Jak na bojový modul

Day 1,917, 09:17 Published in Czech Republic Czech Republic by Bootcha

Dnes bych rád zase přispěl do fondu znalostí eRep hráče dalším článkem. Podívejme se na podrobněji na bojový systém.



Předpokládám, že k bojování (to znamená klikat na velké červené tlačítko) se dopracoval každý nějak tak sám. Co znamenají ale všechny ty věci kolem?

Divize
V současné verzi hry jsou hráči rozděleni dle levelů do tzv. divizí. Ještě před několika měsíci se všichni hráči střetávali na jednom kolbišti bez rozdílu úrovní. To se však adminům nezdálo a celý systém rozdělili na již zmiňované divize.
Přineslo to tři věci:
- BH (Battle Hero) se stalo dosažitelnější i pro nové hráče, což může ve svém důsledků přispět, že tu nováček vydrží déle (avšak nováček je většinou z té hry ještě natolik vyjukanej, že medaile v první divizi sbírají mulťáci)
- na druhou stranu se teď získává 4krát více medailí jak před změnou a přitom medaile za jednotlivé divize nejsou nijak odlišitelné, a tedy muselo dojít zákonitě k poklesu významnosti těchto medailí
- k nutnosti zapojit více do bitev i mladší hráče
Jak jsem již psal, hráči jsou rozdělení do divizí dle levelu (i když o bojové úrovni hráče spíše vypovídá síla a hodnost) a to následovně:
I - lvl 1-24 (tzn. 0-4999 zkušeností)
II - lvl 25-29 (tzn. 5000-24999 zkušeností)
III - lvl 30-36 (tzn. 25000-59999 zkušeností)
IV - lvl 37+ (tzn. 60000+ zkušeností)
Hráč je přeřazen do vyšší divize hned v okamžiku, kdy dosáhne nové úrovně, tedy i v průběhu probíhající bitvy.

Bodování
Základní jednotkou každé bitvy je minibitva. Jsou to navzájem nezávislé jednotky, takže výsledek jedné nezávisí od stavu druhé. S každou novu minibitvou se začíná zase od znovu.
Jako ukazatel toho, kdo právě v minibitvě vyhrává, a tedy na čí stranu se připočítávají hlasy, je nahoře modro-červená lišta. Modrá vždycky znamená hráčovu stranu, zatímco červená je vždy protivníkova barva. Body se připočítávají tehdy, je-li ukazatel nad 50 %. Body se nepřipočítávají celou dobu stejně, ale příděl bodů je odstupňován. Nejprve přibývá málo bodů a ke konci minibitvy, kdy se rozhoduje, přibývá nejvíce bodů. Přesnější zisky bodů v závislosti na minutě jsou takové:
0-30 minut - 10 bodů každou minutu
31-60 minut - 20 bodů každou minutu
61-90 minut - 30 bodů každou minutu
91-120 minut - 60 bodů každou minutu
Vyhrává ta strana, která jako první získá 1800 bodů. Nejkratší bitvy tedy trvají 90 minut, nejdelší 120 minut (každá minibitva je vždy ukončena po dvou hodinách, i když žádná ze stran nedosáhla 1800 bodů). Pokud mají obě strany shodně 1800 bodů, vyhrává vždy obránce. Dokonce i když nikdo do minibitvy nezasáhne, a je tedy ukazatel přesně v poměru 50:50, potom dostává body obránce.

V předchozí verzi bojového modulu, kdy ještě neexistovalo rozdělení na divize, akorát rozhodovalo to, kdo nasbírá za minibitvu více bodů. Na konci vyhrál ten, kdo vyhrál 8 minibitev. V současné verzi je zaveden bodový systém. Body jsou rozděleny mezi divize, takže k výhře musí dojít k souhře více divizí.
Za výhru v minibitvě jsou jednotlivým divizím připsány tyto body:
I - 1 bod
II - 2 bod
III - 3 bod
IV - 5 bod
Pokud nějaká divize skončí minibitvu dříve jak ostatní, čeká se na konec všech divizí a po uplynutí 5minutové pauzy začíná nové kolo.
Vítězí ta strana, která nasbírá jako první 83 bodů.
Pokud získá jedna strana oněch 83 bodů, potom okamžitě končí všechny minibitvy (i když ještě nedosáhly 1800 bodů) a celá bitva je ukončena. Proto pozor, když budete chtít ukořistit BH v poslední minibitce.
Všimněte si, že se tedy nelze spoléhat jen na poslední divizi, která sice dostává nejvíce bodů za vítězství, avšak v konečném součtu ji zbylé tři divize předčí (1+2+3>5).
Také to znamená, že bitva může mít teoreticky od 8 minibitev (min 12 hodin) až do 15 minibitev (max 30 hodin).


TW,RW
Během hry se určitě setkáte i s pojmy jako TW a RW, pojďme si vysvětlit, co znamenají:
TW (Training War) – cvičná válka, jejímž hlavním účelem není zisk nového území, ale pomoci občanům obou státu dosáhnout vyšší bojové úrovně nebo slouží jako zábava
RW (Resistance War) – válka na okupovaném území, při které se snaží útočník osvobodit dané území


Tipy
- Hodně častá chyba, kterou dělají hlavně nováčkové z neznalosti, je stěhování se kvůli denním rozkazům. Jsou-li nastaveny denní rozkazy na nějakou velmi vzdálenou zemi, není nutné se stěhovat kvůli tomu do této země. Jelikož ve válkách bojují společně se zemí i její spojenci (toto neplatí v případě RW), stačí se přesunout ke spojenci země, která je v rozkazech. Skoro vždy najdete spojeneckou zemi v blízkosti našich hranic (tzn. do 20 korun přesun). V současné verzi hry nepřicházíte o práci ani o poslanecké křeslo a navíc máte přístup k domovskému trhu i trhu hostitelské země.
- I když se to zdá šokující, můžete bojovat i beze zbraně. Když tedy nemáte peníze na zbraně a neprobíhají zrovna dotace, přesto bojujte. Za každé zneškodnění bojovníka totiž i tak dostanete zkušenosti a zvyšuje se vám hodnost (v mých začátcích jsem na jednu pistolku šetřil jeden týden a tank jsem viděl asi po třech měsících).