Bemutatkozik az MHP - (2) Külpolitika az előző elnök, Hekkat szemével [MHP]

Day 456, 07:16 Published in Hungary Hungary by Hexalia

A Magyar Hazafiak Pártja (MHP) eMagyarország legnagyobb taglétszámú, az elmút fél évben minden hónapban a legjobb választási eredényt elérő pártja, aktív, sokat tapasztalt, az eMagyar közösségért dolgozó tagokkal. Sokan vagytok, akik nem ismertek minket, nem ismeritek az e-történelmet. Engedjétek meg, hogy bemutatkozzunk, s írjunk céljainkról, terveinkről. Keressétek a bemutatkozó sorozat cikkeit a következő napokban is itt, a Kerecsen újságban! S ahhoz, hogy mindez minden érdeklődőhöz eljuthasson, kérjük megtisztelő vote-jaitokat is.


(2) Külpolitika az előző elnök, Hekkat szemével

Pártunk, az MHP legnagyobb külpolitikusa Hekkat.
Bizonyára sokan ismeritek már őt, újságja a Les remarques (Megjegyzések) az első magyar 1000-es példányszámú lap. De régebben is a legkedveltebbek közt volt, hála rendszeres Erepublik Insider-fordításainak. Ez ugyanis az adminok hivatalos lapja, és csak angolul jelenik meg.
De ez nem minden, hisz többszörösen megválasztott kongresszusi tag, s januárban ő volt eMagyarország elnöke, az MHP és NHP támogatásával. Hónapok óta aktív a szövetségi (PEACE) fórumon, ebben az elnöki ciklusban Quicksilver őt nevezte ki PEACE-nagykövetnek.Vele olvashattok interjút az alábbiakban:

- Miért foglalkozol külpolitikával? Valami különös vonzódás? Vagy csak jó levezetés az elnökség után?
- Egyrészt szeretnék megmaradni felsőfokú szinten angolból, illetve fejlődni franciából. Másrészt az előző ciklus alatt sok havert szereztem a PEACE chaten, és jó velük tartani a kapcsolatot. Harmadrészt pedig úgy érzem, így szolgálhatom legjobban a Hazámat. És levezetésnek se rossz.
- Mi is az a PEACE?
- Ehhez talán azzal kéne kezdenem, hogy mi az ATLANTIS. Régebben eMagyarország az ún. Mediterrán Unió része volt. Erős, defenzív jellegű szövetség volt. Ebből kiléptek a spanyolok és a románokkal, valamint az akkori 8 nagyhatalom közül magukat is beleértve 6-tal összefogva megalapították az ATLANTIS-t, egy nyílt világuralomra törő offenzív katonai szövetséget.
De Indonézia és Pakisztán nem volt hajlandó részt venni ezekben a törekvésekben, ők inkább egy defenzív jellegű szövetség mellé álltak, amelybe tárt karokkal vártak minden csatlakozni vágyó országot. Nem véletlen, hogy a PEACE teljes neve PEACE GC (global community = globális közösség).
Mindez tavaly nyáron történt, a szövetségnek hét hónapja vagyunk tagja. Segítségükkel maradt meg egyáltalán eMagyarország a román támadások sorozatában.

