani na kožo, zdaj bo prisiljena se bojevati kar na treh frontah proti Ukrajini, Bolgariji in Hrvaški, določeno mero optimizma jim lahko vliva zgolj uspeh proti Ukrajincem, ki se borijo za obrambo svojih originalnih regij.

Makedonsko-turški spor se stopnjuje
Predvidljivo, bi nekateri porekli na nedavne dogodke, tudi sam sem tega mnenja. Načeloma so bili Makedonci v določeni meri spodvrženi iluziji, ko so mislili, da bodo lahko uspešno ohranjali prijateljske odnose s Turčijo, čeprav se je slednja odločila za prehod v nasprotno alianso. Dobra dejanja se pozabijo in prav to je naredila turška stran, ki se je zaradi konflikta interesa v Iranu sporekla z Makedonci, ti pa so odgovorili ostro in obtožili Turke, ki so bili za Makedonijo tisti pravi zavezniki, izdajstva in nelojalnosti, nekateri v danih trenutkih še vedno menijo, da je nadaljnje sodelovanje mogoče, vendar je večina precej skeptična o tem. Če se stvari še nadaljnje zapletajo tako, kot so se vse do danes, lahko kaj kmalu pričakujemo ogorčen boj za prevlado na Bližnjem vzhodu, kamor bo posegla tudi Grčija - seveda na strani sil EDENa ter bo predstavljala precejšen zalogaj za makedonske upe.


Iran je glavni krivec za nastalo situacijo, po uspešnem prodoru Turčije preko iranskih regij se je pojavil konflikt interesov, saj sta Makedonija in Turčija v nasprotnih si zavezništvih. Le čas bo povedal, ali se bosta državi zmožni pobotatati, obeti pa sicer niso ravno dobri.

Že pred časom smo lahko videli jasen prikaz, da je tudi Makedonija možna podleči pritiskom sovražnih držav, pa čeprav se je sama zagrizeno borila do zadnjega diha, to nikdar ni ključnega pomena. Pomembno je, v kolikšni meri ti sodeluješ z zavezništvom in ali ti slednje vrača to zaupanje, ki si ga ti vložil v njega. Makedonci so se namreč v zadnjem času izkazali za precej sebične zaveznike, ki so s solo akcijo v iranskih regijah, katere namen je bil prehod do Indije, dokazali, da so država, ki cilja zgolj na ohranitev lastnih interesov. Ne razumite me napak, sem za to, da gredo v indijske regije, ampak so si izbrali za takratne čase povsem napačen trenutek, saj so bile prav vse države zavezništva ONE zaposlene s svojimi lastnimi nasprotniki - Poljska s Hrvati, Srbija je še vedno z Američani in to nas pelje zgolj v ohladitev odnosov med nacijami, kar se v določeni meri že dogaja. Namigujem na to, da bi se lahko ista usoda ponovila Makedoniji, kot se je Turčija - nezadovoljna z odnosom zaveznikom, pričela se je oddaljevati od vseh in zaveznike je morala iskati, z nasprotjem, da so slednji prihajali k njej. Če se omenjeno pripeti makedonski strani, potem se lahko več kot poslovijo od svojih upov po močnem geopolitčnem položaju na Bližnjem vzhodu. Sicer pa se že kažejo znaki povečanega pritiska na makedonske regije, nedavno je namreč padla egipčanska regija, pred tem pa tudi številne emiratske.

Iran v celoti okupiran, upanje po boljših časih mineva
Z uspešno ofenzivo je Turčija zgolj v roku nekaj dni uspešno zavzela praktično vse iranske regije z izjemo ene, ki jo nadzira Makedonija. To nam lahko da jasen prikaz, kolikšno pomembnost ima Iran za zavezništvo ONE, ki se je zopet izkazalo kot tisto, ki tudi v stiski pomaga svojim zaveznikom.


Zbogom, Iran.

Iran sicer lahko slej kot prej postane država, ki bo povzročila, da se spor med Makedonijo in Turčijo v celoti razvne in pripelje do medsebojne vojne. Že pred časom smo videli, v kolikšni meri se je sposobna turška stran dogovoriti s svojimi zavezniki pri delitvi "plena vojne".

Slovenija predlagala Italijo za naravnega sovražnika
Po uspešni akciji napram Švici se je slovenska pozornost tokrat osredotočila na italijanske regije v Avstriji. Z napovedjo vojne torej ciljamo, da ponovno vrnemo Italijane med nacije, ki so v tej igri pod okupacijo ostalih držav. Po vsej verjetnosti lahko sklepamo, da nam Italijani načeloma ne bi smeli povzročati pretiranih težav, če pa nam bodo, bo slovenska vojaška moč zadostovala, da spreobrne bitko v našo korist.


Po uspešni osvojitvi švicarskih regij se je Slovenija te dni osredotočila na italijanske regije v Avstriji, sicer pa je Italija nedavno napovedala vojno na Češko, kar je bilo v določeni meri mišljeno kot pomoč hrvaškim poskusom, da se izbriše Poljake s karte eRepublika.

Italija je sicer te dni predlagala Češko za naravno sovražnico in je že pričela napad na češke regije.

Nepredvidljivost se je zopet izkazala za stvar, ki jo nikdar in nikoli ne moremo napovedati. Enkrat si lahko obetamo čudež s strani države, ki je še pred kraktim igrala obrobno vlogo, drugič pa lahko že vidimo čudežno vrnitev izgubljenih napram svojim nasprotnikom. Mišljenje nas venomer zavaja v to, da mislimo, da lahko postoriš nekaj, nato pa dokončno obvelja Murphyjev zakon, kar z drugimi besedami pomeni, če gre vse narobe, gre vse narobe.

Lepo vas pozdravljam,
Ice Killa aka Howly