Amerikai Lapszemle 789-790. nap

Day 791, 08:33 Published in Hungary Hungary by Ebolakola
Elnézést, hogy tegnap nem jelentkeztem, nem volt nagyon hír Amerikában, ma is csak két téma lesz, de az egyik nagyon beindult.

================

Josh Frost Emerick nem létező utolsó szavait írta meg a PEACE-szövetség felemelkedéséről és bukásáról. Szerinte a PEACE a megnyerő külpropaganda miatt tudott maga mellé állítani ekkora erőt, viszont jó amerikaihoz illően megemlíti, hogy ezért omlott össze a szövetség, mert nem vették be Amerikát maguk közé. Pontosan. 😃

================

Mostanság eléggé elharapódzott az amerikai q2 kórházmizéria. A történet annyi, hogy Aeros, az egyik amerikai médiamogul felvetette, hogy mi lenne, ha minden régióba q2 kórházat telepítenének, ahol még nincs, mert így nem veszne el a napi 4-500 regisztrálójuk (szerinte) 95%-a. Igazi médiaháború kezdődött ebből a kijelentésből, és az utóbbi két napban szinte csak erről cikkeznek. Lássuk hát a fontosabb és igényesebb cikkeket:

Maga Aeros továbbra is fenntartja a véleményét a q2 szükségességéről minden régióba, ezt számokkal támasztja alá. Az USA napi 4-500 regisztrálójából szerinte 5% marad meg, figyelembe véve az USA két erődös taktikáját, és az IRL népesség eloszlását. (valaki nagyon szépen megfogalmazta nemrég, hogy az amcsik azon buknak el, hogy minden tahó a saját államában akar játszani.) A q2 kórházzal viszont túlélne a karakter, és ki tudnák utaztatni onnan.

Lieutenant Scheisskopf továbbfejlesztette az ötletet, szerinte IRL népesség alapján a legnépesebb helyekre q2-q3-q4 kórházakat ledobni, a többin pedig mobil gyógyítók járnának végig, és az oda regelőket gyógyítanák és elköltöztetnék.

Woxan egyetért Aeros eredeti ötletével, viszont úgy érzi, most nem engedhetnek meg maguknak egy ekkora kiadást. Azt mondja, hogy fel kell készülni, és tartalékba helyezni kórházakat és pénzt, de csak egy nagyobb baby boom kezdetekor elég lerakni. A vitát azonban nevetségesnek tartja jelen helyzetben, mikor eldőlhet a világháború sorsa, és szerinte csak nevetnek rajtuk emiatt. (És vigyázó szemüket a magyar boomra veteti.)

Joe DaSmoe radikálisan továbbvinné a reformgondolatot, és egyenesen gyökeres változást akar. Adók növelését, protekcionista gazdaságfelfogást.

Láthatjuk, hogy alapvetően ezek a cikkek egyetértenek az ötletben, de a megvalósítás módját képzelik el másként.

================

A közlönyük pedig Chhattisgarh régióra szólít fel.