Rizikó

Day 1,023, 12:35 Published in Hungary Hungary by Tristan Shadowsworn

A napokban gondolkodtam a háborús modulon és ha már úgyis az egész egy rosszul kivitelezett Rizikó, miért ne hozzuk vissza a régi, sokak által egyszerűbbnek tartott falépítést és kombináljuk új elemekkel, amelyek szerintem az eddigi legvalósághűbb háborús modul létrejöttéhez vezetnének?

Először, osszuk fel újra a Világot.
Egy kettős felosztásra gondolok, amelyen belül egy gazdasági régió, mint például Western Siberia, számos, körülbelül ugyanakkora valós területet magába foglaló régióra oszlana. Tehát Western Siberia új „kisebb” a háborús modulhoz tartozó régióból arányosan több lenne, mint mondjuk Southern Great Plain-éből.

Másodszor, egy új MPP rendszer felállítása lenne szükséges, melynek fokozatai lennének és természetesen ezekhez rendelt arany összegek.
1. Meg nem támadási szerződés.
2. Védelmi szerződés és átvonulási szerződés.
3. Közös hadtestek.
A legtöbbet talán ki tudjátok találni, de később még ezekre visszatérek.

Harmadszor, mostantól seregeket kéne felállítani.
Amikor egy új sereget kívánnak létrehozni, azt az adott állam Kongresszusa megszavazza:
Mondjuk:
The establishment of an army of the size of 250 under the name of „Magyar Honvédség #12. osztag” were proposed. (250 fős „Magyar Honvédség #12. osztag” felállítását javasolták.)
Amikor ezt a Kongresszus megszavazta, a „Magyar Honvédség #12. osztag”-ot az Elnök irányítja. Ezt az irányítást az Elnök megadhatja bárkinek. Ezzel létrejönne az úgy nevezett vezetés. Tehát lenne egy adott számú ember, akiknek együtt kéne működnie és irányítania ezt az új sereget.

Mi is lenne a vezetés hatásköre és mi a játékosé?
Először, a hadsereg mozgását természetesen a vezér vagy vezérek irányítják.

Emlékeztek még, hogy kisebb területekre osztottam a Világot?
Ezeken lépkednének a hadseregek, körülbelül úgy, ahogy a mostani harcmodulban az egyes játékosok. A vezető vagy vezetők naponta adott számú mozgás pontot kapnak, amellyel a régiókon át tudnak mozogni. Ha egy ellenséges hadsereg közelébe érnek, azt megtámadják.
Ekkor elindul a falépítés. A két hadtest összeméri erejét. Ez egy tizenkét órán át tartó fegyveres megmérettetés lenne. A végén a vesztes hadsereg széthullik és a Kongresszus jóváhagyásáig nem alakul újra. Amikor ezt a Kongresszus jóváhagyta, a főváros régióban újra megjelenne a hadsereg.
A csata menetéről. Körülbelül úgy, mint régen, akármennyit üthetsz a csatában. Igen, te ütsz. Amikor egy ilyen összecsapás elindul, rajtad áll, hogyan veszed ki a részed a harcból. Természetesen egy jobban látható helyre kikerülne az összes statisztikája a hadtestednek, hogy lásd épp mit csináltok. Mondjuk egy négyzetben a főoldalon láthatod, hogy ma három mezőt mozdultatok Southern Great Plain-en át, ahogy azt is, ha épp csatában vagytok.

Másodszor, a vezérek toboroznak, a játékosok pedig belépnek.
Amikor a vezetés tagjai nem elegendő számúnak ítélik meg a hadsereg létszámát, kiírnak egy toborozást. Ezt az egyszerű polgár egy, az edző modulhoz hozzáillesztett új, mondjuk Join the Army, vagy valami hasonló beszédes feliratú gombon keresztül teheti meg. Természetesen a sereg nem lehet akármekkora, hiszen a Kongresszus ezt már korábban 250 főben maximálta. Ugyanakkora, ha ez nem elegendő, számos lehetőség lenne ennek a számnak a növelésére.
Egyrészt, a Kongresszus bármikor dönthet a létszám növelése mellett. Ekkor a maximum seregszám megnő és egy új toborzással eddig az új határig növelhető a sereg száma.
Másrészt, a korábbi MPP viszonyok közül a harmadik lehetőséget teremt egy érdekes hadtest létrejöttére, a több ország által irányított hadtestére.
A folyamat roppant egyszerű, a két hadtest, mondjuk a „Honvédség #12” és a „Serbian Regulars #8” egy mezőre lépnek és csatlakozást ajánlanak fel. Ha mindkét fél vezetése ezt elfogadja, a hadsereg a kombinált névvel „Honvédség #12 & Serbian Regulars #8” egy hadtestet alkot, egészen addig, míg az egyik fél fel nem mondja az uniót.

A két hadtest azon túl, hogy együtt mozog teljesen független. A #12 Honvédség csak magyar katonákat tud és csak a saját 250 fős határáig toborozni, míg a Serbian Regulars #8 is csak a például 400 fős határáig tudja feltölteni létszámát, természetesen szerb katonákból.

Harmadszor, kórházakról.
A kórházak a másodlagos régiókra kerülnek, tehát a kisebbekre. Amikor a hadtest belép egy kórház régióba, az adott kórház statisztikái alapján a játékos a régi időkből megszokott heal gombbal naponta egyszer visszanyerheti elveszett életereje egy részét.

Negyedszer, foglalásról.
Amikor egy hadsereg belép egy kis régióba, és ott ellenséges hadtest áll, akkor természetesen megküzdenek a kis régió irányításáért. A győztes országé lesz vagy marad a kis régió.
Ha viszont ellenállással nem találkoznak, úgy a kis régió azonnal a belépő hadseregé lesz.
Egy gazdasági vagy nagy régió akkor kerülhet egy másik országoz, ha:
1. Kisebb régiói mind megszállás alá kerülnek.
2. Az elfoglaló ország határos a gazdasági régióval. Tehát ha egy magyar hadsereg a közös védelmi szerződést aláíró Oroszországból támadva elfoglalja Jilin legtöbb kis régióját, az a régió nem kerülhet Magyarországhoz, csak Oroszországhoz. A terület swap kérdését még nem sikerül megoldanom, de természetesen valamilyen lehetőség lenne erre is.

Ennyi talán elég lesz egyszerre.