Лудогорец на три точки от титлата след разгром и уникален гол от корнер (видео)

Day 1,642, 08:47 Published in Bulgaria Russia by angoango

Носителят на Купата на България Лудогорец разгроми с 4:0 Калиакра в Каварна в мач от 29-ия кръг на "А" група. Светослав Дяков се разписа от дузпа в 20-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Димо Бакалов. В 60-ата минута голмайсторът на тима Иван Стоянов вкара директно от корнер за 0:2. Четири минути по-късно Витиня качи топката на главата на Емил Гъргоров и Бадема направи резултата класически. В 76-ата минута се разписа и Марселиньо, който засече центриране на Стоянов.

Успехът остави разградчани на 2 точки зад ЦСКА, а в сряда двата тима излизат в директна битка за титлата. Срещата е на "Лудогорец Арена" и единствено победа ще донесе златните медали на новака в елита.

Треньорът на Лудогорец Ивайло Петев даде почивка на четирима титуляри. Теро Мантула, Витиня, Младен Кашчелан и Димо Бакалов замениха Марселиньо, Шоко, Любомир Гулдан и Станислав Генчев.

Гостите започнаха вихрено и до третата минута създадоха три положения пред вратата на Добрин Добрев, но защитата на каварненци успя да се справи. При една от ситуациите Димо Бакалов имаше претенции за нарушение срещу него в наказателното поле, но такова не бе отсъдено. В 13-ата минута Герасим Заков излезе сам срещу Урош Голубович, опита да го финтира и падна, но съдията Цветан Кръстев отново не даде дузпа.

В 20-ата минута обаче Бакалов размина Добрев, бе повален и реферът посочи бялата точка. Дяков изпълни хладнокръвно и откри резултата. Гостите продължиха да владеят инициативата, но не създадоха ново положение за гол до края на полувремето.

В 59-ата минута футболистите на Калиакра бяха близо до изненадващо изравняване, но хубав удар на Георги Коруджиев бе спасен от Голубович. Гостите от Разград реагираха светкавично и само минута по-късно Иван Стоянов направи нещо рядко срещано по родните терени, след като успя да се разпише директно от ъглов удар. Това бе негово 16-о попадение през сезона - колкото има и звездата на ЦСКА Жуниор Мораеш.

След този гол задачата на играчите на Лудогорец стана лесна и те бързо стигнаха до нов гол. В 64-ата минута Витиня центрира отляво и Гъргоров с хубав удар с глава направи 😇. Крайното 0:4 бе оформено от резервата Марселиньо в 76-ата минута, когато бразилецът засече центиране на Стоянов и с хубав удар матира Добрев.