A változások gazdasági hatásáról

Day 1,568, 07:20 Published in Hungary Hungary by harzol

Mivel mostantól 1 HUF = 1 RON = 1 akármelyik valuta, továbbá a GOLD piac is közös lett, így mindenkinek saját valutájában ugyanannyit kell fizetnie a GOLD-ért.
Nálunk mondjuk 1250 HUF, Romániában 1250 RON és így tovább. Amit itt kiteszünk megjelenik mindenhol máshol és amit máshol tesznek ki az is megjelenik nálunk.

Akinek van licensze az az adott ország piacára simán ki tudja tenni a termékét, amit aztán saját valutájában kap meg.
Ha valaki tehát vesz Román licenszt, akkor az a Román piacon tudja továbbra is eladni a termékét, de a közös valutából kap érte. Ez esetünkben HUF, de ez lényegtelen, hisz ez csak a neve.

A bónuszok természetesen meg fognak jelenni a fizetések. A fizetés mértéke a bónusz mértékével lesz nagyjából egyenlő.

Ahol 0% a bónusz ott csak 100 valutáért éri meg munkást dolgoztatni, viszont ahol 100% a bónusz ott ugyanezért már 200 valutát is megadnak majd.
A helyzetet árnyalja ugyan, hogy két nyersanyagbónusszal kell számolni egyszerre, az országokban rendelkezésre álló munkaerő is korlátos, nincs szabad munkaerő áramlás és a piac sem lesz tökéletes egyensúlyban.

Viszont a nyersanyag cégekből és gyárakból származó jövedelem is a bónuszok arányában fog változni, amin csak a 10%-nyi wellness-t pótló kaja tompít.

Eddig még semmi újat nem mondtunk, viszont itt jön a képbe a közös GOLD piac.
Az egyszerűség kedvéért számoljunk 1000 HUF-os GOLD árral.
Míg 0% bónuszú országban 10 napot kell dolgozni egy GOLD-ért, addig a 100% bónuszúban csak 5 napot.
A piacra elsősorban szintlépésekből, medálokból szerzett arany kerül ki. Amit a 0%-os bónuszú országban kitesznek a Monetary piacra, azt simán megveheti a 100%-os bónuszú ország lakója. Ez eddig nem volt így, illetve nem volt ilyen egyszerű. Most viszont a szegény országok GOLD-ját olcsón fogják tudni megvásárolni a gazdag országok lakói.

Végkövetkeztetés:

Magas bónusszal rendelkező országokban olcsóbban lehet majd a Monetary piacról aranyat venni, mint eddig. Alacsony bónuszú országokban, így hazánkban is drágábbá válik az arany!