ATLANTIS VS PEACE - a két szövetségi rendszer összehasonlítása - 1. rész

Day 496, 10:23 Published in Hungary Hungary by DVDA Investment
Kétpólusú világ

A világ jelenleg két nagy szövetségi rendszerbe tömörül, név szerint az ATLANTIS-ba és a PEACE-be. Az el nem kötelezett országok kisebbségben vannak. Az Atlantis vezetője Románia, lényegében a románok határozzák meg a szervezet irányvonalát, amit a többi állam követ. A Peace ennél sokkal demokratikusabban működik.

Az Atlantisba fő erőként a románok mellett az amerikaiak, spanyolok, britek és a most belépett németek tartoznak, a Peace vezető hatalma Indonézia mellett - Magyarország - és ide tartoznak a brazilok, irániak, portugálok, olaszok és a franciák többek között. Az el nem kötelezett országok közül a törököket érdemes megemlíteni, de ők is inkább a Peace-hez, azon belül Magyarországhoz húznak.

Lakossági arányok tekintetében az Atlantis vezet, 52 ezren laknak a hozzájuk tartozó régiókban, amivel az eWorld összlakosságának 51 százalékát tudhatják maguk mögött. A Peace 35 ezer ember otthona, ami 34 százaléka az összlakosságnak, 16 ezer fő pedig az el nem kötelezettekhez tartozik, ami a világnépesség 15 százalékát teszik ki.

Grafikon: a világ lakossága szövetségi rendszerekre lebontva

A két szövetségi rendszer egyaránt két-két vezető hatalomra épül, amelyeket mintegy füzérként vesz körül a többi tagállam. Ez alatt a háborús aktivitást kell érteni, az Atlantisban a románok és a spanyolok, a Peacben az indonézek és mi vagyunk a két legaktívabb és legnépesebb tagállam. Az Atlantishoz tartozó USA és Anglia furcsa módon van jelen: bár elég nagy létszámú államok, katonailag nem tűnnek méretükhöz méltó erőnek. Az USÁ-ban élők átlagos tapasztalati pontja mindössze 102 pont, az angoloknál pedig 69, ami a leggyengébb adat az egész élmezőnyben. Az USÁ-hoz hasonlóan nagy lélekszámú románoknál ez a szám 202 pont, de még a nagyon fiatal összetételű lakosságú Magyarországon is 141!

Grafikon: a világ lakossága szövetségi rendszerek szerint

Táblázat: ATLANTIS

Táblázat: PEACE

Hamarosan folytatjuk a gazdaság és a katonai erő bemutatásával! (A cikk kész, csak a szerkesztő nem bírta a hosszát. Most már ezt is tudjuk.)

Ha tetszett a cikk, fizess elő! Egy Vote & Subscribe kombónak örülnénk a legjobban!