Пародията в Перник свърши: Децата на Миньор - Лудогорец 0:7

Day 1,611, 10:44 Published in Bulgaria Russia by angoango

Миньор сътвори поредната пародия в родния футбол, след като излезе с юношите в днешния мач от 24-ия кръг на "А" група срещу един от претендентите за титлата - Лудогорец, и логично загуби с катастрофалното 0:7 в Перник. Гостите поведоха с гол на Мирослав Иванов, а за шест минути в средата на първата част Иван Стоянов реализира хеттрик и двата отбора се прибраха на почивка при резултат 4:0 за разградчани. През второто полувреме сред голмайсторите се разписаха Младен Кашчелан, Димо Бакалов и Георги Костадинов.

Собственикът Никифор Вангелов, по чието нареждане се извърши тази гавра с футбола и феновете на най-великата игра, се оправда, че това е протест на клуба срещу решения на БФС.

Логично пък запалянковците на перничани, които имаха желание да гледат на живо срещата не бяха повече от 200 човека, тъй като предварително бе ясно, че техните любимци ще подарят трите точки на съперника.

Срещата започна по очаквания начин - с тотален натиск на Лудогорец. Първото попадение падна в 10-ата минута и бе дело на Мирослав Иванов. Нисичкият футболист получи отличен пас от Емил Гъргоров и след техничен изстрел с десния крак без проблем вкара в домакинската врата. Между 31-ата и 38-ата минута Иван Стоянов наниза още три гола на децата на Миньор.

При първото от тях Дяков копна топката към Йордан Минев, левият защитник подаде с едно докосване на Стоянов, който без проблем простреля Славчев. Пет минути след това отново Иван Стоянов вкара след пас отдясно на Шоко, а 120 секунди по-късно оформи своя хеттрик след силен изстрел от 2 метра.

След почивката гостите намалиха темпото, но това не им попречи да вкарат нови три гола. В 59-ата минута Марселиньо нахлу отдясно в наказателното поле на домакините и подаде с пета към резервата Кашчелан, който вкара първия си гол в "А" група и по този начин покачи резултата на 5:0. В 64-ата минута Лудогорец вкара пореден гол след пас на Марселиньо и техничен изстрел на Димо Бакалов покрай стража на домакините. Последва шут на бразилеца в напречната греда, а крайното 7:0 оформи младият Антон Костадинов, разписал се на празна врата след пас на Шоко.

Младите играчи на домакините пък се отличиха със само два изстрела по посока на Урош Голубович. В 62-ата минута Ивайло Стоянов стреля от 30 метра над вратата, а шейсет секунди по-късно Александър Александров шутира от дъгата на наказателното поле, но стражът на гостите спаси.

МИНЬОР - ЛУДОГОРЕЦ 0:7