[Egyetemi Közlöny] A tegnapi előadás összefoglalója és a csütörtöki előadás

Day 1,364, 23:17 Published in Hungary Hungary by eMagyar Egyetem


Kedves Polgárok!

Egy újabb sikeres előadáson vagyunk túl. Tegnap Gans tartott előadást a ONE-ról, aminek az összefoglalóját alább közzéteszem. Nagyon örültem hogy több mint 50 ember volt fenn a cseten 🙂

Itt ragadnám meg a figyelmet hogy elmondjam az egyetemi előadások nem állnak le, most csütörtökön is lesz egy előadás. Az első, elmaradt előadást fogjuk bepótolni. Sorihun lesz az előadó a téma pedig a TO. Mindezt este 7 órai kezdettel a rizonos #eEgyetem szobában. Akit érdekel jöjjön el.

Tehát: Csütörtök 19:00, #eEgyetem szoba.

Tisztelettel:

dnw599
eMagyarország Egyetemének Rektora
Gans

Amikor a ONE-ról beszélünk, nem lehet elmenni a korábbi nagy nemzetközi szövetség, a Phoenix mellett sem, mert legfőképpen azok problémái hivták életre a ONE-t.
A legfőbb problémák voltak akkor: túl sok tag, túl sok érdek, és relativ központi iranyithatatlanság.Ennek érdekében hozták létre a ONE-t, aminek a fő céljai egy kevés tagú, de jól koordinált szövetség, ami képes olyan hatékonysággal cselekedni mintha egy orszag lenne.
Így jött létre hosszas tárgyalások után a ONE, Spanyolország ,Lengyelország ,Magyarország ,Szerbia és Macedonia az 5 alapitó tagállam együttmüködésével.
A ONE alapito okirata itt olvasható annak akit érdekel: https://docs.google.com/document/d/1WRlkM4_kCXLw6hmmJHaam3Qntabyjwf5mzPe8YcBdeE/edit?hl=hu

A ONE célja az alapito okirat szerint: a tagállamok egymást segitik céljaik elérésében kül-es belföldön, a tagállamok segitik egymást a nyersanyagszerzésben, védekezésben, és offenzivában. Ami meg kell hogy jegyezzem, tiszta, egyszeru, és világos is, semmi tulbonyolitás nincs benne
a ONE élén a Secretary General (tovabbiakban SG) áll, ő a fő döntéshozoja a szövetségnek. Ezen felül még tisztségviselő a Supreme Commander (tovabbiakban SC), amely a közös katonai hadműveletekért felel.

Sokakat érdekelhet hogy kerülnek emberek ezekre a posztokra.
Nos, választással, egyszerű többség szukséges a megválasztáshoz, szavazati joga van a High Council tagoknak és az államelnököknek.Az államelnökök ugye havonta cserélődnek, a High council itt az érdekesebb rész.
Minden tagállam maximum 2 tagot delegálhat a councilba, es ezek egyike sem tolthet be hazajaban kormanyzati poziciot, tovabba kovetelmeny veluk szemben, hogy hazajukban elismertek, befolyasosak legyenek, es a jatek minden technikai elemevel tisztaban legyenek, es kozismerten kepesek ellatni a feladatukat. (ezeket becezik joindulatuan oldfag-nek 😃)

akinek kerdese van errol a reszrol kerem most tegye fel, es addig szusszanok egyet.

HyperDan lehet olvasni hadiközlönyt kommunikációs közlöny stb
de magáról a ONE-ról honnan lehet információkat gyűjteni, pl az ilyen dolgokról hogy kik a tagok, mik a tervek stb

Gans hat, a one org es one ujsag az letezik
http://www.erepublik.com/en/article/-one-officially-founding-the-alliance-1729749/1/20 itt az alapito cikk, itt jelennek meg esemenyekrol cikkek, elemzesek, de mindig csak utolag. Arrol hogy kik a tisztsegviselok kiadnak mindig valasztas utan egy kozlemenyt

cimbalar csak az lenne a kérdésem ,hogy miért lehet az ONE pozíció mindenek felett és miért az ő döntéseik befolyásolják inkább hazánk sorsát az elnökünk vagy a kormány iránya helyett.

