Левски разбива с 6:1 и само чудо ще го извади от Лига Европа (видео)

Day 1,642, 08:48 Published in Bulgaria Russia by angoango

Отборът на Левски разпиля с 6:1 Видима-Раковски в Севлиево и прати домакините в "Б" група. Страхотен мач за гостите изиграха Жуниньо, вкарал хеттрик, и Иван Цветков, който не се разписа, но бе в основата на повечето попадения на столичани. Тони Калво, Даниел Димов и Симеон Райков добавиха по един гол, а Ангел Русев се разписа от дузпа за Видима в 24-ата минута. Именно от този миг "сините" играха с човек по-малко до края на срещата, тъй като Иво Иванов, който извърши нарушението за дузпата бе изгонен с директен червен картон.
Преди това обаче момчетата на Ясен Петров бяха разпиляли отбора на Костадин Ангелов с четири попадения между деветата и 18-ата минути.

Най-добрата новина за Левски днес е, че тимът се изкачи еднолично на трето място в класирането кръг преди края след издънките на конкурентите му Черноморец, Литекс и Локомотив Пловдив.

"Сините" посрещат изпадналия Светкавица в сряда на стадион "Георги Аспарухов" и само чудо - равенство или загуба, ще ги извади от участие в Лига Европа през сезон 2012/2013 година.

Орлин Старокин започна срещата като десен бранител на мястото на контузения Дъстли Мюлдер. На мокрия терен всичко се реши в рамките на две минути. Първите две попадения в двубоя реализира Жуниньо, който се разписа на два пъти в рамките на 100 секунди между деветата и десетата минута. Първо Иван Цветков изведе бразилеца, той технично преодоля вратаря Николай Митрев и откри резултата. Още след изпълнението на центъра бранител на домакините тръгна да връща топката на своя вратар, но Жуниньо пресече подаването и с лекота удвои. Попадението бе негово пето за сезона със синята фланелка и общо 11-о за сезона в "А" група.

Бившият играч на Славия можеше да вкара хеттрик в 13-ата минута. Останал очи в очи с Митрев, той обаче реши да подаде на Тони Калво, който на празна врата реализира шестия си гол за сезона в първенството.

Пет минути след това разгромът на домакините стана пълен след четвърти гол в тяхната врата. Този път точен бе Даниел Димов от 17 метра след подаване на Кристовао Рамос. Мокрият терен не помогна на Митрев и топката отново спря в мрежата му.

В 24-ата минута след груба грешка на Сюлейман Диамутен Иво Иванов извърши нарушение, което означаваше дузпа и червен картон за бранителя. Зад топката застана Ангел Русев и намали с удар в долния десен ъгъл на Пламен Илиев.

Въпреки това в 43-ата минута Жуниньо оформи хеттрика си, след като получи подаване от Калво и от два метра направи резултата 5:1.

На почивката Стефан Станчев смени контузилия се Калво, а по-късно в игра се появиха Христо Йовов и Симеон Райков. Последният пък се разписа с красив гол в 76-ата минута с диагонален удар от 20 метра.

Последва страхотен пропуск на Стойчев, който получи топката на малкото наказателно поле след поредната груба грешка на Сюлейман Диамутен, но изстрелът му премина високо над опразнената от Илиев врата на гостите.

Третото поредно и общо 21-о поражение се оказа пагубно за Видима-Раковски, тъй като отбора изпадна кръг преди края на сезона в "Б" група. "Сините" пък записаха 10-та поредна победа от 10 мача в "А" група в историята срещу своя противник, а головата-разлика вече е 29:5 в полза на столичани.

Въпреки много слабия си сезон Левски вече държи съдбата си напълно в своите ръце 90 минути преди края на сезона, като при победа срещу Светкавица на "Герена" ще продължи положителната си серия от над 20 години за ежегодно участие в евротурнирите. Нещо което изглеждаше почти мираж до преди две седмици.