eLietuvos prezidentai

Day 871, 08:14 Published in Lithuania Lithuania by daniochas


Sveiki, brangūs skaitytojai.

Šį straipsni norėjau parašyti jau vakar, eLietuvos atsiradimo metinių proga, tačiau vakar negalėjau to padaryti dėl adminų padarytos "lunch'o" pertraukėlės. Tiesa, tas lunch'as truko per ilgai ir nesugebėjau išspausdinti to vakar.

Ką aš galiu parašyti apie nepriklausomybę? Apie istoriją beveik viską "LT Metraštis" jau parašė, o ką kito ir negalėjau sugalvoti. Todėl nusprendžiau parašyti apie tai, ko LT Metraštyje dar nebuvo (buvo, bet tik iš dalies) - apie eLietuvos prezidentus. Kas jie tokie, iš kur atsirado, kas juos išrinko, ką jie darė, kodėl jie dabar yra šlovinami/smerkiami.

Kadangi eRep skalėje jau esu senas pensininkas (arba gyva iškasena), turiu ką pasakyti apie prezidentus. Todėl rašant šį straipsnį naudojau labai mažai šaltinių, viską prisimindavau iš atminties.

Vos nepamiršau pasigirti, kad Makulatūra (tuomet Gummy News Network) yra seniausias eLietuvos laikraštis. Būtent mes parašėme pirmajį straipsnį valstybės istorijoje.

Apie prezidentus rašysiu mažiau, todėl kad prezidentiniu laikotarpiu buvo daugiau įvykiu, tačiau jie mažiau įsiminė, o laiko ieškoti neturiu.

Laikinoji Vyriausybė, kongreso pradmenys
2009.04.08 - 2009.05.05

eLietuva atsirado ePasaulio žemėlapyje balandžio 8 dieną, tačiau tai nebuvo pirmoji eLietuvos visuomenės gyvavimo diena. Dar 2008 metais eBritanijoje buvo gaan didelė LT-United partija, kuri kontroliavo kai kurius regionus savivaldybių rinkimuose, turėjo gana daug tstovų kongrese. Laikui bėgant, ši partija prarado populiarumą dėl dviejų priežaščių:
1) Bendras UK gyventojų skaičiaus augimas
2) Lietuvių skaičiaus mažėjimas - žaidėjai nusivylę, kad adminai nekreipė į juos dėmesio, palikdavo žaidimą.

Iš to laikotarpio eLietuvoje turime tokius mastodontus kaip Benskius, Kikilis ar Skrudzas. Savo didelį strength jie gavo dar betos laikais.

Sekantis bandymas susikurti šiokią tokią bendruomenę buvo eLietuvių sambūris eRusijoje, kuris koncentravosi aplink Dionizą ir jo RL draugus, bei dar kelis rastus žmonės. Maždaug vasario ar kovo mėnesį prie jų prisijungė Cawx (nors jis kažkada ir buvo iš LT-United) bei šio laikraščio redaktorius. Taip susikūrė tos mažytės bendruomenės skype konferencija, kuri dabar yra eLietuvos skype "chatu". Redaktorius tarp kitko buvo penktasis žmogus, atsiradęs šiame chate.

Kovo mėnesį adminai paskelbė apie tai, kad balandžio mėnesį atsiras 3 Baltijos valstybės - eLietuvos bendruomenė sparčiai pradėjo didėti. Kelias dienas prieš atsiradimą buvo nusiusti priminimai, kad grižtų į žaidimą. Vėliau forumas (kadaise sukurtas LT-United narių) buvo uždarytas ir buvo sukurtas naujas - jau su erepublik.lt domenu.

Pirmoji eLietuvos atsiradimo diena tai labai jaudinanti akimirka. Kaip ir visada tokių atnaujinimų metu, žaidimas pradėjo veikti po 2-3 valandų. Tada turėjome daug darbo - rašymas užsienyje su raginimais lietuviams nuvažiuoti į Lietuvą, žinutės naujokams (tada dar nebuvo prezidento, todėl ir nebuvo automatinės naujokų žinutės, viską siuntėme patys) bei TO bandymų ieškojimas (tada dar nebuvo pilietybių, todėl padaryt TO buvo labai lengva).

