Новий Медіа-модуль, Captain obvious edition

Day 1,242, 15:47 Published in Ukraine Ukraine by Tikhenko


Добрий вечір, шановні читачі, якщо звичайно ще залишились фанатики, що час від часу знаходять у собі сили та натхнення, викреслити із власного життя кільканадцять хвилин на те, аби пройтися по всім категоріям вітчизняної преси у пошуках дійсно цікавої та необхідної інформації.
Ви мабуть вже здогадалися що дана стаття цілком і повністю присвячена так званому «новому медіа модулю», і тому гнітючому відчуттю розчарування, та втрати, що я відчуваю під час користування ним.
Але перейдемо від моїх суб’єктивних душевних поневірянь до фактів та конструктивної критики.



1. Мушу зізнатися що я людина ледача і розбалувана якісними веб інтерфейсами. Так зване юзабіліті – то для мене не пустий звук, бо і самому часто доводиться прикладати руку до їх проектування. Моє кредо у цій справі просте, - інтерфейс має бути інтуїтивним, легким з точки зору використання трафіку. Не мають по можливості перевантажувати сторінку, уникають дублювання тотожних сутностей. Рідковживані елементи управління мають бути логічно відокремлені від тих, що їми користувачі послугуються відносно часто. Я міг би ще довго продовжувати цей список моїх особистих критеріїв, але натомість скажу просто, без використання професійної мови, так аби усім було зрозуміло. Новий інтерфейс – повне лайно з точки зору зручності та юзабіліті.

2. Новий модуль виявляє нестачу клепки у його розробників. Посудіть самі. Ми маємо кілька розділів із статтями, але приналежність окремої статті до певного розділу встановлює її автор. Премодерації нема, отже ніщо не заважає ворогам держави до прикладу підготувати фальшивий наказ МО, або хибну рекомендацію новачкам. Для вирішення цієї проблеми я б запропонував адмінам ввести ліцензування державою газет, що давало б їм право відписувати у таких важливих розділах, як «First steps in eRepublik», «Battle orders», «Warfare analysis».



3. Тепер поговоримо про підписку на газети. Звичайно, з одного боку стало зручніше читати ті газети, які вам дійсно подобаються. Але озирніться навколо. Невже хтось використовує «підписку» за призначенням. Особисто я підписаний на 90% всіх українських газет, кількасот російських, купу ще антантівських французьських, десятки румунських, хорватських, болгарських, білоруських. Думаю, що я не один таких, а отже для багатьох людей пункт меню підписка – ніщо інше, як смітник із сотень швидко змінюючих одна одну статей, - іншими словами просто інформаційний шум.

4. Прогляньте українську пресу. Пересильте себе і таки прогляньте. Скільки статей ви знайдете в кожній рубриці? Думаю вам не видасться дивиною те, що якщо у гілці «Battle orders» матимемо 1 статтю, в «Social interactions and entertainment» та «Political debates and analysis» - з десяток, то інші ленти 99% часу будуть залишатися порожніми. Що це означає? Це означає що з часом 2,3-клікери їх перестануть перевіряти, аби економити час на набридлому кліканні. Вам все ще хочеться писати розгорнутий військовий огляд, який більшість громадян навіть не помітить?

5. Я не противник покращення і поглиблення медіа модуля. В принципі, той хто захоче, як і раніше комфортно читати пресу, використає опцію «Community->News» і отримає аналог старих добрих новин, які ми звикли і які любимо. Але нажаль 2-клікери цим не заморочуються. І якщо раніше топ новин привітно привертав їх погляд прямо з базової, домашньої сторінки, і цей погляд мимоволі чіплявся за цікаві заголовки, які тягнуло відкрити і щось дізнатися… То нині за частоколом дуболомного інтерфейсу, не у кожного знайдеться стимул взагалі витрачати час і лізти у нетрі.



6. Може це і парадоксально прозвучить, але схоже нас готують до того, аби взагалі відмінити поняття статті, а натомість цілковито перекласти комунікаційну функцію на шаути. Політика ця почалася не сьогодні і не вчора. Але спостерігаючи поступ Плато та його поплічників в цьому напрямку, вже зараз можна відстежити їх намагання перенести акцент із розлогих статей, що часом містили якісь серйозні думки, - на короткі твітеро-подібні шаути, в яких рідко-рідко щось путнє проскакує, зате весь час - срачу, реклама та ололо.

І що ж тепер? Я вважаю, що склавши руки сидіти – не можна. З невіглаством і непрофесійністю, якщо не сказати проф. непридатністю треба боротися. Боротися конструктивно, в надії на те, представники адміністрації визнають свої помилки і зроблять крок на зустріч людям та їх побажанням.

Початок такій боротьбі вже покладено, - це проект інтерфейсу користувача sampo555. Він, хоч і має певні дрібні недоліки все ж на кілька порядків більш розумний та дружній до користувачів.
http://forum.erepublik.com/showthread.php/110934-10-reasons-why-the-latest-changes-to-media-module-sucks Зайдіть на форум, підтримайте його ідею, та залиште схвальний комент. Пам'ятайте, разом ми сила - що здатна збороти навіть вже звичну адмінську некомпетентність та недбалість.

Із повагою, Tikhenko, Ukrainian Consolidation