[URM] Interviu su Bulgarijos vCP Stolch

Day 2,133, 04:18 Published in Lithuania North Macedonia by Uzsienio reikalu ministerija

Bulgarija - šalis, vis dar neturinti nė menkiausio žemės lopinėlio po e-republik‘o saule ir jau kurį laiką gyvenanti be Kongreso, 2013-09-01 mums visai netikėtai paskelbė Airstrik‘ą (AS), kurį, deja, pralaimėjome... Laimei, netrukus ji pati sulaukė nemalonios staigmenos iš Rumunijos – AS, ir buvo pergalingai išvaryta iš Norvegijos žemių.

Vis dėlto kodėl ši šalis puolė būtent mus? Kaip jos žmonės jaučiasi po skaudaus pralaimėjimo? Kokia jų nuomonė apie e-Lietuvą ir ko vėl galime tikėtis iš priešiškai nusiteikusios valstybės?

Atsakymus į minėtus ir kitus klausimus išskirtiniame interviu maloniai sutiko pateikti Stolch - e-Bulgarijos viceprezidentas ir vienas aršiausių šio žaidimo administratorių Plato (bulgarų spaudoje iš Platocchio perkrikštyto į Pinocchio (liet. - ,,Pinokis“)) kritikų (bulgarų juokelius apie Plato galite pamatyti čia ir čia).



Taigi Jūsų dėmesiui – mūsų interviu:
Aquillina (toliau – A): Taigi kodėl paskelbėte AS būtent Lietuvai, o ne kuriai nors kitai šaliai?
Stolch: Dėl dviejų priežasčių: vasara baigėsi ir mums reikėjo įtraukti savo žaidėjus į žaidimą bei, kiek įmanoma, padėti savo draugams ir sąjungininkams. Paprasčiausiai ataka Skandinavijoje leidžia suteikti didžiausią pagalbą kitoms šalims.

A: Tai kada mums laukti kito Airstrik‘o?
Stolch: Lietuva nebuvo mūsų AS taikinys per se (iš lot. k.: savaime, pats vienas, – aut. past.). Techniškai kalbant, tai buvo valstybė, kuriai mes smogėme, bet tikrasis mūsų taikinys buvo TWO ir jai tarnaujančios ACT šalys. Kur ir kaip smogsime, mūsų priešininkai patys pamatys, kai ateis tam laikas (paslaptingai nusišypso, – aut. past.).



A: Tuomet kokios, Jūsų nuomone, pagrindinės karo prieš Rumuniją pralaimėjimo priežastys? Kaip jaučiatės pralaimėję?
Stolch: Pagrindinė priežastis yra Pinocchio (primenu, tai – žaidimo administratorius, – aut. past. ). Akivaizdu, jog Rumunija turėjo viešai neatskleistą informaciją apie planuojamus įvykius žaidime ir atitinkamai jiems pasiruošė. Dėl jų AS įstatymo priėmimo buvo balsuojama tik 23 val., o ir dabartinis turnyras veikia nesąžiningos Ponzi schemos principais. (Apie administratoriaus „machinacijas“ plačiau galite paskaityti pašnekovo išleistuose straipsniuose anglų k. čia ir čia,– aut. Past.).
Kovos su Rumunija baigtis mums tik maža nesėkmė. Mes nesijaučiame pralaimėję, o Pinocchio savo veiksmų pasekmes pajus jau visai netrukus...



A: Tai ką gi ketinate daryti?
Stolch: Mes, kaip bendruomenė, nustosim pirkti auksą iš Pinocchio, iki kol jis nepakeis būdų, kuriais daro savo verslą ir administruoja patį žaidimą. Sužinosite daugiau, kai visa tai iškelsim į viešumą.

A: O ar nemanote, jog pralaimėjimą lėmė ir tai, jog jūsų sąjungininkės nepakankamai jums padėjo?
Stolch: Ne, mes sulaukėme labai daug pagalbos, juk per AS buvo padaryta 110 mlrd dydžio žala. Visas e-pasaulis kovojo šiame kare, į kurį panašaus dar ilgai nebus. Iš esmės Bulgarija dažnai kariauja tokio tipo mūšiuose, nes mes renkamės sunkias kovas ir išbandymus. Paprastai mes laimime, bet šį kartą karo rezultatai buvo nulemti iš anksto.

A: Kurias valstybes laikote savo geriausiomis draugėmis?
Stolch: Jos yra gerai žinomos. Tai – Čilė, Rusija ir Makedonija. Su kiekviena iš jų mūsų santykiai buvo vystomi skirtingai, bet dabar šios šalys mums reiškia tą patį, ką ir pati Bulgarija.