Pirmųjų bandymų nereikėjo ilgai laukti. Atsirado Lithuanian Freedom Party, kuriam vadovavo Josh Frost (nota bene, Josh Frost tapo vėliau JAV prezidentų, kelis kartus laimėjęs rinkimus) bei Wade Seagrave, vėliau daugkartinis JAV kongresmenas. Nuomonės jų klausimu iššiskiria - cawx manė, kad jie atėjo užgrobti eLietuvą. Aš iki šiol manau, kad jie tik norėjo paversti Lietuvą dabartine JAV kolonija (žr. Malaizijos pavyzdį).

Balandžio 15 dieną per partinius rinkimus buvo nutarta perimti LFP - lietuvių kandidatu tapo Stebėtojas. Taip pat buvo bandymas perimti partiją iš kiolumbiečių bendruomenės (tuomet Kolumbijos dar nebuvo) pusės. Reikia pažymėti, kad jų vadovas Benito_Camelas buvo pirmasis panaudojęs eLietuvoje gražių moterų kaip sekmės rinkimuose garanto taktiką, o vėliau tapo ir Kolumbijos prezidentu. Amerikiečiai, matant, kad jiems nepavyks, dieną prieš rinkimus pareiškė palaikantys eLietuvos kandidatą ir balsuosiantys už Stebėtoją.

Rinkimų rezultatai:
Stebėtojas - 48.15 proc.
Aquante_Fortin (Kolumbijos kandidatas) - 40 proc.

Tai buvo pirmoji eLietuvos pergalė. Menka, bet pergalė. Partija buvo greitai pervadinta į Sąjūdį, kaip ir siūlyta dar prieš eLietuvos atsiradimą. Besiruošiant kongreso rinkimams, o tiksliau vienai dienai iki jų, atsirado vengrų partija "Agnostics", ji ir tapo mūsų Sąjūdžio varžove rinkimuose. Sąjūdis pralaimėjo rinkimus - 17 lietuviškų mandatų prieš 23 vengrų mandatus. Netgi 21 mandatas negarantuotų Sąjūdžiui pranašumo, į kongresą iš jo sąrašų pateko avantiuristai iš JAV, Lenkijos. Kitoms Baltijos šalimas sekėsi dar blogiau, mes gavome daug kongresmenų organizacijos ir lygaus balsų paskirstymo dėka. Peržiūrint rinkimų rezultatus matosi, kad balsavimas buvo geriau pas mus organizuotas, negu pas vengrus, tačiau trūko žmogiškojo resurso ir buvo padaryta milžiniška klaida - norėjome prastumti visus 40, o ne 21 kongresmeną.

Vengrai, pasiėmę savo 1000 gold ir 100000 litų, iškvietė Sąjūdi į derybas, kad lietuviai galėtų tuos pinigus atgauti. Buvo vienas "bet" - vengrai reikalavo eLietuvos vyriausybės suformavimo. eLietuvos kongresmenai pasitarę, paskyrė pirmuoju (ir kol kas paskutniu) Ministru Pirmininku šio laikraščio redaktoriu, cawx gavo URM postą, Dionizas tapo Inovacijų Ministru (jau tada jis buvo žinomas kaip geras informatikas, sukūręs "live" rinkimų sistemą). Nežinau, ar tai dėl cawx derybų talento, ar dėl vengrų išskirtinio gerumo, tačiau vengrai sutioko atiduot beveik visus pinigus, sau padengiant tik kelionių išlaidas. Balandžio 28 dieną pinigai ir 3 naujokų įmonės atsirado LTB, o partija Agnostics buvo atiduota p. Šio Laikraščio Redaktoriui,partija persivadino į "New eWorld Order". vengrai paliko kongresą. Tuo ir baigėsi priešprezidentinis laikotarpis.

Pirmasis eLietuvos prezidentas - cawx



Gegužės 5 dieną cawx buvo išrinktas pirmuoju eLietuvos prezidentu, surinkęs 100 procentų balsų (jis buvo vienintelis kandidatas, remiamas abiejų partijų).

