Grenak konec romunskih ambicij

Day 1,459, 08:18 Published in Slovenia Slovenia by Ice Killa

Sanjali so in dosanjali padec svojih ambicij, bi lahko dejali v primeru Romunije. Slednja je po obdobju uspešnega prodora v turških regijah nato precej neslavno izgubila ključne bitke v svojih originalnih regijah napram Turčiji, kjer se je ofenzivi proti Romunom nato pridružila še njihova večna sovražnica z vidika eRepublika ter prav tako iz resničnega življenja Madžarska. Sicer pa drži dejstvo, da je romunska skupnost v eRepubliku nedvomno precej številčna, imajo ključno vlogo, s katero lahko spremenijo potek bitk, imajo pa žal to srečo oz. če se lahko izrazim, nesrečo, da imajo v svoji bližini močne nasprotnike in zaveznike, ki se po večini še sami borijo za svoj obstoj - primer tega je Hrvaška in njihova rivalnost napram Srbiji, ki je več kot opevana v tej igri. Romunija je torej ujeta ne razcepu med ambicijo in doseganjem tega, kar so si zastavili, kar pa je, kot smo opazili pri neuspešni ofenzivi na Turčijo, lažje reči, kot postoriti. V obzir je potebno vzeti tudi dejstvo, da ima Romunija poleg določene mere hrvaške pomoči v ključnih bitkah tudi sama na razpolago tanke, ki lahko zadajo ključno škodo ob ključnem času, ampak se je zopet izkazal Murphyjev zakon, ki je dokazal, da ko je kaj narobe, gre lahko vse narobe. Nekateri trdijo, da so imeli pri začetnem prodoru srečo prav zaradi dejstva, ker so imeli Turki v tistem času muslimanski praznik ramadan ter jih je to nekako "oddaljilo" od igranja eRepublika, posledično pa so se vplivi tega opazili z uspešno ofenzivo Romunije proti Aziji, ki pa je nato precej neslavno doživela grenak konec in bo, vsaj tako kaže, najverjetneje privedla do ponovne okupacije romunskih ozemelj.


Romunija je po začetnem uspehu v Turčiji zopet na pragu popolne okupacije s strani Turkov in Madžarov, ki so zahrbtno napovedali vojno svojim sosedom po tem, ko so neuspešno poskušali z intervencijo v Ukrajini.

Romunija preambicizona za svoj standard?
Nekateri bi propomnili, da so Romuni za svoj standard oz. za svojo trenutno moč preambicizoni ali pa izbirajo napačne sovražnike, kar drži v določeni meri, ampak ne v celoti. Imajo opcijo oz. so jo imeli, da bi prešli v Ukrajino ter od tod v preostale dela eRepublika - niso se odločili za to, kar nam lahko namiguje na to, da imajo željo po tem, da se ponovno podrejajo ciljem EDENa ali pa si želijo akcije ter jim gospodarski in vojaški bonusi, vsaj kar se tiče proizvodnje orožja, ne pomenijo toliko. Ob tem se sicer moramo vprašati, kam to vse pelje in kakšne posledice lahko utrpi romunska skupnost zaradi nenehnega zavojevanja njihovega originalnega ozemlja, učinki bodo slej kot prej jasni in le čas bo povedal, kam bo Romunijo njihova izbira "preambicioznih" načrtov pripeljala. Ne obsojam jih in jih v določeni meri podpiram, saj načeloma vsaka skupnost v tej igri potrebuje določeno mero zabave, ki pa je uravnotežena z mero stabilnosti, kot je to recimo primer v Poljski ter vsaj delno v Srbiji po uspešni okupaciji vseh originalnih hrvaških regij.

S strateškega vidika smo lahko opazili, da je Madžarska po neuspešnih napovedih vojne na Bolgariji oz. Ukrajino preprosto prenehala s temi predlogi ter se zopet in znova osredotočila na svojega večnega rivala Romunijo. Zanimiv je mogoče tudi podatek, da bi lahko Turčija po uspešni okupaciji romunskega ozemlja znova ciljala na ponovno osvojitev Ukrajine, ki je še pred tedni bila smatrana kot del njihovega imperija, a se je slednji nato po precejšnjem pritisku s strani EDENa zgolj po nekaj dnevih razblinil v prah, tako kot njihovi upi, da ohranjajo dobre odnose z alianso, ki jo smatramo za nasprotnico ONE-a.

Francija znova na karti sveta
Po dolgi poljski okupaciji Francije si je slednja dogovorom, ki sta ga podpisala predstavnika poljskega in francoskega naroda, znova zagotovila neodvisnost in polno suverenost. S podpisom omenjenega sporazuma se Francozi zavezujejo k temu, da v svojih ukazih ne bodo dajali uporniških vojn v poljsko okupiranih regijah za njihovo prioriteto, iz tega vidika lahko torej smatramo dogovor med državama kot pozitiven korak naprej v medsebojni diplomaciji - Francija pa je ob tem znova prisotna na zemljevidu eRepublik držav, kar je z njihovega vidik zavidljiv dosežek. Država v Zahodni Evropi ima že od nekdaj težave pri tem, da v svojih regijah drži surovino, ki je pomembna za veliko večino izmed globalnih velesil in ta sliši po imenu guma.