- Szóval alapelv, hogy mi csak védekezünk. És ebben segítenek egymásnak a tagországok?
- Igen, erre számtalan példa volt már. Emlékezetes pl. a románok támadása Oroszország ellen, melynek során a védekezőket segítő PEACE-tankok 130.000-es falat emeltek imperialista szomszédaink elé (ezért is kellett a románoknak takeover-hez folyamodniuk). Pár napja Algarve-t elfoglalták a spanyolok a portugáloktól, és a visszafoglalásáért indított csatában a fal jóval -100.000 alatt volt. (Ezek a számok elsöprő katonai fölényt jelentenek - a szerk.)
- Januárban, elnökséged alatt hogy alakultak a harcok?
- Elöljáróban annyit, hogy a ciklusom egészére jellemző volt a sorozatos szerverleállás. Ezt felemlegetni nagyon olcsó húzás, de talán akik a tűz közelében voltak akkoriban, meg tudnak erősíteni abban, hogy az "ember tervez, admin végez" mondat a múlt hónapban nyert igazi értelmet.
Szép napnak indult január hatodika, mert megnyertem az elnökválasztást. Az iskola könyvtári gépéről reggel bejelentkeztem és láttam h kb 20 olvasatlan üzenetem van. Nagy részük a gratulációkon túl a román takeoverről szólt. Nem volt mit tenni, azonnal támadni kellett, segítve PEACE-beli szövetségesünket.
A szükséges MPP-k beterjesztése után megbíztam Morreau-t, mint alelnököt a támadás megindításával. Bár ez a harc valójában elterelésül, illetve a román támadások blokkolásául indíttatott, mindmáig egyedül ezzel szereztünk területet ellenségeinktől. Így került újra magyar kézre Székesfehérvár.
Ezután nagyobb, szervezett támadás nem történt, mire biztosítottam a támadás hátterét a PEACE-ben, az adminok leállították a háborút.
Szóval az Insiderben megjelent egy cikk az akkor már folyó szegedi csata új (első) időpontjáról. Mivel szervezettek voltunk, ezért most már létjogosultságot nyert a győzelem a terveinkben is. Eljött a megadott időpont, eMagyarországon felsorakozott a PEACE-tankhadsereg, de a csatáról hír nem esett.
Később mégis folytatódott a csata, mégpedig számunkra kedvezően: bár eddigre a PEACE-tankok nagy része hazament (köszönhetően annak, hogy az adminok nem tájékoztattak senkit), páran a magyar oldalról időt és aranyat nem kímélve leütötték a falat 30ezerről 8ezerre, vagyis a fal eredeti szintje alá. A számláló elérte a 0:00:00-t.
Abban a tempóban még kb 10 perc kellett volna ahhoz, hogy elfoglaljuk a régiót, ám ekkor ismét leálltak a szerverek.
A többit már nagyjából mindenki ismeri: 3 hét szünet után félig sikeresen megjavították a rendszert az adminok: már csak nekünk, illetve szövetségeseinknek állt le a rendszer. Ezalatt román "barátaink" lelkesen építették a falat, nyerve végül a csatát.

- Hogy látod, milyenek akapcsolataink szomszédainkkal, illetve mik a kilátások?
- Nemrég, még elnökként aláírtam egy NAP-t (megnemtámadási szerződés - a szerk.) a Cseh Köztársaság elnökével (bár nem szomszédaink mára), velük jó viszonyban vagyok. Hasonló a helyzet a szlovákokkal, akikkel, ha jól tudom, mára szintén NAP-nk van. Ausztria PEACE-tag, bár jövője a szerbek kitelepülésével erősen kérdéses. Ne feledjük, hogy, mint később kiderült, a szlovák régiók felszabadításával a román szomszédságtól mentettük meg őket.
Délen a szerbek szövetségeseink, ha minden igaz, nemsokára felvételüket kérik a PEACE-be.
Horvátország pedig Románia szövetségese. Egyesek szerint félelemből, tapasztalatom szerint azonban jól megvannak egymással.

- Mi lehet a közeli/távoli jövő külpolitikája?
- A jövő külpolitikája szerintem két alappilléren áll: egyrészt eredeti területeink visszaszerzése és az ehhez szükséges szövetségek erősítése. Másrészt, mint a második (talán nemsokára első) legnagyobb népességű PEACE-tagország, fel kell készülnünk a nagyhatalmi szerepre.
- Nem könnyű kérdés, de mennyi esélyünk van a visszaszerzésre, és mennyi időn belül?
- Ahogy én látom a helyzetet, sokat nyerhetünk, ha várunk egy kicsit vele (1-2 hónapot), míg az index-bébik is tapasztaltak és erősek lesznek. Ha ezekhez még újra össze tudjuk szedni a PEACE erőit, véleményem szerint nem állhatnak a románok se az utunkba.
- Köszönöm az interjút, és sok diplomáciai sikert kívánok neked, s az országnak!


S mi lesz eMagyarország jövője?
Együtt dolgozunk azon, hogy a jövőnk dicsőség és siker legyen a külpolitikai színtéren. Mint az e-történelem során mindig, az MHP kész együttműködni mindenkivel, akinek eMagyarország naggyá tétele a célja.
Bízunk abban, hogy a több ezer, a napokban már kardfogatára is képes honfitársunk és a nagy ütőerejű öregek összfogásával seregünk elég erős lesz az ország visszafoglalására - s aztán határ a csillagos ég.
Óva intünk azonban mindenkit a mohóságtól, kapkodástól. Másfél-két hónap munkja lesz eredeti területeink visszafoglalása, sok munkával, önfeláldozással és nélkülözéssel. Amíg ez nincs meg, nem érdemes óriási terveket szőni.
Hajrá magyarok, foglaljuk vissza együtt országunkat!

"Bemutatkozik az MHP" cikksorozat:
(1) Összefogásunk gyümölcse, a cégcsoport
(2) Külpolitika az előző elnök, Hekkat szemével
(3) Shaok, a gazdaság szakértője
(4) Gyökereink és a régmúlt