Būtent cawx perėmė vyriausybės valdymą į savo rankas ir pradėjo griežtai kontroliuoti seimą (ką vertinu gerai). Prie epochalinio masto sprendimų buvo įstojimas į PEACE sąjungą, kai žlugo derybos su Lenkijos prezidentu dėl nepuolimo sutarties su Lenkija. Pats Lenkijos rpezidentas tada turėjo teisintis, kad negalėjo susitikti su cawx dėl savo abitūros egzaminų, o Lenkijos forume ir dabar kartas nuo karto pasirodo tema apie "prarastą Lietuvą".

Birželio mėnesį cawx vėl gavo 100 procentų balsų, taip prasidėjo jo antroji prezidentinė kadencija. Jau tada pasigirdo balsai apie cawx nuvertimo galimybę bei tai, kad cawx "užsivaldė". Cawx buvo lyginamas su Aleksandru Lukašenka. Per šią kadenciją Lietuva pirmą kartą susidūrė su karu - Suomijos agresoriai užgrobė pusę Latvijos teritorijos. Nors mūsų karių ir buvo mažai, tačiau kovojome didvyriškai. Kaip pasakytų Ravenas, "That's my point of view".

Liepą buvo pirmieji laisvi, nebaltarusiški rinkimai, kur Lietuvos Laisvės Sąjunga išrinko savo, alternatyvų kandidatą, kurio tapo Jozykas. Cawx gavo 76 procentus balsų ir nesunkiai įveikdamas priešininką, pradėjo savo trečiają kadenciją. O štai trečioji kadencija tapo mums žymiai geresne. Lietuvos karių padedama, Latvija sugebėjo išvyti suomį-okupantą. Tačiau šioje kadencijoje balsai apie cawx blogį dar sustiprėjo, to pasekoje jis nusprendė daugiau nebeeiti į prezidento postą.

Antrasis eLietuvos prezidentas - Rokas

(NUOTRAUKOS ISTORIJA NEIŠSAUGOJO)

Per šiuos rinkimus susigrūmė du eLietuvos opozicijos (cawx atžvilgiu) veikėjai - Rokas ir manteliuks. Kas įdomu, abu buvo pakviesti paties cawx į eLietuvos vyriausybės sudetį. Rokas surinko 57.69 procentus balsų ir aplenkė konkurentą daugiau negu 15 procentų. Per Roko kadenciją valstybės valdymas tapo mažiau chaotiškas, kilo ekonomika (Rokas buvo pirmojo eLietuvos ekonominio plano, kurio iki šiol yra laikomasi, autorius). Dėl laiko stokos Rokas eLietuvos prezidentu buvo tik vieną kadenciją.

Trečiasis eLietuvos prezidentas - cawx



Šiuose rinkimuose buvo jau 5 kandidatai, pagrinidniais priešininkais buvo jau įėję į istoriją cawx ir manteliuks. Po šių rinkimų manteliuks pradėjo save vadinti "eŠčiogoliovaite", kadangi visada užima antrą vietą. Nors ir skirtumas tarp pirmos ir antros vietos buvo 50 balsų, pradžioje būtent manteliukas pirmavo.

Tai buvo ketvirtoji cawx kadencija ir ji niekuo ypatingu nepasižymėjo. Iki savo galo. O tada buvo karas su eLenkija, kurį eLietuva laimėjo beveik be kovos, tiesiog laikinai atiduodant savo regionus Latvijai, kol neįsigalios svarbūs gynybai MPP.

Ketvirtasis eLietuvos prezidentas - manteliuks



Trečias kartas nemeluoja. Manteliuks tapo eLietuvos prezidentu, per tuos pačius rinkimus Ignas Grinevičius, dabartinis prezidentas, surinko 8 procentus balsų ir užėmė trečia vietą, kuo buvo labai patenkintas. Paklauskite dabar, kaip jis jaustųsi, jeigu per rinkimus tesurinktų 8 procentus balsų.

Manteliuks, nepaisant priešiškumui cawx, paskyrė jį savo viceprezidentu, kadangi žinojo, kad labiau patyrusio profesionalo eLietuvoje nėra. Kadencija pasižymėjo superilgų prezidentinių straipsnių rašymų. Ką jau ką, o straipsnius manteliuks rašyti mokėjo. Kas ir lėmė tai, kad jis buvo perrinktas antrajai kadencijai - kandidatai tie patys, tačiau manteliuks surinko keturiais procentais mažiau balsų (ko jam vis tiek užteko - 70 procentų), o Ignas Grinevičius padvigubino savo rezultatą.