Francija je po dolgem času znova popolnoma suverena ter drži neodvisnost v 4 regijah, kmalu se ji obeta še osvoboditev ozemlja, kjer se nahaja njihova prestolnica Pariz.

Poljska modro v Evropi in agresivno na ameriškem kontinentu

Prodor, ki se vse bolj in bolj bliža svojemu poglavitnemu cilju, torej dokončnemu izbrisu ZDA ter nato, če bo potrebno, napad na hrvaške regije v Mehiki, čeprav je srbsko politično vodstvo izrazilo, da potrebe po tem posegu ni, saj bi omenjena ofenziva napram Hrvaški zgolj škodovala njihovim interesom ter bi jim prizadejala negativne posledice na Balkanu, ki je trenutno popolnoma "osvobojen" sovražnikove nevarnosti.


ZDA so z vsakim dnem bližje popolni okupaciji, kar nakazuje že dejstvo, da se srbski in poljski vojaški stroj vse bolj približujeta zahodni obali, kjer se nahaja tudi njihova glavna ter najbolj poseljena regija Kalifornija.

Novinec v eRepubliku ni prinesel željenih učinkov
Če smo si nekateri obetali in celo želeli številčen baby boom v Albaniji, pa se omenjena stvar ni pripetila - v določeni meri smo nekateri imeli prevelika in previsoka pričakovanja, pa čeprav slehernih možnosti še ni za odpisati. Sicer obstaja možnost, da bi lahko prvovrstno uslugo za albansko skupnost postorili Srbi z njihovim napadom na albansko ozemlje ter tako prepričali albanske medije, da objavijo prispevek o eRepubliku in načeloma pridobijo novo generacijo igralcev v to igro. V tem primeru, seveda ob predpostavki, da se to pripeti, bi celotna stvar popolnoma premešala stanje na Balkanu. Potrebno je imeti v mislih, večja kot je skupnost v igri, večja bo postopna rast v naciji ter na dolgi rok bo večja tudi njihova moč - Srbija je to za zdaj uspešno dokazala v treh letih svojega obstoja kot velesila in za to se lahko v poglavitni meri zahvali Lipecu, ki je naredil potezo stoletjo za admine in to seveda brezplačno.


Bližina Srbije bi se lahko za Albanijo pri poskusih pridobitve baby booma izkazala za ključno stvar, sicer se pa tega Srbi, vsaj za zdaj, očitno ne zavedajo in že planirajo, kako bodo pot preko hrvaških regij zamenjali za Albanijo. V mislih pa seveda nimajo, da bodo hrvaška ozemlja prepustili brez boja, kakor je dejal srbski predstavnik.

Trening bitke v Švici
Nikar ne bom dajal lažnega občutka, da je stanje v Sloveniji kaj boljše, ker ni, je pa tudi res, da imamo po dolgem času zopet lastno trening vojno, ki je vsaj delno izboljšala trenutni sivi vsakdanjik, ki je pripeljal nekatere že do roba obupa in posledično javno pozivajo k temu, da se naša država udeleži ofenzivne akcije napram našim sovražnikom v EDENu in Terri v skupni akciji zavezništva ONE. Mogoče se sliši kot utopija, v določeni meri je, ampak je to potrebno razumeti zgolj kot prikaz, kaj povzroči, če ti skupnosti ne "dovajaš" nekega občutka enotnosti in občasno tudi zabave, ki popestri celotno zadevo - zavedajte se tega, brez članov skupnosti tudi Slovenije ni. Nekateri bi preprosto dejali, da sem preoptimističen, pa mar sem, če se zavzemam za boljše bogoje v naši virtualni državi, za pogoje, ki bi omogočali, da vsaj nekateri znova dobimo občutek, da se borimo za nekaj, kar je cilj slovenske skupnost, vseh nas igralcev in nenazadnje, da se ob tem počutimo kot del nečesa.


Trening vojna v Švici poteka brez pretresljivih zasukov v eno ali drugo smer, z drugimi besedami lahko celo rečemo, da je to višek celotnega dogajanja v naši virtualni naciji.

Lahko mi očitate, da so nekatere moje izjave nerealistične, da nisem prizemljen k tlom, ampak posledice naše stagnacije so več kot očitne pri tem, da nas zapuščajo nekateri igralci, ki so v preteklosti krojili zgodovino eSlovenije. Zamislite se.

Lepo vas pozdravljam,
Ice Killa aka Howly