Cégek irányítása és alapítása

Day 452, 07:00 Published in Hungary Hungary by Papai

Üdv!

A cikk egy cég alapításáról és annak irányításáról szól. A legrészletesebben mond el minden tudnivalót.

Céget alapítani nem egy nehéz feladat, de működtetni, már korszakokkal nehezebb. Még a legkisebb részletekre is gondosan oda kell figyelni. Egy q1-es vállalat alapítása 20 GOLDba kerül.

A CÉGEKNEK KÉT FAJTÁJA van. Vannak a bányák, amik a nyersanyagot termelnek, termesztenek és a gyárak, amik az alábbi nyersanyagok felhasználásával készítik el termékeiket.

BÁNYÁK

A nyersanyag termelő cégek 5 alapvető nyersanyagot termelnek ki, melyeket aztán a feldolgozó cégek hasznosítanak.Ezek:
Iron



> Weapon
Diamond
> Gift
Oil

> Moving Ticket
Grain

> Food
Wood
----> House, Def. Sys., Hospital

A nyersanyagok, előfordulásuk alapján három csoportba vannak sorolva. Nincs jelen az adott nyersanyag, Medium előfordulás, High előfordulás. Az előfordulás szintje meghatározza a cég termelékenységét. Nyersanyag termelő céget csak olyan területen szabad létrehozni, vagy megvenni, ahol High előfordulási gyakoriság van.

Javaslat:
SOHA SEMMILYEN MEGFONTOLÁSBÓL NE ALAPÍTS, VAGY VÁSÁROLJ OLYAN NYERSANYAG CÉGET, AMI NEM HIGH TERÜLETEN VAN! HA ÍGY TESZEL ELKÉPZELHETŐ, HOGY TÖNKRE FOGSZ MENNI! A HIGH TERÜLETEN 2x ANNYI NYERSANYAGOT ÁLLÍTHATSZ ELŐ, MINT MEDIUMON.

Magyarországon jelen pillanatban csak Medium Grain terület található, de várhatóan hamarosan lesz High Grain terület is. Búzával nagyjából el tudja látni magát Magyarország a helyi termelők végett, azonban az összes többi nyersanyagból importra szorulunk. Ezt általában külföldi magyar bányák biztosítják.
Ebből kifolyólag, aki nyersanyag termelő céget szeretne létrehozni, mindenképpen külföldi tegye. A magyar munkaerő most a kezdőknek köszönhetően nagyon megnőtt. Ez jelentősen megnöveli a magyar land skilles munkások számát és könnyedén lehet külföldre vinni őket.
Nyersanyag termelő céget Q2 szint alatt a legtöbb esetben nem éri meg fenntartani. Q1 cégből maximum egy nem veszteséges lehet csinálni. A Q2 a legelterjedtebb, a Q3 már nagyobb befektetést igényel és hosszú idő alatt térül meg. Q4-Q5 piaci nyersanyag cég pedig nagyon ritka.

Javaslat:
HA KÜLFÖLDI BÁNYÁT NYITTOK, AKKOR MINDIG FIGYELJETEK AZ ÁRAKRA, A MUNKAERŐPIACRA, ÉS HOGY HIGH TERÜLETEN ALAPÍTOD-E A CÉGET. MIELŐTT MEGNYITOD A NYERSANYAGTERMELŐ CÉGET, CÉLSZERŰ EGY PARTNERT KERESNI, AKI TŐLED VESZ NYERSANYAGOT.



CÉGEK

A cégek a megtermelt nyersanyagból állítják elő a termékeiket. Ha nincsen nyersanyag a raktáron, akkor a munkások nem tudnak termelni, és elképzelhető, hogy tovább fognak állni.

Cégek és a hozzá tartozó nyersanyag:

Étel cég
> 1 db a minőségnek megfelelő búzából állít elő 1 db kaját
Ajándék
> 2 db minőségnek megfelelő gyémántból állít elő 1 db ajándékot
Fegyver
> 5db minőségnek megfelelő vasból állít elő 1db fegyvert
Repülőjegy--->10 db minőségnek megfelelő olajból állít elő 1 db jegyet
Ház cég
> 200 db minőségnek megfelelő fából állít elő 1 db házat
Még lehet kórházat és def. Syst.-met alapítani, de ezeknek a nagy része állami tulajdonban van, ilyet nem szoktak magánszemélyek csinálni.

Javaslat:
MIELŐTT TERMELŐ CÉGET VESZEL, VAGY ALAPÍTASZ MINDIG MÉRD FEL, HOGY MENNYIÉRT TUDSZ NYERSANYAGOT BESZEREZNI ÉS, ARRA IS ÜGYELJÉL, HOGY MINDIG LEGYEN ELÉG NYERSANYAG A RAKTÁRODON.


ÁLTALÁNOS ISMERETEK

AZ OPTIMÁLIS MUNKÁSSZÁM 10! Alatta, felette a céged nem működhet 100% hatékonysággal, ami máris veszteség. H kevesebb, vagy több akkor a munkások termelésének szorzói csökkenek. Pl.: Egy munkás 5 kaját termel alapból, ha tízen dolgoznak, akkor ez megduplázódik és 10-t termel, de ha mondjuk csak 5 alkalmazottad van, akkor csak 1.5-szörösét termeli az alapnak, vagyis 7.5-t.

