[Fordítás] TWO közlöny: infók és új HQ

Day 2,125, 10:58 Published in Hungary Hungary by Scat

A TWO közlöny új lapszáma, mely úgy látszik előkerült végre, bár tolvajának kilétét nem fedték fel. Ahogy a hadügyi org tolvajáról sem tudunk semmit.
Ír a HQ új tagjairól egy kis bemutatót, illetve kapunk egyfajta hadügyi áttekintést is, mely rövid, de leírja a fontosabb dolgokat. Nekem kifejezetten jól jött, ugyanis a héten elmaradtam a sajtóban megjelent cikkekkel, így nem igazán tudtam, mik történnek pontosan.

Utólag is köszönöm a több mint félezer embernek, akik feliratkoztak az újságomra - pár cikkel ezelőtt értem el ezt a számot -, hogy ezt megtették. Örülök ennek a számnak, és annak is, hogy növekszik, feltéve ha adok ki cikket, amik mostanában sajna megritkultak, de természetesen ezen szeretnék változtatni, azonban nem ígérek semmit.
Tehát köszönöm, és a kommenteket is, főleg a nosztalgia cikkeknél, ahol a ti élményeitek, történeteitek az adott témával kapcsolatban mindig érdekelnek 🙂


Cikkeket, amiket érdemes lenne lefordítani vagy összefoglalni, továbbra is ajánlhattok. Barátnak is nyugodtan lehet jelölni, hogy a shoutomnak hála ne maradj le a legújabb lapszámról.

Megjegyzés: a cikkben található dőlt betűs sorok, mondatok, az én megjegyzéseim a dologhoz, vagyis az eredetiben nem szerepel(nek). Csak a félreértések elkerülése végett jegyzem ezt meg. Egyébként ez az összes cikkemre vonatkozik.
==========================================================================================

Hello kedves TWO és ACT polgárok. Tisztában vagyok vele, hogy az ezt megelőző cikkünk néhány hete jelent meg, és azóta egy sem, ezért az egyik célom, hogy aktívabbak legyünk a médiában.
Mindenkinek szüksége van a szövetségünkkel kapcsolatos információkra, ezért ebben a ciklusban legalább három cikket tervezek kiadni. Az ok igen egyszerű: Úgy hiszem, hogy a média aktivitás párosul a harctérivel. Minél aktívabbak vagyunk az egyik oldalon, annál inkább azok leszünk a másikon is.

A mai cikket azért írtam meg, mert rengeteg hírünk van számotokra, illetve nemrégiben választottuk meg a HQ új tagjait.

Az új főtitkárunk, GregoryG



eMagyarországból érkezett, ahol háromszor választották elnöknek, külügyminiszter is volt és több alkalommal kormánytanácsadói tisztséget töltött be (több, mint 25-ször).
Jól ismert a szövetségünkben, ahol az aktivitását nagyra értékelik. Mielőtt a TWO főtitkára lett volna, a ONE szövetséget is vezette majd három hónapon át.
Egy olyan tapasztalt taggal mint ő, biztos vagyok benne, hogy vezetőségünk továbbra is erős marad.

Az ő helyettese Sir Marvin lesz.



Sir Marvin eLengyelországból származik. Ahogy GregoryG-nek, neki is rengeteg tapasztalata van már: Négy hónapon át irányította eLengyelországot, illetve négy alkalommal volt hadügyminiszter. Nemzetközi szinten pedig a ONE katonai parancsnoka volt kettő hónapon keresztül.

Új főparancsnokunk MisziPL



Miszi szintúgy lengyel. Valószínűleg emlékeztek a nevére, mivel ő volt az előző lengyel elnök. Azt megelőzően hadügy- és külügyminiszter volt. Feltett szándéka, hogy pokollá tegye ellenségeink életét. Ő lesz az a fickó, aki győzelemre vezeti majd bakáinkat.

Helyettese Jamesw.