A: Kaip vertinate savo Vyriausybės narius? Ar esate patenkintas MoD darbu?
Stolch: Na, visuomet yra, kur tobulėti ir stengtis dirbti geriau. Vis dėlto, dėl situacijos, kurią sukėlė Pinocchio, neįmanoma objektyviai vertinti darbuotojų pagal dabar matomus rezultatus. O tai, kas nutiko mūšio lauke, priklausė ne nuo žaidėjų klaidų, o nuo žaidimo mechanizmo, sudėlioto administratorių.

A: Kaip jaučiatės dėl to, jog jūsų vis dar nėra žemėlapyje?
Stolch: Mes buvome ištrinti keletą kartų iš žemėlapio, bet tai mums iš tikrųjų pernelyg nerūpi. Toks žaidimas. Svarbiausia tai, jog mes patys esame ištrynę stipriausias šalis, kai jos turėjo dominuojančias pozicijas pasaulyje, ir laikui bėgant, padarysime tai vėl. Mums patinka iššūkiai ir laimėjimai prieš pranašumą turinčius oponentus. Laimėjimas, kai turi didelį pranašumą, nėra laimėjimas, bet, jeigu jau pralaimi, tampi pajuokos objektu. Bulgarija retai kada buvo ,,dominuojančioje“ pusėje ir dar rečiau pralaimėdavo, kai turėdavo laimėti. Priešingai buvo AS prieš Lietuvą atveju, kai visi – TWO nariai ir draugiškos šalys – susivienijo sustabdyti Bulgariją, bet užuot turėjusi pralaimėti, ji dar kartą nugalėjo.
Mes šiuo metu nesame tokie, kokie kažkada buvome, bet tai tik rezultatas nuolat gendančio žaidimo ir ypatingai pastovaus Pinocchio šališkumo.



A: Kokias reformas planuojate savo šalyje netolimoje ateityje? Kokie planai karinėje srityje?
Stolch: Na, pirmiausia gerinsime komunikaciją tarp skirtingų karinių dalinių. Pinocchio faktiškai suskaldė visas žaidimo bendruomenes su savo kvailais pakeitimais, dėl ko komunikuoti ir koordinuoti veiksmus tapo vis sunkiau. Žinoma, mums, kaip kiekvienai bendruomenei, reikia ir ,,šviežio kraujo“, įnešančio naujų idėjų bei energijos, kuri būtų kaip varomoji jėga ir mums patiems. Čia vėlgi Pinocchio pasistengė apriboti mūsų ir visų kitų galimybes pritraukti naujų žaidėjų, kadangi žaidimą jis pavertė pernelyg žvėrišką jį ištverti. Jei daugelis iš mūsų nebūtų atėję čia prieš metų metus ir neužmezgę asmeninių ryšių su kitais žaidėjais, mūsų šalies dabar iš viso nebūtų.
Kas dėl karinių planų, Bulgarija visuomet padės savo sąjungininkėms ir ypatingai mažesnėms šalims, kurios yra nuolatinės agresijos objektas. Mes tą darėm nuo šio žaidimo pradžios ir neturim priežasties dabar sustoti.
Atsiimsim ir savo regionus, kai nuspręsim tą padaryti, o iki tol tegul mūsų priešai džiaugiasi savo didžiausiu pasiekimu šiame žaidime ir tegul jaudinasi, kai grįšim jų sutriuškinti (nusišypso – aut. past.).



A: Na, ir paskutinis klausimas. Ką manote apie e-Lietuvą? Ar yra dar kažkas, ką norėtumėte mums pasakyti?
Stolch: E-Lietuva visada buvo gerai organizuota šalis ir daugeliu atvejų gera sąjungininkė, tačiau bėgant laikui ji tapo Lenkijos vasale. Tai, kaip ji pasitraukė iš CoT, labai nuvylė, ypač dėl to, kad išėjo, deklaruodama, jog ji niekada nebuvo tikra CoT narė, o pačią CoT laikė TWO alijanso verge, - tuo, kuo ilgainiui tapo ABC. Ji iškeitė lygiavertį balsą į pavaldinės statusą. Vis dėlto Lietuva turi teisę pasirinkti, kaip ji žais šį žaidimą ir kokį vaidmenį jame atliks. Kai TWO dominavimas baigsis, deja, Lietuva atsidurs tokioje pačioje situacijoje, kokia buvo, kai ONE viešpatavimas pasibaigė, – ignoruojama ir užvaldyta. Na, bet toks jau tas žaidimas...

Nors Bulgarijai dabar sunkus metas, užuot nuleidę rankas, šį laiką bulgarai tikslingai išnaudoja savo žaidėjų kovingumui įkvėpti bei naujoms karinėms strategijoms kurti (na, ir dar karui su Plato). Tik laiko klausimas, kada ši šalis mums dar kartą smogs. Tad būkim pasiruošę...🙂

Lietuvos ambasadorė Bulgarijoje Aquillina