27. Analizy wojenne [Podróż po regionach eświata cz.III]

Day 935, 09:09 Published in Poland Poland by Leosio

Dzisiaj kolejna część z podróży po regionach eświata. W głosowaniu wygrały regiony: Podolia,Liaoning i Central Hungary.
W dzisiejszym numerze:
*Podolia
*Liaoning
*Central Hungary


Podolia - Ukraina.
Ludność: 1010
Surowce:
-high iron
-medium grain
Budynki:
-system obronny Q5
-szpital Q5

Region kontrastów, miotany przez strony prorosyjskie i proedenowskie. High iron z środkowej Ukrainy. Niegdyś należał do Rumunii w czasach świetności ich imperium, które rozciągało się na pół eświata, w późniejszych czasach opanowane przez Węgrów. Obecnie terytorialnie jest częścią Ukrainy, ale tak na prawdę najwięcej z niego drze Phoenix. Podole jest obiektem zainteresowań głównie trzech krajów, Polski, Rumunii i po utracie HelloKitty - Węgier. Istnieje możliwość,że jeśli Ukraina zboczy całkiem na tor prophenix to ten region wyląduje w rękach znokautowanych porażką Węgrów. Kwestia minut, swap przez Subcarpathie, Bukovine lub Galicie i już Podole. Rozgrywało się tam w przeszłości wiele bitew, głównie pomiędzy Rumunią i Węgrami. Pięknie kresy, zabytki polskie i złoża ironu zapraszają swoim urokiem nowych graczy. Ceny są tam na poziomie, a i płace nie najgorsze. Rozmawiałem z graczem, który grał w tamtych czasach i wtedy ten region był bardzo ceniony. W czasach początku pierwszej wojny światowej po połączeniu Rumunii z Mołdawią, która mogła się spokojnie rozwijać pod panowaniem Rumunów zaczynał się okres walk i najazdów. Pierwsze takie swoiste walki zaczęły się od sporu Rumunii z Ukrainą. Rumunia postawiła Ukraińcom ultimatum odnośnie ziem Bukovina i Besarabia, które odrzucili i zaczął się atak na Podole i wkrótce na całą Ukrainę, która na długie dni stałą się częścią potęgi imperium Rumuńskiego.


Tak to wyglądało kiedyś:

ZOOM
Tutaj jedna z bitew, atakująca Rumunia vs Węgry.

ZOOM
Podole dziś:

ZOOM
Mapa z 414 dnia nowego świata:

ZOOM

Liaoning -Serbia/Chiny.
Ludność: 10619
Surowce:
-high iron
-medium wood
-medium grain
Budynki:
-system obronny Q5
-szpital Q5

Jeden z elitarnych i na dzień dzisiejszy najbardziej dochodowych regionów na świecie, pod panowaniem eSerbii. Matka natura obdarzyła te tereny ogromnymi złożami ironu.Rdzennie należy on do Chin, ale po sprytnych swapach przez Turcję, Iran, Pakistan i późniejszym ataku Rosjan,a następnym przekazaniu go Serbii region ten został stracony przez EDEN aż do dnia dzisiejszego.Serbia, kraj, który sam potrafi wbić niebagatelne 6 mln dmg. W jednej z ostatnich bitew padł rekord dmg, ponad 34 mln. Serbowie przy pomocy Phoenixa wbili ich aż 17 mln. To była epicka walka.

ZOOM
Tysiące gold wydane na tą bitwę świadczą o jej ważności dla obu stron, EDENu jak i Phoenixa. To,że ''Król lew'' jest najcenniejszym regionem świata decyduje ogromna populacja, przebijająca już Wielkopolskę, co powoduje bardzo wysoką produkcję = zysk.


Oto jak wygląda najbogatszy region eświata.

ZOOM
A tutaj jeszcze pod panowaniem Rosji w czasach, gdy Serbia robiła sobie wycieczkę do Azji. Liaoning posiadało śmieszne 599 obywateli i brak budynków.

