Bétateszt belülről, hatodik felvonás

Day 937, 11:02 Published in Hungary Hungary by Meteoric

Üdv!

Mint igértem, mai téma a cég lesz, vagyis hogy milyen oldalakkal találkozhatunk ha céget vásárolunk vagy alapítunk.

Alapítás vagy vásárlás után a cég profilján találjuk magunkat, mely így néz ki:



Felül (ami lemaradt) jobb oldalt látható lesz (a többi képen 😃 ) két ikon, az egyikkel a termék tulajdonságait változtathatjuk, a másikkal a cég beállításaiba léphetünk bele. A képen látható dolgok nem igényelnek sok magyarázatot, így csak felsorolás szintjén: következő termék állapota, renderlkezésre álló összeg és nyersanyag, majd a munkások teljesítményét láthatjuk, alul a piacon lévő ajánlatainkat, míg legalul licenszeket vehetünk. Itt jegyezném meg: minden munkásból kell legalább 1. Innentől kezdve a tulajon múlik miből mennyit alkalmaz. Az egyenletes termelés miatt nyilván az olyan munkásokból fognak többet alkalmazni, amelyekre az adott cég több pontot adott.

A „Buy raw materials” egyértelmű:



A manage accounts résznél viszont már találhatunk újdonságot is.

Az első oldal a transzfer, ez nem sokat változott:



Itt fektethetünk be, vagy vehetünk ki a cégünkből pénzt.

A második oldal viszont már újdonság: Itt követhetjük majd a heti profitunkat, külön goldban és külön hufban.

Gol😛




Huf:



Ezeken az oldalakon egyszerűen nyomonkövethetjük majd a bevételeinket, bár az árfolyamválrozások gondot okozhatnak majd a számításoknál. Felhvnám a figyelmet, hogy a heti kimutatások letölthetőek, így aki akar, egész éves beszámolókat is készíthet majd. Ez nagyban egyszerűsíti majd az állami elszámolásokat, valamint a nagybefektetők dolgát is (már amennyiben rendesen működik, nem úgy mint pl. a GDP számítás...).

A következő oldal az eladásainkat mutatja majd, és itt is lehetőség van a kimutatás letöltésére:



Térjünk át az utolsó részre. Hogyan is határozom meg egy termék tulajdonságát?

Nos, szerencsére ez nagyon egyszerű:



A különböző szinteken különböző mennyiségű pontokat oszthatunk el, ezzel meghatározva a termékek tulajdonságait. Első szinten 50 ponttal kezdünk, ám ebből 31 eleve el van osztva 10-10-10-1 arányban. Ha fejlesztünk, változtathatunk a termék korábbi pontelosztásán is, így igazodva az igényekhez. 1 veszély van, ha egy adott szinten elosztottuk a pontjainkat, többé nem tudjuk változtatni. Vagy visszabontjuk, és újra felfejlesztjük, vagy ez bizony úgy marad ahogy a fejlesztéskor beállítottuk.

Végül a jelenlegi sláger Q5 beállításai:



Valószínűleg a bevezetés után is ez lesz az „igazi” tank. Nem lehet sokat használni, de nagyot sebez, és jó a találati pontossága.

Sajnos személyes véleménnyel nem szolgálhatok a cégezés tényleges működéséről a bétában, vizságim miatt mint láthattátok nem kezdtem el a cég tényleges beüzemelését, viszont az időt sem akartam már tovább húzni. Remélem így is hasznosnak találjátok.

Zárásként annyit: Ezzel gyakorlatilag végigértünk a V2 legfontosabb képernyőin. A bevezetés sincs már olyan messze, így valószínűleg még 1 zárócikket írok a témában, valamint tervezem egy kis meglepetés összedobását 🙂 Ha valakinek kérdése van, PM-ben felteheti, ha fontos, többeket érinthető téma, az még az utolsó részben helyet kap.

Köszönöm a figyelmet, és a kitartó subolást mellyel sikerült rövid idő alatt több mint megkétszereznem az előfizetők számát. Innen már lehet érdemes lesz jobban ráfeküdni arra a MM medálra 🙂

Meteoric