Порівняльна характеристика: Медіа. Україна та Світ

Day 1,005, 05:18 Published in Ukraine Ukraine by kwatra


Сьогодні у пресі чути багато нарікань на те, що наш медіа-простір нудний та в’ялий. Про це я й сам казав, у передніх статтях. Питання про те, чи дійсно наша преса нудна всерйоз зацікавило мене. Тому я вирішив зробити невеличку вибірку цікавої інформації з 21-ої країни світу та співставити дані з еУкраїною. Створення такої статистики — робота одноманітна та нецікава, але й позитивні сторони: ти краще починаєш розуміти причини «тих чи інших» цифр та й взагалі розумієш закордонний медіа-простір. Дані зібрано між 16:00 та 18:00 20.08. Стаття мала бути опублікована вчора, але не вийшло. Також мушу зауважити, що статистика відносна і відображає ситуацію лише частково. Так, наприклад, медіа-простір еРосії витягнули друзі-серби та Остін.

Умовні позначення:
Rank — у цій графі позначено місце в рейтингу тих чи інших держав за Aver. у порядку спадання;
Country — назва країни;
Aver. (Average) — середня кількість «Vote» в ТОПі країни в період дослідження. Рахується наступним чином: к-сть голосів у першій статті + .... + к-сть голосів у п’ятій статті / 5 (без урахування голосів за статті MoD);
Max — максимальна кількість «Vote» у країні в період дослідження (без урахування голосів за статті MoD);
MoD — кількість «Vote» за статтю Міністерства Оборони 2-3 дня тому;
Inter. (Interval) — інтервал виходу статей, на основі Last5, в країні. Рахується наступним чином: час виходу п’ятої статті з кінця / 5;


Натисніть для збільшення

У більшості країн, високий рівень показників Avar. та Max спровокований статтями знаменитих на весь світ журналістів-письменників. Наприклад, Угорщину до таких висот підняв не хто інший, як хорватський уродженець dSoKre зі своєю статтею про податки та порівняльною характеристикою Іден/Фенікс. Це, звичайно ж, показує високий рівень розвитку медіа в Угорщині, якщо саме у їх країні публікують статті іноземці. Хоча, dSoKre пояснює свій вчинок зовсім іншим. У Сербії, відмітився Max McFarland2, який також спровокував хороший показник. Багато країн Феніксу заспамив видатний спамер Martabak Ostin, проте, як вже казав раніше, це зовсім не впливає негативно на рейтинг, адже іноземці також формують медіа-простір.

У Канаді, США, Великобританії та Росії активність також пов’язана з війною. На шпальтах газет в одних горять заголовки про Великі Перемоги, честь, силу, «як ми вас нагнули», в інших — заклики до боротьби, співчування іноземців та все то й же тролінг «як ми вас нагнули» від переможців. Детальніше про Росію. Всі ми бачили як преса наших сусідів поволі вмирає, тому я резонно мав здогадки на рахунок того, що вони будуть у хвості. Проте, американці, серби та спам-орги зі своїми «lowest prices» зробили своє діло — росіяни шості.

Також, для мене цікавим пунктиком стало те, що у Канаді та Індонезії, при достатньо високих середніх показниках — голосів за газету МО всього 89 та 61 відповідно. Друге діло, що в інших країнах, як от в Іспанії та Аргентині, цей показник якось штучно завищений. Самі посудіть — 319 голосів при максимумі в 97, зовсім не додають ентузіазму повірити в їх чесність. Ще однією цікавинкою стало те, що в Італії я взагалі не знайшов газету Міністерства Оборони, а в Туреччини таких дві: одна до v.1, друга опісля.

Україна. Україна показала себе дуже чудово, як на мене. І якщо ще 3 місяці назад ми не змогли б конкурувати з цими країнами через тисячі голосів за статті, то тепер все змінилося. Ми показуємо стабільність і це справді чудово. Друге діло, що в наш ТОП виходять статті, які мають політичний інтерес. Ні, вони не витягаються ботами — покажіть мені такого разумова атсталого, котрий буде їх в такий спосіб використовувати, адже всі вже мають бути научені практикою північних сусідів. Та й чудово видно, коли йде «вкидання». Ні, просто скидаються посилання по інтернаціональним чатам. Що ж, чудовго — нахай нас читають іноземці! Ми 15ті в рейтингу з 22ох країн, з якими майже не зможемо конкурувати в воєнному плані чи економічному (не враховуючи Італії). Це чудовий результат! Але дивлячись за медіа Аргентини, Бразилії, Італії та Ірану виникає відчуття — таке ж могло б бути із нами.