Rietenos su cawx pasiekė apogėjų. Po kelių savaičių prezidentas neišlaikęs įtampos atsistatydino, pagal eRepublik įstatymus prezidentu tapo Ignas Grinevičius.

Penktasis eLietuvos prezidentas - Ignas Grinevičius



Laikinieji prezidentai, tokie kaip Ignas Grinevičius ar Lyndon Johnson (tikrosios JAV prezidentas, tapęs juo po Kenedžio nužudymo), negali niekuo pasižymėti, ypač kai valdo tik vieną savaitę. Todėl apie šią kadenciją mažai ką rašysiu.

Šeštasis eLietuvos prezidentas - Dionizas



Prezidentais gali būti tik seni, patyrę žaidėjai. Niekas iš patyrusių nenorėjo būti prezidentais, todėl eilė atėjo Dionizui, kuris, nuo savo kadencijos laikų, yra nuolatinis mūsų rengiamos pasitikėjimo apklausos lyderis. Dionizas buvo valstybės kurso stabilumo garantas, eLietuva nepakeitė savo vidaus ir išorės politikos kurso. Ilgai baigiama bet taip ir nebaigta KAM reforma (dar nuo liepos mėnesio) pagaliau buvo galutinai užbaigta. KAM tapo tokia, kokia ją matėme dabar, nuo tų laikų nedaug kas pasikeitė (tik valdymas ir jo struktūra).

Paplitęs gandas, kad manteliuks apvogė LTB savo kadencijos metu, nėra teisingas. Tai Dionizo valdymo metu manteliukas įsilaužė į banką ir jį apvogė. Tačiau šis įvykis nepakeitė kai kurių piliečių nuomonės, kad "manteliukas šventasis", o &quot😉ionizas vagis" - legenda apie Dionizo vagiliavimą egzistuoja iki šiol.

Septintasis eLietuvos prezidentas - Akello

(NEREIKĖJO NUOTRAUKOS Į URM SERVERĮ KELT, DABAR JOS NĖRA)

Jo... kuo naujesni rpezidentai, tuo mažiau apie juos prisimenu, kažkoks atbulinės atminties fenomenas. Nors tiesą sakant ir nėra daug ką rašyti - valstybė jau galutinai susiformavo, karų nebuvo (tą prasme tiesioginių), prezidentai turėjo tik negriaut sistemos ir būti visuomenės autoritetas, o Akello juo tikrai yra ir buvo.

Aha, prisiminiau. Akello likvidavo vos ne visas ministerijas, palikdamas tik URM, KAM (dabar ir ji yra likviduota) bei Naujokų Ministeriją. Visi buvę tuomet ministrai tapo prezidento patarėjais. Šis žingsnis buvo labai reikalingas, nes kai kurios ministerijos dubliavo savo funkcijas - Naujokų ir Švietimo ministerijos, kai kurios buvo nereikalingos (Informacijos ministerija).

Artėjant sekantiems rinkimams, Igno Grinevičiaus autoritetas ir toliau augo. Akello laimėjo rinkimus tik šešiais balsais.

Aštuntasis eLietuvos prezidentas - Ignas Grinevičius



Ignas Grinevičius pagaliau tapo eLietuvos prezidentu, išrinktuoju rinkimuose. Tai buvo puikus šansas Ignui įrodyti, kad jo nyki kadencija po manteliuko atsistatydinimo nebuvo tokia dėl Igno kaltės, o tik dėl to, kad kadencija buvo per trumpa. Ignas tai įrodė.

"Prie Igno" išsipildė eLietuvos opozicijos svajonė dar nuo vasaros. Ta svajone buvo LTB ataskaitos, juk ne nuo šiandien žinome, kad &quot😉ionizas vagis ir LTB vagia dažniau negu keičia kojines". Igno prezidentavimo vienas svarbiausių akcentų buvo naujokų politiką - rengiami skirtingi konkursai naujokams žaidime padėti.

Nepamirškite prabalsuoti už straipsnį ir užsiprenumeruoti laikraštį, jeigu šis straipsnis Jums patiko.
Formjukazzz lio0oi, todėl laukiu ir Jūsų komentarų.