Közösségép&iacut e;tők a fedélzeten.

Day 1,019, 05:34 Published in Hungary Hungary by Termetes Samu

A soron következő választáson indulók kifejtették hadügyi elképzeléseiket. Nyilván, aki jobban ismer meglepődik, hogy ilyen mondattal kezdődik egy írásom, mivel hadügyi elemzésre, helyzetértékelésre ritkán vetemedtem. Ettől most sem kell tartani. Mint a napi hadügyi vezetéstől, századtagságtól távol lévő személy, természetesen most sem a harcok szervezéséről, finanszírozásáról kívánok néhány mondatban megszólalni.

A hadügyi reformnak csak egy szeletét érintem. Elsősorban a közösség építés szempontjából. E mellett pedig néhány gondolatot fűznék előző cikkemhez, elsősorban a déli kolóniát érintve.


A v2 legnagyobb problémájának én azt látom, mint ahogy erről korábban már részleteiben írtam, hogy a lakosság nagy részében a közösségi élmény sokkal nehezebben tartható fenn. A sikert és kudarcot adó falépítés,-bontás, a csata állásának könnyed nyomon követése, az utolsó félórában bevitt saját ütés, miközben egy egy század rohama zajlott, eltűnt. A civil polgár (civilnek tekintve azokat, akik nem századtagok) a v1-ben fontosnak érezhette magát, hiszen a falban ütései látszottak, még ha azok egyénenként nem is látszottak jelentősnek, azért a sokszor emlegetett lakossági alapütés részeként fontos tényezők voltak. A jelenlegi rendszerben ez az élmény eltűnt, és nem sikerült még pótolni.

Közösségi élmény nélkül pedig egy közösségi játék kiüresedik, természetes következményként pedig az aktivitás, a polgárok száma csökken. Azonban siránkozni hiábavaló, felesleges foglalatosság, amit szerencsére sokak felismertek. Az egyik legjobb ötletnek számomra hadügyi téren a Nemzetőrség felállítása tűnik. A nemzetőrség egy olyan lehetőség, amely azok részére hozhatja vissza a közösségi élményt, akik időhiányban nem képesek, vagy nem is akarnak századtagok lenni, és így szép lassan elkopnának a játékból.

A Nemzetőrségben megvan a lehetőség, hogy egyfajta hadügyi mentor rendszerként működjön. Ahol a katonai modultól eddig idegenkedő régiek, és a játékkal ismerkedő újoncok egyaránt felfedezhetik maguknak a hexák világát. Ez egy lehetőség, amit vagy ki tud használni a közösség vagy nem. Sok mindenen múlik sikere, elsősorban azon, hogy van-e elegendő lelkes tagja, akik vállalják a közösségépítő tevékenységet. Aktív lesz e a szoba, mint egykor régen a mentor szoba volt, hogy a betévedő érdeklődők válaszokat kapjanak kérdéseikre. Lesz e elég személy, akik újságjaikon keresztül csata szinten elmondják, hogy most ez miért volt jó a tagságnak, - talán furcsán hangzik, de olykor az unalomról is elhisszük, hogy érdekes, ha izgalmasan van leírva. A hadügyi reform részeként mindenképpen fontosnak látom ezen új szerveződés felkarolását, segítését.
Hajrá Borembukkk! Hajrá Nemzetőrség!

A másik téma röviden, amit még előző cikkemben le akartam írni, a jelenlegi politikai élet problémáihoz kiegészítés gyanánt.
A politikai élet számomra a közösségi életet jelenti. A politika világába nem csak a pártpolitika tartozik, hanem szélesen véve a pártoktól független civil szerveződések közösségi tevékenysége is.
A közösség megtartására tett egyik fontos kezdeményezésnek tartom a dél-afrikai kolónia letelepedését. Nem tudom pontosan a történetet, mivel abban az időben amikor kifejlődött nem nagyon voltam aktív, de tudomásom szerint egyik fontos alakja Stadler. A Stadler-féle honfoglalás (vagy TO, kinek hogy tetszik) lehetőséget adott, hogy a játékosok, akik egy része bizonyára már valami miatt nem érezte elég felkavarónak a játékot, találjanak egy új célt, sikerélményt, aminek egy közösségként részesei lehetnek.
Hajrá montaigne! Hajrá déli kolónia!


E két szerveződésről azért tartottam érdekesnek írni, mert jelzi, hogy közösségünk, -bármennyire is sok volt a negatív élmény a v2 miatt,- kreativitással, ötletekkel megpróbál életben maradni. Megpróbálja fenntartani a most már éveket felölelő e-történelmünket.

Hajrá e-magyar közösség!


Termetes Samu