Lehetetlen, hogy legyenek olyanok, akik nem ismerik Jamesw nevét, kivéve akkor, ha az elmúlt három évben barlangban éltek – akkor ezért van itt ilyen sötét. Az Egyesült Királyságban hatszor volt elnök és még pár alkalommal alelnök, hadügy- és külügyminiszter is. Nemzetközi tapasztalatairól: korábban már vezetett egy szövetséget. Folytatni fogja a munkáját, melyet már az előző hónapban elkezdett, miszerint segíteni fogja az aktuális főparancsnokot.

Az új külügyi kapcsolatokért felelős ember – csak azért nem külügyminiszternek fordítom, mert úgy tudom a szövetségben ezt nem úgy nevezikKravenn



Nem könnyű a saját eÖnéletrajzomat leírni. A múltban már háromszor is elláttam ezt a tisztséget a TWO berkein belül. Az Egyesült Királyság korábbi (egyszeres) elnöke vagyok, illetőleg hatszori külügyminisztere és háromszori hadügyminisztere is. Mindig próbálom az országok közötti kapcsolatokat a tetteimhez igazítani.

A helyettesem Soulcraft.



Soulcraft eLettországból érkezett, ahol ötször választották meg elnöknek. Hatszor volt külügyminiszter, de ezek mellett volt még alelnök és hadügyminiszter is. Nemrégiben került be a HQ-ba, mint a külügyekkel foglalkozó illetve főparancsnok helyettes.

HADÜGYI ÁTTEKINTÉS

Nos, itt az ideje, hogy leírjuk mi újság a tagjaink háza táján.

Az egyik főbb frontvonal ebben a pillanatban. eLengyelország háborúban áll az eUSA-val, és eddig zsinórban 12 győzelmük van a jenkik ellen. Egy kis szünet után Kentuckyban – ahol az amcsik nyertek egy csatát -, sikerült visszaszerezniük a kezdeményezést Louisianaban – mármint a lengyeleknek. Majd folytatták az útjukat egy alabamai győzelemmel. eLengyelország szilárdan tartja pozícióját és nem is szerepel a tervei között, hogy távozzon Észak-Amerikából.

eSzerbia nemrég az ellenfeleink célkeresztjében állt. Keményen dolgoztak azon, hogy a szerbek elveszítsék a bónuszaik jórészét. Egy kis szünet után, ideje visszaszerezniük, amit elvesztettek. eSzerbia jelenleg háborúban áll a nemezisével (eHorvátország), az „állás” pedig egyelőre 8:0 a szerbek javára.
Ebben a harcban több cél is lebeg a szemük előtt: Visszaküldeni a horvátokat Ázsiába, megszilárdítani a gazdaságukat a bónuszaik visszaszerzésével és segíteni szlovén barátaiknak, akik jelenleg több frontos háborút kénytelenek vívni – amiből az egyik a horvát.

eMagyarország és eOroszország viszonya mindig is körülményes volt. Különböző szövetségben vannak és jelenleg háborúban is állnak egymással.
Nemrég az oroszok elfogadtak egy NE-t, melyet a magyarok ellen nyújtottak be, azonban barátainknak sikerült visszaszerezniük a kezdeményezést. Ahhoz, hogy még több régiót foglalhassanak el, ki kellett ebrudalni a franciákat a Kaukázusból. Miután ez megtörtént, tovább folytatták az útjukat az orosz területeken.

eSpanyolország néhány, a TWO elleni manőverek középpontjában állt. Nem sokkal ezelőtt egy felkelést indítottak az egyik venezuelai régióban, mely spanyol megszállás alatt áll (eSpanyolország bérleti szerződést kötött arra a területre). Kemény küzdelem árán, de sikerült megtartani a régiót. Néhány napja NE-t fogadtak el eMexikó ellen.

