Karošanas pamācība

Day 1,051, 09:51 Published in Latvia Latvia by University of Latvia

Sveiki iedzīvotāji!

Šobrīd Latvijas iedzīvotājiem ir parādījušās iespējas karot. No vienas puses – karš veicina ekonomikas attīstību, no otras puses – nākamais rīts pēc kaujām var izvērsties samērā nepatīkams.

Militārās aktivitates eRepublik nosacīti ir sadalāmas divās daļās – karš un militārās misijas.

Atšķirība – Militārās misijas – valsts regulārās armijas (Nacionālo Bruņoto Spēku) darbības savas vai svešas valsts kaujas laukos, kuru izpildei var būt (bet nav obligāta) nepieciešama ceļošana uz citu valsti. NBS karavīri tiek nodrošināti ar medikamentiem (pārtiku) un ieročiem un pakļaujas komandieru pavēlēm.

Karš – militārās darbības savas vai citas valsts teritorijā, kurai NAV nepieciešama pārcelšanās ārpus eLatvijas. Karā var piedalīties ikviens iedzīvotājs par pašu līdzekļiem.

Ja militārajā misijā piedalās profesionāļi, tad kara gadījumā tiek mobilizēti visi iedzīvotāji, neatkarīgi no dzimuma, vecuma un prasmes līmeņa. Kara gadījumā ikviens iedzīvotājs ir karotājs.

Lai nejauktos Kara Ministrijas lauciņā, tālākais raksts ir veltīts civiliedzīvotājiem, kuri neietilpst eNBS sastāvā un nav tiešā pakļautībā savam komandierim.

Kāda veida kari varētu būt pieejami eLatvijā:
a) alianses kari
b) uzbrukumi citām valstīm
c) valsts aizsardzība

Alianšu kari – ja kāda mūsu sabiedrotā valsts veic uzbrukumu citai valstij vai kāda cita valsts veic uzbrukumu mūsu sabiedrotajiem, mūsu loma ir parādīt, ka eLatvija nav galīgi zemē metams partneris un šajā gadījumā atļaujamies paķert kara laikā iegūstamos pieredzes punktus, ciktāl tas negatīvi neietekmē mūsu labklājību. Vēlams pārāk neiztērēt iekrājumus.

Uzbrukumi citām valstīm – eLatvija sper agresīvu soli mūsu kaimiņu zemju pakļaušanai. Iedzīvotāju loma – parādīt, ka mēs esam ne tikai lepni un bravūrīgi, bet to spējam pamatot arī ar darbiem. Atkarībā no valdības rīkojumiem jāiesaistās kara darbībā. Var karot par visu iekrājumu apjomu.

Valsts aizsardzība –atceramies tautasdziesmas vārdus:
Labāk mani karā kāva,
Ne kā suni sētmalē.
(muzikāla atkāpe)
Šajā gadījumā nav runa par to ko katrs vēlas, bet par to, ko katrs spēj izdarīt kopīgā labuma vārdā. Labāk krist kaujā nekā padoties verdzībā!
Šis ir tas gadījums, kad jāaizmirst visas personīgās intereses un jāmetas kaujā līdz pēdējai asins lāsei un pēdējam iespējamam veselības punktam. Kritiskos brīžos ir pamatota arī personīgo zelta uzkrājumu tērēšana pretinieku apkaušanai. Vienīgā pieļaujamā piesardzība - nevajag izlikt visus spēkus pirmajās kaujas minūtēs, lai aizstāvētu savu valsti būs jāuzvar veselās 8 mini-kaujās.

Atbilstoši katram kara veidam ir vajadzīga cita attieksme un pieeja.

Ar ko sākas karošana?

Pirmais solis
Ar kaujas lauku? – Nepareizi

Jebkura iesaistīšanās kaujā sākas ar avīžu lasīšanu. Pirms kaujas jaiepazīstas ar jaunāko presi, lai zinātu, kāda veida šī kauja ir un kādi ir valsts mērķi saistībā ar šo kauju.

Otrais solis

Kaujas lauks? – joprojām nē

Jāpārbauda sava spēlētāja militārās prasmes, veselības līmenis, maka un mugursomas saturs.
Pirms nākamā soļa jāatceras, kādi ieroči ir mugursomā un cik daudz veselības var atgūt ar esošo pārtikas apjomu.

Trešais solis

Kaujas lauks vēl mazliet pagaidīs, jānodrošina apgāde.

Jādodas uz tirgu, vēlams atvērt tirgu atsevišķā pārlūkprogrammas sadaļā (browser tab), lai varētu kaujas laikā ātri pārslēgties uz tirgu un iegādāties papildus pārtiku vai ieroci.
Tagad ir brīdis, kad mugursoma jāpiepilda līdz malām.

Tālākajai kaujai jaatceras, ka viens sitiens kaujas laukā patērē 10 veselības punktus - tas ir 5 Q1 pārtikas ekvivalentus. Kara laikā pārtikas cenas mēdz augt, tādēļ ir vērts salīdzināt kura līmeņa pārtika būtu izdevīgākā. Ja vairāku Q1 maizīšu iegāde ir dārgāka kā atbilstoša apjoma augstākas kvalitātes pārtikas pirkšana, tad ir vērts pirkt Q2, Q3, Q4 vai pat Q5 pārtiku.
Dienas laikā ar pārtikas palīdzību var atgūt līdz 300 veselības vienībām (150 Q1 maizīšu ekvivalenti).
To, cik daudz veselības noteiktajā dienā vēl varēs atgūt ar pārtikas palīdzību var redzēt, uzliekot peli uz pogas ar kuru pārtika tiek patērēta.

Ceturtais solis – Kaujas lauks


uzspied lai atvērtu pilnā lielumā

Aizstāvības kaujās noteiktos laika intervālos ir pieejamas slimnīcas, kurās var atgūt veselību.

Piektais solis

Kad pienāks nākamais rīts, tad neviens bezmaksas ārstēšanos nepiedāvās un pienācīgs veselības līmenis būs jāatgūst pašu spēkiem un par pašu līdzekļiem. Tādēļ nedrīkst pārāk aizrauties ar karošanu, un japierezervē līdzekļi veselības atgūšanai pēc kaujas.

Tātad vēlreiz atkārtošanai:
1. Prese un oficiālie valsts paziņojumi
2. Paša veselības un finansiālais stāvoklis, mugursomas saturs
3. Tirgus
4. Kauja
5. Sagatavošanās veselības atgūšanai nākamajā rītā

Ja ir pavairāk laika, tad jācenšas karot sekojošos brīžos:
a) mini-kaujas pēdējās 20 minūtēs
b) brīžos, kad mūsu puses pārsvars kaujas laukā ir mazāks par 60%
c) ja neviens no augstāk minētajiem nosacījumiem neiestājas, tad jākaro pēc iespējas vēlāk.

Veiksmi kaujās!


Izglītības ministrs Spirtins