FÜLÖP-SZIGETEK – eKeresztes hadjárat?

Day 1,093, 15:44 Published in South Africa Hungary by vasmegye
Itthoni események: voltak/vannak fura szálai az egész ellenállás vs kormány dolognak, és eme furcsa szálak nálam betetőzték a folyamatot: ideje visszatérni az ecivil életbe, és ahogy Termetes Samu cikkjénél olvashattátok, a következő egy évre tekintve bezártnak tekinthető a kormányzati pályafutásom. (A szerzőtől személyes üzenetben bocsánatot kértem, a komment nem a cikkhez kapcsolódott, de ha én tegnap cikket adok ki, olyan kommentwar lett volna a vége, mint a csuda. Bocsánat még egyszer. Furcsa szálakról most inkább nem.) A témáról kb ennyit, hopsz, még annyit, hogy gratulálok nektek NGP és NH gyors felszabadításához. Szép volt.

Mint újságíró, folytatom eme cikket, és az előző számhoz képest távolabbi vidékre kalauzollak titeket. Délkelet-Ázsia ezúttal a „túra” végállomása. Ezen a vidéken is rég járt a Vas Népe szerkesztősége: Malajziával a TO sorozat harmadik cikke foglalkozott, míg a régió pár hónappal ezelőtti pénzügyi nehézségeivel (szintén Malajziára kihegyezve) eme cikkem tudósít. A mai nap viszont a szomszédos szigetországból, Fülöp-szigetekről érkezik a lap legújabb száma.

Délkelet-Ázsia csendes vidék a harci modul szempontjából. Az elmúlt 2 évben kevés konfliktus jellemezte a régiót, és eme viszályok okozta háborúk hetek, hónapok alatt lezárásra kerültem, szemben például a tegnap lezárult, 2 év és 2 hónapot megélt magyar-román háborúnak, vagy a valószínűleg leghosszabb ideje tartó háborúvá avanzsált indonéz-román harc. A térség kis államainak hadi hozzáállását két szempont befolyásolta: a nagy szomszéd, Indonézia miként viszonyult hozzájuk, valamint a térségbe betörő országok milyen fenyegetést jelentettek nekik.

Ennek megfelelően a térség államai a v1 elején a térség felé nyomuló Románia elől a PEACE kötelékébe menekült, majd a szövetség gyengülését felismerve regionális védelmi szövetségbe tömörültek (ez volt a Sol), mindegy kihátrálva az alapidentitását vesztett óriásból, majd ezt követően a birodalmát vesztő indonéz vezetés egyre inkább célpontként tekintett a környező államokra: egyrészt hídként a távolabbi vidékek felé (Thaiföld, Fülöp-szigetek), másként hiányzó nyersanyag pótlására (Malajzia) szerették volna eme kis államokat használni. Az indonéz politika megváltozása az EDEN holdudvarába sodorta a Sollal együtt mindegyik államot, melyet aztán erősített a térségbe megérkező szerb atrocitások is: főként TO fronton folyt a háború, Thaiföldön indonéz és szerb erők közösen, Malajziában meg a Fülöp-szigeteken pedig csak a szerbek „alkottak” mely harcok végén Malajzia szerb bábállammá alakult, Szerbia pedig az indiai megegyezésnek/hacknek köszönhetően behatolt a Dél-kínai tenger partjára, maláj olaj- és farégiót tulajdonába véve. A v”nemistudommennyi” azonban megváltoztatta eme viszonyokat: a dioizmus erejét újrakeltő amerikai vezetésű Pakisztán engedélyével az Indiai-félszigeten végigvonuló Egyesült Államok behatolt a térségbe, kiűzte a szerbeket, és elvette Indonézia „szűzességét”, de utóbbit megszüntetni nem volt képes: a legújabb modul a v1nél gyorsabb harci ciklikussága következtében az USA-győzelmeket pár nap múlva a régióból való kiűzetése követte.

Mára a cikk további részében szereplő államok mindegyike megszabadult indonéz, szerb, vagy esetleges USA háborúját, mert hosszabb-rövidebb időre megszűnés lett a sorsuk: a Fülöp-szigetek a tavasszal vált rövid időre Indonézia részévé, Malajziát pedig Szerbia szüntette meg két hete. (A harmadik szereplő Szingapúrnak sose volt nyílt háborúja, csak mppn keresztüli.) Ám ez az állapot, főleg azzal a ténnyel párosulva, hogy a Fülöp-szigeteknek 1, Malajzia pedig 0 MPP található a tarsolyában, nem túlságosan kedvező, ezért a fülöp-szigeteki elnök Jelly9473 gondolt egy nagyot...
De mielőtt elmesélném, muszáj be kell mutatnom a történet egy másik oldalát.

Dioizmus. A játék történetének első vallása, mely hatással bírt az etörténelem kezdeti szakaszára, hiszen a dioista Pakisztán vs Svédország médiaháborúból eredeztethető a későbbi szövetségi rendszerek alapjainak kialakulása, amely szövetségi rendszerek a mai napig meghatározzák az eVilágkép egészét. Magáról a vallásról Bence Mate, Oliverray és BB írásaiban olvashattok, annyi azonban megemlítendő, hogy a dioizmus ereje az idők folyamán szorosan összefüggött Pakisztán erejével, azaz főként a béta és a v1 első időszakában volt domináns – akármit is állítanak a dioisták - a v1 közepe és vége, valamint a v2 időszaka nem a dioizmusról szólt . A vallás azonban fennmaradt, persze hála a nagyszámú Pakisztánon kívüli hívőnek.