ZOOM

Central Hungary - Węgry.
Ludność: 12143
Surowce:
-brak
Budynki:
-system obronny Q5
-szpital Q5

Przeglądając surowce tego regionu jestem co najmniej zniesmaczony, brak jakichkolwiek złóż czyni ten region bardzo słabym, żeby nie powiedzieć zerowym napędem gospodarczym. To jeszcze nie wszystko, ludność jaką osiągnął ten region to ponad 12 tys. i to też wprawia mnie w osłupienie. Przecież mogli wcześniej zaludnić high gran, mogli, ale tego nie zrobili. Węgry od samego początku miały aspiracje supermocarstwa i przez jakiś czas nim były, teraz po utracie azjatyckiego high ironu straciły ten status na rzecz takich potentatów jak Rosja czy też Serbia. Brak cennych high rzuca ten kraj w okolice ePolski, która też straciła bardzo dużo obywateli po utracie Alp. Same początki tego kraju czyniły go łupem dla pTO i ludzi poszukujących darmowego golda. Dopiero w późniejszych czasach można powiedzieć nowożytnych erepublik, Węgry zaczęły coś znaczyć w eświecie.
[img]http://wiki.erepublik.com/images/1/1b/Post-War_Hungary.JPG[/img]
ZOOM
Central Hungary w czasach świetności Rumunii było pod ich okupacją, gdy młode Węgry po ataku na Czechy sprowokowały tym samym potęgę zza płotu czyli Rumunię, która po zajęciu Ukrainy i Mołdawii chciała pokazać,że to tylko im wolno bawić się w podboje 🙂 Po tym incydencie Węgry przeszły na stronę PEACE, a wkrótce przed całkowitym zaborem ze strony Rumunii uratował ich bug. Wracając do Central Hungary, w tym regionie populacja zawsze oscylowała w granicach pięciu tysięcy, ale po tym jak padło HelloKitty masowe wyprowadzki Węgrów zmusiły ich do osiedlenia się w tym regionie, który zresztą posiadał jedyny szpital w kraju, ponieważ został on zajęty przez Rumunię i Chorwację. Rozgrywały się tam całkiem niedawno bitwy o ten region, ostatni po zajęciu przez Rumunię i Chorwację. Znów uratowała Węgrów interwencja botów trzecich, konkretnie z Rosji.


Statystyki największej z tych bitew oCentral Hungary:

ZOOM
Skromna mapka tego regionu:

ZOOM

Koniec. Był problem z ankietą, więc musiałem ją usunąć,ale wygrała pierwsza pozycja z przewagą 30 głosów, czyli w następnym numerze zobaczymy Gauteng, Floryde, Alaske.


Artykuły godne polecenia


1. eRepublik Insider: Migracje i beta testy (10-06-2010) I znów znakomite tłumaczenie insidera przez bardzo dobrego redaktora.
2. Dr. DAMAGE and Mr. FUN = HankScorpio. Nie mogło zabraknąć artykułu znakomitego redaktora Krzysztiefa_Koksa, dzisiaj troszkę słabiej niż poprzednio. W tym numerze obrazuje nam zachowanie prezydenta Rosji pana Scorpio. Gratuluję zdobycia mogula.
3. Dlaczego Polska nie ma regionów high? Bardzo ciekawy wywód na temat, dlaczego nie mamy regionów high, jest tam wszystko bardzo dobitnie pokazane,że powinniśmy mieć w swoich granicach high iron, grain i wood.
4. Ariakis! Wszystko w twoich rękach.
Bardzo ciekawie przedstawiona wiara w możliwości prezydenta Ariakisa.

Przydatne gazetki:
http://img822.imageshack.us/img822/9885/2ucwba3.jpg">
http://tinyurl.com/34gxz9z">
http://tinyurl.com/36okx78">
http://img809.imageshack.us/img809/9105/gonduserbar.png">
http://img44.imageshack.us/img44/1729/pwuserbar.png">

________________________________________
Pozdrawiam, redaktor ''Analiz wojennych'' Leo Vince.