Gans az elejen mondtam hogy a ONE legfobb celja az volt hogy a tagallamok egy orszagkent, kozos erdekeket kepviseljenek. Nincs olyan hogy mi erdekunk vagy tobbiek erdeke, a ONE vezetoinek szemeben egy erdek van, a kozos erdek.

cimbalar Csak azt nem értem,hogy miért nem Magyarország érdekeit nézik bónuszügyileg, mivel mi a 3. legerősebb tagország vagyunk, miért nem a mienk a Felvidék, hanem egy szabadcsapaté?

Gans nezik mindenki erdekeit bonuszugyileg, es minket is hozzasegitettek, csak eppen nem tudtuk sokaig tartani. Most uj lehetosegek utan kell nezni, es ha megvan a tervunk, segiteni is fognak benne.

foton jó témának tartom szlovákiát. mikor kolosh elnök volt beszéltem vele erről. felvidéken két bónuszunk lenne, amit viszonylag könnyen meg lehetne tartani. a válasza az volt "nem lehet". Azt mondtad, szlovákia nem ONE tagország, mégis ONE-nal mennénk szemben,ha betámadnánk esetleg. Tudsz olyan megegyezésről ez ügyben, amit a többség nem tud?
Gans sajat magunkkal szemben is mennenk mivel szovetsegesek vagyunk veluk, amit meg a ONE elotti idokben kotottunk
amikor romaniaval ment az elethalalharc. Igaz, hogy nagyreszt irl lengyelek elnek eszlovakiaban, es ok is vezetik, de ezt nem hivnam TO-csapatnak, mert akkor vandorolnanak havonta uj orszagok fele. Ez az o orszaguk lett, igy alakult, pont.

A gyakorlatiasabb temara terek amivel kicsit jobban tisztaban vagyok.
Szoval, a szovetsegi koordinacio a szovetsegi szobaban zajlik, ahova bejarasa van minden orszag elnokenek, a HM-eknek, a KM-eknek es helyetteseiknek, ezen felul minden kormany delegalhat meg egy tanacsadot is
es termeszetesen a ONE tisztsegviseloi, akik folyamatosan uj, idezojeles "parancsokkal" latjak el a szobaban a kormanytagokat, hova kell most eppen utes, mi a legfobb prioritas, es a ONE-dokumentumot tartjak frissen amiben minden kiemelt csata lathato. Itt kernek segitseget a tagorszagok kormanyai valamely veszelyes RW-ikre is. Tudni kell azt, hogy amig egy orszag kulon nem ker segitseget. nem is fog kapni, valamint azt, hogy hiaba ker, ha nincs szabad kapacitasa a tagorszagoknak, mert csapataik le vannak kotve valamely one-prioritasos csataban akkor ertelemszeruen nem fog kapni.

Ami a gyakorlatot illeti, a problemakrol beszelnek: keveset online vezetok, lassan frissulo doksi, egyszoval itt a nyar, es ez a kovetkezo valasztasokig nemigen hiszem hogy valtozni fog, de a lehetosegekhez merten igyekszunk egymasnak segiteni.
szemelyes velemenyem az hogy a szovetseg a lehetosegekhez kepest eleg jol mukodik, sokkal jobban mint a PHX amibe anno szinten bejarhattam HMh-kent, termeszetesen mindig van hova javulni, foleg a mostani idoben.
ennyit akartam elmondani, akinek kerdese van, tegye fel

Bosko_Balaban tegyük fel, hogy egy időben jelentkezik a spanyol és lengyel hadügy, hogy szükségük van támogatásra, hogyan dől el a támogatás mértéke?

Gans a vezetok eldontik melyik a fontosabb, es oda megyunk
2. mindegyik egyforman fontos, es akkor egyes tagallamok egyik orszagnak, masik tagallamok masik orszagnak segitenek
ez a ket eset lehetseges