A dioizmus újbóli felemelkedésének forrása az Amerikai Egyesült Államokban, azon belül az általam már bemutatott SEESben rejlett. Az erős dioista háttérrel rendelkező párt számos meghatározó tagja, látva, hogy az USA-ban meghatározó erővé vált, ám nem rendelkezik olyan erővel, hogy egymaga megoldja az ország kormányzását, a pár száz lakosú, India által már többször megsemmisített Pakisztánba távozott, ahol a helyi és PHX-párti erőktől kaptak állampolgárságot, cserébe az EDEN-párti ukrán TO elleni segítségért. A segítség megvolt, ukránok haza, az itt próbálkozó Vigil Vox például azóta ukrán elnök lett és kivezette az országát (ismét) a PHXből, így a kialakuló teljes nyugalom tökéletes hátteret adott a dioizmus ismételt felvirágoztatásához. Egy átmeneti – a magyar Agabey vezette - időszakot követően az amerikaiak átvették az elnöki széket: Max McFarland 2 vezetésével előbb Pakisztán megtámadta Indiát, majd el is foglalta azt majdnem teljesen, egy régiót hagyva Indiának, és 3at az Egyedült Államoknak, utóbbit egyrészt előbbi védelme miatt (West Bengal amerikai uralma India védelmére szolgál), más részről a fent említett délkelet-ázsiai betörésnek bázist adva (Kerala és Tamil Nadu). Viszont a világ nagy részének tény kezelik: a Dioista Birodalom, ugyan nem 50 régión, mint anno a bétában, de újjászületett.

A Dioista Birodalom újjászületésével maga a vallás is előtérben került: még a Birodalom újjászületése előtt „csatlakozott a dioizmus mozgalmához” (vagyis egy-egy dioista állampolgáruk , jellemzően elnökük, vagy exelnökük csatlakoztatta országát): az Egyesült Királyság, Brazília, Szerbia, Oroszország, Malajzia, Portugália és Bulgária, legalábbis ebben a dokumentumban ezek az államok olvashatóak. (Cikkekben rebesgették Kolumbiát is, de utóbbiról nem találtam infot.) Eme csoporthoz csatlakoztatta országát Thedark ace, Szingapúr októberi és jelenlegi elnöke 15 napja.

Elmeséltem két sztorit másfél oldalon át (bár Pakisztán jelenlegi viszonyairól lehetne mit mesélni és még fogok is), de még nem magyaráztam el a címet és nem kötöttem össze a két történetet. Akkor jöjjön ez.

A szingapúri csatlakozási cikkre válaszul az első történet egyetlen megemlített szereplője, Jelly9473 adott ki rövid közleményt, melyben háborút deklarált... a dioizmus ellen. Eme vallási háború elsősorban Pakisztán ellen irányul, ám ha már arra tartanak, mondja Jelly, elfoglalják a soha nem ostromolt Szingapúrt is. Persze kifejtette a dolog fun-jellegét is.

A háború azonnali megindítását akadályozták a nagyhatalmak csatározásai Malajziában, de mára, ahogy mondtam, a helyzet ideálissá vált, így Jelly9473 tegnap benyújtotta a hadüzenetet a Szingapúr és a Fülöp-szigetek között elterülő, frissen felszabadult Malajzia ellen, melyet mostan a kongresszus elfogadott és elkezdődött a sabahi csata. Malajzia részéről az elnök, a kanadai származású nicholas2000, holott az ország dioizmushoz való csatlakozása deklarálva volt, kijelentette, hogy ideiglenesen egyesülnek a Fülöp-szigetekkel, tehát a polgárok ne költsenek Sabah megvédésére számottevő aranymennyiséget. A hírt megerősíti az is, hogy a filippínó közlöny TWnek minősítette a csatát. A malajziai sajtóban több cikk nem is foglalkozott a dologgal, inkább az ország felszabadulásának örülő cikkek jelentek az elmúlt napokban.

Annál többet foglalkozik a háborúval a szingapúri és a filippínó sajtó. Szingapúrban elkezdték a hadügyi készülődést, bár az ostrom legkorábban 3 nap múlva kezdődhet. Ezen kívül a szingapúri külügyminiszter, jelenleg brit földön élő ChewChewShoe mutatta be, milyen arcot vágott a filippínó szándékok hallatán, majd következő cikkében emlékeztette a filippínókat és a hozzájuk csatlakozó malájokat, hogy ők ott voltak, mikor az indonézek ostromolták Peninsular Malaysiát, amikor szintén az indók elfoglalták a Fülöp-szigeteket etc. etc. Erre most betámadják őket. Szingapúr sose felejti el ezt az árulást, említi. Személy szerint ő nem fog hezitálni Szingapúr ostrománál, hogy használja-e a MasterCardját vagy sem. (Mivel ChewChewShoe a játékban brit ápval rendelkezik a fent említett cikkek orgból jelentek meg, az első a szingapúr sajtóban, a második a fülöp-szigetekiben.)A fülöp-szigeteki sajtóban nincs helyi kételkedő hang arról, hogy a Szingapúr és a dioizmus elleni hadjárat sikeres lesz, ennek hátterében valószínűleg az ország amerikai MPPje áll.

Fülöp-szigetek vs Dioizmus: a háború elkezdődött.

Minden egyéb komment.

vasmegye
Christchurch, Új-Zéland, Day 1,093 of the New World

Másik újságom: Around the New World