Бюджетний Кодекс та Парламент

Day 1,039, 12:26 Published in Ukraine Ukraine by kwatra


Мої вітання, шановні читачі! Наближається час проведення Парламентських виборів — починають ворушитись кандидати і писати свої передвиборчі статті. Не оминув цього і я. Чесно кажучи, роботи в Парламенті не так уже й багато, — якщо не сказати, що її там зовсім нема — тому ці агітки зазвичай досить передбачувані: правдива інформація про те, що «я йду в Конгрес заради медальки»; популістські заклики в стилі «ета ані всє вінавати, а я памагу!»; автобіографії, що, до речі, вельми цікаво; і останнє — план дій.

Саме такий «план дій» зустрічається в молодих гравців, що або вперше йдуть до Парламенту, або вперше пишуть передвиборну статтю. Звичайно, така доля спіткала й мене. Я написав, але виконати — не виконав. Чому? Важко сказати, проте в Парламенті всі твої Наполеонівські плани сходять нанівець. Але! Я спробую ще один раз. Сьогодні моя мета проходу до Парламенту — розробка та затвердження Бюджетного Кодексу еУкраїни.


Основні положення:
1. Бюджет — план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються органами державної влади протягом бюджетного періоду.
2. Бюджетний період — термін в один місяць, до закінчення періоду управління чинного Президента.
3. Заявки та затвердження — здійснюються протягом 5-8 числа кожного місяця.
4. Бюджет складає в собі:
— кошти на фінансування Уряду;
— кошти на фінансування Міністерства Оборони;
— активний резерв;
5. Після прийняття Бюджету на рахунки Міністерств перечисляються кошти Головою Національного Банку еУкраїни.

Заявка:
6. Заявки про фінансування Уряду та створення активного резерву здійснюються разом. Заявка про фінансування Армії проходить окремо.
7. Заявка на кошти по фінансуванню Уряду здійснюється наступним чином: Президент або Прем’єр Міністр подають запит про прийняття певного бюджету для потреб Уряду. В заявці він вказує:
— Кількість голду на МПП та їх попередній список; (?)
— Назву Міністерства;
— Посилання на фірму, для перерахунку коштів;
— Суму;
— Роз’яснення про те, на що піде ця сума;
— Звіт за минулий місяць (якщо звіт залишив минулий міністр);
8. Заявку на активний резерв здійснює Президент або Прем’єр Міністр в заявці про фінансування Уряду, де вказує суму коштів для цього і обґрунтування.
9. Заявка заповнюється комплексним чином: в заявці присутні прохання на перерахунок коштів кожному з Міністерств.
10. Заявка на кошти по фінансуванню Армії здійснюється наступним чином: Міністр Оборони, або його Перший Заступник подають запит про прийняття певного бюджету для потреб Армії. В заявці він вказує:
— Суму;
— Опис, на що підуть ці кошти;
— Звіт за минулий місяць (якщо звіт залишив минулий міністр);

Обговорення та голосування:
11. Обговорення та голосування про фінансування Уряду та активний резерв і про фінансування Армії проходять окремо.
12. Перед затвердженням проходить попереднє обговорення. Для того, щоб перейти до голосування потрібно 50%+1 від числа обговорюючих, які будуть «За». Якщо цього не досягнуто — заявка відправляється на доопрацювання та повинна бути виставлена Президентом або Прем’єр Міністром знову, з урахуванням вимог конгресменів, найближчим часом.
13. Голосування здійснюється після обговорення по схемі «За/Проти/Утримався».
14. Голосування проходить по всім пунктам одночасно.

Непередбачувані Ситуації:
15. В разі загрози територіальній цілісності еУкраїни, або інших НС, Міністр Оборони або Президент може надіслати запит про дозабеспечення армії.
16. В разі не прийняття Бюджету до 15 числа відповідного місяця, через халатність та саботаж Конгресменів — Уряд має право використати на фінансування 30% від суми UAH, що знаходяться на рахунках Державної Скарбниці.


Тепер декілька роз’яснень. По-перше, це поки лише проект і я, якщо звичайно пройду до Парламенту, збираюсь виставити його на обговорення. Якщо ми дійдемо консенсусу, і більшість побачать в переході до Бюджетної системи позитивні зміни — будемо доопрацьовувати Бюджетний Кодекс.

Чому місяць? Потреби кожного з урядів можуть бути різними. Хіба цікаво затверджувати бюджет на два місяці, коли наступний Уряд, після чинного, не зможе вплинути фактично ні на що? Вважаю, що так не годиться. А заморочуватись із тим, щоб приймати бюджет кожного тижня, чи кожного другого тижня також не варто. Є справи більш важливіші. 5-8 число кожного місяця — це якраз той період, коли вже встигають розібратись із документацією та становищем у Міністерстві і можуть скласти бюджетну заявку. Можливо, ще одним пунктом передвиборчої програми Кандидатів у Президенти будуть приблизні цифри по бюджету. Ще один плюс і заохочування.

Чому заявку Уряду йде окремо від заявки Армійців?
Вважаю, що Уряд і Міністерство Оборони дві великі різниці, тому й їхні запити повинні розглядатись окремо. До того ж, більшу частину бюджету будуть складати якраз витрати на армію, і це просто необхідно переглянути детальніше. І ще одне. Заявка Міністерства Оборони може бути незадовільною, в плані того, що багато коштів витрачатимуться в мирний час(припущення) і тому, може бути затримати повністю вся заявку Уряду. Це погано. Ми вже бачили такі ситуації у сусідній еРосії і те, до чого це приводило.

Що таке активний резерв? Кошти, які будуть моментально організовані в разі незначної, але неприємної ситуації. Наприклад, якщо потрібно буде підписати МПП не зазначене в заявці, або мобілізувати по повній програмі десантний загін, а коштів вже немає. Резерв буде зберігатись на певній (якій саме, я ще не вирішив) орзі і буде легко доступним для перших персон країни: Президенту, Прем’єру, МО.

Про МПП. Я не до кінця продумав ситуацію із ними, адже виникає справедливе питання: як можна передбачити які саме союзи нам будуть потрібні? Але це вже питання на обговорення та дискусій. Можливо, МПП не будуть заносити в бюджетну заявку, а просто виноситись на голосування Президентом у потрібний момент. Тобто те, що ми зараз спостерігаємо. Будемо бачити.

Отже, я збираюсь до Парламенту з конкретною метою. Більше того, я хочу це власне «завдання» виконати. Хоча б наполовину, виставивши на обговорення, якщо інші будуть проти БК. Досвід у мене є — два рази уже був в Конгресі, дякуючи жителям Донбасу та Запоріжжя. В Кабінеті Міністрів працював, хоч і не на головуючих посадах. Обіцяю, що в разі чого я не підведу.

На вибори я йду від Закарпаття. Якщо ви хочете мене підтримати, але проживаєте у іншому регіоні — напишіть мені листа: я вишлю вам білети туди/назад і хліб для відновлення здоров’я.