NWO & eCroatia: hostages of a hostile minority?

Day 1,138, 05:55 Published in Hungary Hungary by Nalaja
MAGYARUL ALUL

A possible Central-European cooperation (NWO) assumes peace between eCroatia and eSerbia. A recent 'No' at the clear Natural Enemy voting in eCroatia, however, might jeopardize the whole process. It is done by the minority of the eCroatian congress.

Peace between eCroatia ('natural' ally of ePoland) and eSerbia ('natural' ally of eHungary) is a must for a new Central European cooperation, a dream of many players in ePoland and eHungary. Peace talks opened between the two countries. As eCroatia and eSerbia are not only at war but were forming a Natural Enemy (NE) pair, for peace proposal, the NE status have to be removed at both sides. These proposals were made simultaneously at the Congresses in Zagreb and Beograd. While the Serbian voting resulted YES, the Croatian congress refused to remove the NE status. Now eCroatia has 10% advantage in the conflict. To save the situation and the reputation of eCroatia, another proposal was made to set eMontenegro as NE instead of eSerbia, but two hours before its voting period, it seems to be failed (NE settings need 66% majority at votings). It seems that the community of eSerbian players are more settled with the possible peace with the Croats than vice versa.

These proposals had majority in the congress of eCroatia but not 66% majority. Can these 17 congressmen, angry with eSerbia, torpedoing the New World Order and keep eSerbia and eCroatia in a war, a more harder one than before?

While the minority of the eCroatian parliament holds the NWO process in hostage, its other players can act to solve the situation. Peace can be accepted only in the base of the original regions. In the Serbo-Croat war, all sides are supposed to lose offensive battles, if they are on the basis of the NWO. The possible allies have to act similarly, if they are on the basis of the NWO.

Now the minority of the Croatian parliament made a hostile decision that questioned the possibility of mutual confidence. If the other members of the possible NWO cooperation, especially from the present EDEN side, are still willing this new formation, it is time to start some heavy diplomatic action. NWO can be temporarily made without eCroatia (it cannot be a long-term solution!) but if the confidence in Beograd is finally eliminated, there is another year with the well-habitual frames. Is it worth?


MAGYARUL

Az új szövetség és Horvátország egy parlamenti kisebbség fogságában

A leendő közép-európai szövetség számára elengedhetetlen Szerbia és Horvátország között legalább a háború lezárása. A mostani "Nem" szavazat Horvátországban a Natural Enemy státus lezárására az egész folyamatot veszélyezteti. A dolog a horvát parlament kisebbségén múlik.

A béke Horvátország (a lengyelek "természetes" szövetségese) és Szerbia (a mi "természetes" szövetségesünk) között feltétlenül szükséges ahhoz az együttműködéshez, amelyről a lengyel és magyar játékosok többsége álmodik. A két ország közt meg is kezdődtek a béketárgyalások. Mivel azonban Szerbia és Horvátország nem egyszerűen háborúban áll, de egymást "természetes ellenségnek" (Natural Enemy; NE) is jelölték, a békéhez az NE-státus kölcsönös törlése az első kötelező lépés. A javaslatokat egyidőben Zágrábban és Belgrádban is beterjesztették. Míg azonban a szerb szavazás meggyőző többséggel sikerrel zárult, a horvát parlament elutasította a javaslatot. Ennek eredményeként most Horvátország 10% előnyhöz jutott a közvetlen csatákban. Hogy a helyzetet és Horvátország hírnevét mentsék, egy új javaslat Szerbia helyett Montenegrót nevezi meg természetes ellenségként, ami azonban szintén nem kapja meg a szükséges kétharmados többséget. Úgy tűnik, a szerb közösség inkább hajlana a megbékélésre, mint a horvátok.

A horvát szavazásokon megvolt ugyan a többség, de a kétharmad nem. Vajon meg tudja-e torpedózni 17 Szerbiára dühös horvát képviselő az új kooperációt? Kialakul-e egy, még az eddiginél is keményebb háború a két ország között?

Míg a horvát parlament kisebbsége túszul ejti az új szövetség kialakulási folyamatát, a polgárok tenni tudnak a szövetségért. A béke nyilván az eredeti régiók alapján képzelhető el. A szerb-horvát háborúban mindkét félnek a támadások elvesztésére és a saját területek megvédésére kell koncentrálnia a probléma gyors megoldásáig, már amennyiben támogatják az új szövetséget. A leendő többi szövetséges országnak is eszerint kellene ütnie.

A horvát parlament kisebbsége egy nyilvánvalóan ellenséges lépést tett, amely megkérdőjelezi az amúgy is gyenge lábakon álló kölcsönös bizalom csíráit. Amennyiben a leendő szövetség más államai, elsősorban Horvátország mostani szövetségesei továbbra is az együttműködés hívei, legfőbb ideje, hogy bevessék diplomáciájukat a helyzet megoldására. Az új szövetség átmenetileg Horvátország nélkül is megalakítható (hosszabb távon ez azért nem megoldás!), de ha Belgrád végképp elveszti a bizalmat a horvátok felé, akkor egy újabb évet tölthetünk a jól megszokott keretek között. Megéri?

(Honfitársaim, ha lehet, kerüljük a szájkaratét az árpádkockásokkal. Elvileg egy szövetségbe készülünk.)