Apie nacionalizmÄ…

Day 1,329, 14:27 Published in Lithuania Lithuania by Monkey. D. Luffy

Paprastam žmogeliui uždavus klausimą ‚Kas yra nacionalizmas‘ galima susilaukti daug maž identiškų atsakymų – ‚Tai čia kai Hitleris žydus žudė‘, ‚Nu tai tie skustagalviai, kur Vilniui per eitynes rėkavo juden raus‘. O tik vienas kitas pasakys, kad nežino, o dar mažiau teisingai įvardins. Taigi, kas iš tikro yra tas nacionalizmas? Ar jis tikrai toks blogas kaip gali pasirodyti?

Iš kart atsakysiu į antrąjį klausimą – TAIP, jei tu esi popso ir neokomunistų aktyviai skleidžiamos agitacijos prifarširuotas avigalvis, tikintis visuotinės tolerancijos ir pakantumo idėjomis. Tada nacionalizmas tau yra tarsi rykštė ir tu niekaip negali suprast kaip žmonės gali mylėti savo tautines valstybes, o ne visus (oficialiai) vienodai mylinčią Europos Sąjungą. Heh, šiek tiek per daug įsijaučiau...

Taigi, mano akimis nacionalizmą sudaro keli pagrindiniai teiginiai, savotiški pamatai ant kurių laikosi visa ideologija.

1 Visos tautos yra lygios. Priešingai nei priimta manyti, tautininkai visas tautas laiko lygiomis ir tiki, kad tik lygiateisės tautos gali kurti ir išlaikyti demokratiją.

2 Valstybės suverenitetas priklauso tautai.. Tai reiškia, kad pagrindinė valstybės valdovė yra tauta. Ne parlamentas, ne prezidentas, ne kokia tai chunta, o tauta. Būtent tauta sprendžia (bent jau turi spresti) ko jiems reikia, o ko ne. Beje, šis ar panašus teiginys puikuojasi beveik kiekvienoje Konstitucijoje.

3 Kiekvienai tautai sava valstybė. Tautininkai labai griežtai ir aiškiai pasisako prieš multikultūriškumą ir mano, kad kiekviena tauta turi gyventi savoje valstybėje. Todėl dažnai būna apšaukiami rasistais, nes nemėgsta kitataučių. Nors nesvarbu, kad jų nemėgsta ne dėl spalvos, o dėl to, kad jie griauna tiek savas, tiek svetimas valstybes, jų kultūrą, identitetą.

4 Kiekviena tauta turi gerbti ir puoselėti savo praeitį, istoriją. Juk būtent iš praeities mes ir esame kilę, tad turime žinoti kas mes tokie.

5 Kiekvienai tautai – sava kalba. Mūsų pačių tauta yra savu kailiu patyrusi ką reiškia negalėti naudotis sava kalba. Kaip tai yra sunku. Nors dabar ir galime kalbėti laisvai, nevaržomai, bet iškyla naujas pavojus tautiniui identitetui – globalizacija, kuri paskui save atsivelka anglizmus.

Štai, būtent šie teiginiai, mano manymu, yra patys svarbiausi kalbant apie nacionalizmą. Žinoma dar nemažai jo savybių ir praleidau, tad jei manote, kad žinote dar kokį pakankamai svarbų ir jis vertas būti pridėtas – rašykite asmeninę žinotę, arba komentare ir aš jį pridėsiu!

Beje, jei sutinki bent su keliais šiais teiginiai, siūlau tau prisijungti prie Lietuvių Nacionalistų Partijos .