Nincs rejtegetnivalónk: ez nem volt egy jó hét a szlovének számára. NE-t kaptak a horvátoktól, az olaszoktól és a franciáktól is. A szlovén harcosokat rettenthetetlennek ismerte meg az eVilág, de egy több frontos háborúban könnyű elveszteni a régiókat pár nap leforgása alatt, de eltökéltségüknek köszönhetően eltörölni nem tudták az országukat.
Mostanra az eFranciaországgal vívott háború véget ért. eOlaszországgal szemben képesek megtartani a pozíciójukat, míg ezalatt visszaszerezték a kezdeményezést a horvátok ellen. Csak idő kérdése, mikor is lesznek újra birtokában a korábbi bónuszaiknak.

Az Egyesült Királyság háborúban áll eBelgiummal, ám ezúttal nem egy edző-háborúról van szó. eBelgium – vagyis inkább a CoT - azt tervezte, hogy egy légicsapást mér eSzlovéniára, de a briteknek dönteniük kellett, hogy szemet hunynak, vagy pedig megakadályozzák ebben a belgákat. Az utóbbi mellett döntöttek. Az utolsó régiót elfoglalni kicsit több időbe telik, köszönhetően a belga pajzsnak (ami már csak 17%-os). Jelenleg brit megszállás alatt áll Flanders és Brüsszel terület.

eGörögország a jelenlegi egyetlen TWO tag, akinek nincs közvetlen háborúja. De ez nem jelenti azt, hogy heverésznének. A jól szervezett alakulataikat könnyedén bevethetjük bármely TWO vagy ACT harcmezőn. Egy friss példa: segítettek eOláhországnak a bolgárok ellen indított légicsapásukban. Ezzel a görög harcosok bebizonyították nekünk, hogy számukra rettentő fontos a barátságmadarat tolláról. Négy harcosuk is szerepelt a TOP ötben a légicsapásnál. Persze ez nem azt jelenti, hogy csak ők négyen harcoltak volna, természetesen az egész ország kivette a részét a harcból.

A TWO országok után ideje megemlítenünk az ACT tagokat is, akik bár népességben nem számottevőek – ez annak fényében érdekes kijelentés, hogy a venezuelaiak többen vannak már, mint a görögök -, de fontosak és értékesek számunkra a háborúikban.



Kezdeném a balti barátainkkal. Ahogy az már megszokott, az idő jórészében a Skandináv államokkal állnak harcban (főleg eSvédországgal és eFinnországgal) – mondjuk eNorvégia kvázi nem is létezik így a velük való háború kihívás lenne. Mikor írom ezt a cikket, eÉsztország harcban áll a finnekkel, és egyelőre egy régiójukat sikerült elfoglalniuk – mikor én fordítom a cikket, akkor már elvesztették azt a finn területet. Bár nincs végső győztes, de elmondható, hogy a morális nyertese ennek a háborúnak eÉsztország, mivel egy olyan állammal tartja magát, mely 2,5-szer nagyobb népességgel rendelkezik.

Szomszédjuk, eLettország szintén háborúban áll, azonban ők a svédekkel. A fő különbség a két háború között, hogy a letteké frissebb. Közös céljuk a konfliktus megoldása, azonban sajnálatos módon az ellenfeleik ezt nem diplomáciai úton szeretnék elérni, hanem harccal. Azonban van egy dolog, amit meg kell érteniük: Soha ne bosszants fel egyetlen balti államot sem.

Az utóbbi időkben, eLitvánia számos Skandináv régiót szerzett meg magának, a szokásos céllal: hogy erősítsék a gazdaságukat. Azonban a bolgár elnök egy légicsapást adott be ellenük. Ezzel egy időben eNémetország és eDánia (mely a németek báb állama) NE-t nyújtottak be ellenük. Igaz, az NE-ket végül elutasították, de eBulgáriának végül sikerült egy bázist kialakítani Skandináviában. Remélhetőleg eLitvániát nem törlik el, viszont a bolgárokkal közös határszakasz megszűnt. Eljött hát az ideje, hogy visszavegyék, amit elragadtak tőlük, ezért néhány napja NE-t fogadtak el eSvédországgal szemben.

