Разпределение на времето...

Day 948, 17:51 Published in Bulgaria Bulgaria by Detska Gradina

След като ви запознахме с видовете фирми, новостите в тях и 11-те вида професии, време е да поговорим и за разпределяне на времето ни в новия модул.

На разположение имаме 24 часа. В тези часове трябва да разпределим 4 действия – работа, учене, трениране и почивка.

Какво трябва да знаем за всяко едно от тези действия?

Всяко едно от тях може да бъде използвано по максимум 12 часа на ден. Сега ще опиша и действията едно по едно:


-Работене:

Както вече знаете заплатите се плащат вече на час, а не както досега на ден, т.е. колкото повече работим, толкова повече пари ще взимаме.
Но къде е уловката? - Уловката е в това, че за всеки час работа губим една точка щастие. А на ден губим около 1 точка здраве по време на работа.
Преди да работите трябва да изберете екстра , която да използвате , повечето си плащат, но има и възможност за безплатен такъв - Single Espresso. От продуктивността ни зависи колко точки ще добавим към умението, което използваме в работата си.
Ето и начина на изчисляването на точките, който се добавят – ако производителноста ви е 140 точки например, вие ще добавите 14 точки към умението си.


-Трениране:

Тук трябва да изберем един от четирите скила за развитие – стрелец, танкист, артилерист, летец.
Има един вариант, ако сте нает в армията, да карате ускорено развитие на армейските скилове. Не е задължително да сте в армията, но трябва да разполагате с външни средства и не от работа.
Вариантът без работа, учене и почивка е за усилена тренировка в повече от 1 вид сили – тук може да се тренира 12 часа едно умение и 12 часа друго или 3 по 8 часа или 4 по 6 часа, възстановяването на кръвта и щастието става чрез хляб и къща. Допълнително от много битки също може да се качват бързо военни звания.
Има вариант, в който може да правите всичко нормално, а тренировката да бъде 8 или 9 часова и да се разпредели м/у няколко вида сили.
В тренировката губите 1 точка здраве и 1 точка щастие, независимо от времетраенето на тренировката. Тук пак трябва да изберете екстра, като има наличен безплатен Army boots.


-Учене:

Когато влезнете в библиотеката първо трябва да изберете умението, което ще развивате. След това избирате броя на часовете, в които ще учите.
В зависимост от часовете губите щастие - за всеки час по една точка щастие. След завършване на обучението губите и една точка здраве.
Тук също избирате екстра като безплатния е Crash course Economics.


-Почиване:

Целта на тази част от деня е да си върнете част от загубените точки щастие през деня. За всеки час, в който вие почивате получавате 1 точка щастие.
Тук също се избира екстра - безплатния е Gym session. Toй ви дава 50% бонус, т.е. ако сте почивали 4 часа ще вземете 6 точки, а не 4.


Каква е равносметката, ако сме отделили по 6 часа на всеки един от тези четири дейности?
Загубили сме близо 3 точки здраве и 13 точки щастие. А сме спечелили 9 точки щастие - т.е. губим 3 точки здраве и 3 точки щастие.
Тях трябва да си ги възтановим чрез хляб от пазара, чрез къща, ако имаме такава, или чрез билет. В случая с билета не трябва да напускате нищо. Взимате си 1 зонен билет или няколко зонен и се местите в рамките на страната и пак може да се върнете в мястото където сте били. Билетите вече връщат също здраве и щастие на всяка употреба.

Това примерно разпределение НЕ Е ОПТИМАЛНИЯ ВАРИАНТ!

То просто ви дава яснота какви точки се губят и получават за един ден!
Тук идва уместния въпрос – Може ли да развиваме и воения си ранг и уменията си в работа?
Отговора е и да, и не.
Много повече са облагодетелствани старите играчи с много сила и високи умения, защото ще могат да разпределят много повече точки. Лично моето мнение – добре е всеки да се специализира или във военното дело, или в икономическия модул.
Казвам това, защото ако някой иска да развивя всестранно своя герой, това ще става много бавно и ще коства доста злато. В армията ще бъдат най-богатите играчи или тези с много силни герои, защото иначе ще е чиста загуба на злато, време и нерви.


П.П.: Очаквайте скоро и тук картинки 🙂