Mielőtt céget alapítasz a FIZETÉSEKkel is kell foglalkoznod, ha nincsen elég pénz a céged számláján , hogy kifizesd a munkásokat, akkor nem tudnak dolgozni, ezért mindig ügyeljél arra, hogy legyen elég pénzed.
Ebben az esetben alaposan szemügyre kell vennünk a Human Resources menüpontot. Át kell nézni, hogy a kiszemelt országban hogyan alakulnak a bérek. Azt össze kell vetnünk a termelni kívánt árú piaci árával és kalkulációt végezni.

MINDIG FIGYELJÉL AZ ÚJ MUNKÁSOKRA! Mikor elvállalják a munkát, akkor mindig üdvözöld röviden őket, tudasd vele milyen plusz juttatásokat fogsz neki adni ha jól dolgozik (Kaja, Gift). Ha a wellnesét felvitte mondjuk 50-ről 60-ra, akkor mondjuk küldjél neki egy kaját. A te érdeked is, hogy magas legyen a munkás wellnese, mert akkor többet termel. Folyamatosan figyeld a munkaerő piacot, ha mennek fel a fizetések, emeld te is a munkásaid fizetését egy kicsit.
Mikor állást teszel ki, mindig a tied legyen a legmagasabb ajánlat. Nem kell sokkal többet adni, mint más, ha 0,01-el kínász többet az is tökéletes, aki állást keres úgyis mindig a legfelső ajánlatot fogadja el, de ha előtted mondjuk q3 cég kínál munkát, akkor nem biztos, hogy a legmagasabbat kell kiraknod, mert lehet, hogy jobban jönnek ki úgy, hogy egy q1-es cégnél dolgoznak.

MIELŐTT CÉGET ALAPÍTANÁL, FIGYELD A PIACOT 2-3 NAPIG. Kiszemelsz magadnak egy pár piacot, ami megfelel az eddig leírtaknak és pár napig nyomon követed a mozgását. Megnézed fogy-e a nyersanyag a piacról és milyen ütemben, ebből tudsz következtetni van-e igény további termelésre. Amelyik területet gondolod a legjobbnak ott hozd létre az új cégedet!

KEZDÉS ELŐTT 5 aranyat érdemes átváltani a helyi valutára, hogy a kezdeti időkben legyen tartalékod a fizetésekre. Ha másik ország piacára akarsz termelni, akkor az újabb 20 GOLD költség, mert export licenszt kell vásárolnod (ha a terület ahol a céged van másik országhoz kerül, akkor az export licenszt 5 Goldból megveheted). Ha fejleszteni akarod q2-esre a cégedet az 20 GOLDba kerül. Ha fejleszted, akkor a munkások egy kicsit kevesebbet termelnek, ilyenkor célszerű bejelenteni az alkalmazottaknak a fejlesztést és a fizetésüket valamennyivel emelni. Ilyenkor a nyersanyagból is többet kell venni, de a termékeket magasabb áron tudod eladni. Ez nem minden iparágban ajánlott, pl.: a moving ticket iparágban.

CÉGEK VÁSÁRLÁSA

Bányák-Olykor ki lehet fogni a piacon is jó cégeket, de ezeket mindig vizsgáld meg alaposan. Ha túl olcsón adják akkor már gyanús. Nézd meg milyen nyersanyag területen van. Ha nem High, felejtsd is el. Milyen készletekkel és export licenszekkel rendelkezik, ezeket a piaci ár alapján mérjük fel mennyit érnek. Különösen fontos ez az export licenszre. Hiába van egy cégnek 4 exportja, ha azok olyan országokba adnak belépést ahol nem tudod eladni a terméket. Ez esetben azok miatt extra árat fizetni egyszerűen pénzkidobás. Vannak-e munkásai, és ha igen, akkor azok mennyire aktívak? Ha egy cégben vagy 12 munkás, de 9 nem dolgozott 4 hete, az szintén nem ér extra árat. Ha azért veszed meg a céget mert nagy készletekkel rendelkezik és ki akarod árulni akkor is készíts költség kalkulációt. Ezek általában nem olyan jó üzletek, mint ahogy az elsőre tűnnek. Ha ugyanis annyira marha jó biznisz lenne, akkor nem akarnák eladni.

Cégek- Nagyjából ugyan ezek igazak a termékek előállítására szakosodott cégekkel is, csak ott a nyersanyagpiacot és a termék árait is figyelembe kell venni, de a Hhigh területekkel nem kell foglalkozni. Ilyenkor még a raktáron lévő kész termékek értékét is fel kell mérni.


Remélem így egy sokkal tisztább képet kaptatok a cégekről és irányításukról.

Kérlek adj egy VOTE-t, hogy minden kezdőhöz és haladóhoz is eljusson ez a cikk. Ha érdekel az újság folytatása, akkor fizessél elő rá, ami ingyenes. 🙂

Pápai

Forrás: Feherlofia Koppany