Fentebb már írtam egy keveset eVenezueláról. Múlt héten elindult egy felkelés a spanyolok által elfoglalt területen. Ahogy említettem, ez a megszállás nem egy ellenséges lépés, ugyanis a régiót bérli eSpanyolország. A felkelésben eVenezuela nem követett el semmi rosszat, nem is tőlük indították azt. Néhány MU akciója volt ez, mely nem szívleli a spanyolokat. Ez egy tökéletes példa volt arra, hogy a venezuelai harcosok segítenek eSpanyolországnak, hogy a szerződés érvényben maradjon.

Vissza Európához. Nem sok mindent lehet mondani az első három országról. Sajnos eMontenegró az az európai tagunk, aki jelenleg nem létezik a térképen. Egy jó MPP listával úgy hiszem, hamarosan visszatérhetnek rá. e"Szlovákia" – őket sem szívlelem, én már csak ilyen vagyok – továbbra is őrzi öt bónuszát, mely egész jó egy olyan kis ország számára. eAusztriáról pedig csak annyit, hogy jelenleg csöndben vannak – „nyugaton a helyzet változatlan”.
Fehérorosz barátaink pedig úgy döntöttek, hogy az ukránokkal közösen háborúba kezdenek az oroszokkal. Ez a harc még friss, de a fehérorosz harcosok lelkesek és készen állnak arra, hogy okozzanak pár rémálmot eOroszországnak.

Térjünk át Ázsiára, ahol kettő tagországunk van: eThaiföld és eTajvan. Bár közvetlen háborúval egyikőjük sem rendelkezik, ez nem jelenti azt, hogy inaktívak lennének. Azon dolgoznak, hogy más tagállamoknak segítsenek, különösen eTajvan, aki mindig az első országok között van ha harcolni kell, míg a szövetség többsége éppen az igazak álmát alussza.

Óceániával fejezem be a világkörüli túrát. Az ott lévő két ACT tagunknak közös gondja van: eMacedónia. Nos, több próbálkozás után, hogy visszatérjenek a térképre, az utolsó egy légicsapás volt eÚj-Zéland ellen (amely országnak csupán tized annyi állampolgára van). Hiába álltak ellen becsülettel, sajnos nem volt esélyük megállítani a támadást. Másfelől eAusztrália éppen befejezett volna egy óriási háborút az indonézek ellen, amikor is kaptak egy NE-t a macedónoktól. Miután képtelenek voltak visszaszerezni eredeti régióikat és a korábban ePakisztán ellen indított légicsapásuk sem járt sikerrel, valószínűleg úgy gondolták, hogy Óceánia nagyszerű hely lenne számukra. Szomorú hír nekik, hogy ismét egy olyan országot bosszantottak fel, akit nem kellett volna.

Ennyi lenne, a szokásos módon fejezem be a cikket:

Hail Poland
Hail Serbia
Hail Spain
Hail Hungary
Hail Serbia
Hail United Kingdom
Hail Slovenia
Hail Greece
Hail Estonia
Hail Latvia
Hail Venezuela
Hail Thailand
Hail Montenegro
Hail Slovakia
Hail Lithuania
Hail Republic of China (Taiwan)
Hail Austria
Hail Belarus
Hail Australia
Hail New Zealand

HAIL TWO & ACT!



Fordítói utóirat:
- A végét nem akartam lefordítani, azt úgyis mindenki érti.
 - Szerbia kétszer szerepelt a listában.
 - Az Uralkodó is kommentelt az eredeti alá, idézem: „AMIBEN ROMÁNOK IS VANNAK AZ FOSH!”




Érdekesség:

Mikor Washoe-nak, az első csimpánznak, aki ismerte és használta is a jelbeszédet, elmondták, hogy gondozójának kisgyermeke meghalt, a "sírás" jelét mutatta.

==========================================================================================