[MoFA] Геополітичний коментар

Day 1,519, 14:31 Published in Ukraine Ukraine by Ukrainian Foreign Ministry



МЗС України надає невеличке пояснення до Таврійського протоколу.

1) Про формат тексту

В тексті є декільна нерегулярностей між українською та англійською версією.
В професійному світі переклад має відображати стелістику, саме тому англійська версія викадина в англомовному стилі, а не дослівно з українського чи болгарського. До того ж це гра, і не треба придавати формату тексту великої ваги.

2) Про суть домовленостей

Нажаль, на деякі елементи не зовсім вірно розставляють акценти. Болгари зацікавлені у вірному союзнику, у міцній та суверенній Україні та активному напрямку. Україна зацікавлена в надійному і сильному партнері, який не словом а ділом буде допомагати нам у ці важкі часи. Але потрібно розуміти, що будь який союз чи альянс, не може бути заснований тільки на словах, на добрій волі. Будь які відносини в світі побудовані на принципі - ти мені, я тобі.

Окрім бажання мати міцне партнерство, ми знаєм що ми хочем від Болгар - це війскова дружня підтримка. Бо так чи інакше, ми ще відносно слабка держава, в нас навколо міцні вороги, ми знаєм історію, коли нас неодноразово видаляли з мапи. І потім постає питання, а що ми можем запропонувати свому союзнику, щоб мати баланс у стосунках? Єдину правильну відповідь ви мабуть знаєте...

Деякі начебто обізнанні та досвідчені громадяни намагаються все звести до 120 голду. Так, згідно з одним з пунктів, ми маєм право отримати танки або золото, але це не суть домовленності, а лише невеличкий додаток. Ми чудово розумієм, що віддавати регіони тільки/просто за гроші абсолютно невигідно: один бонусний регіон може приносити нашим північним друзям близько 4 - 5 к золота в місяць, не в бюджет, а саме населенню. Тому не в золоті секрет.

Як ви змогли пересвідчитись, було обмовлено окремий анекс до цього протоколу, в ньому криється чи не найбільша суть наших домовлиностей.
Саме тому, аналізувати та робити висновки про українсько-болгарські домовленості завчасно. Результати нашої дипломатичної роботи будуть очевидні згодом.

3) Геополітична ситуація.

Так що ж ми маємо наразі?

а) Гомельський бонус на їжу (до 05 лютого)
б) Могільовський бонус на їжу (щонайменьше до 23-го січня)
в) Все те що перелічине в протоколі
г) Відкриті можливості (та навіть ймовірності) для фану.

Що ми плануємо мати в найблищому майбутньому?

а) Додаткові два бонуси.
б) Перемовини з білоруською стороною про продовження перебування в Могільові принаймі до 05 лютого. (Ми ввійшли в Білорусь з намірами допомогти дружній державі, Польща схаменулась і пішла на мирну. До речі, якщо можливо ви слідкували за Польскою пресою, ви зауважили, що Польща не очікувала такий розвиток подій, тому, можливо, і завдяки Україні, Білорусь спромоглась захистити себе.)
в) Політичні союз з еМолдовою.
г) Показати що ми браття козацького роду 😉

Але, ще раз підкреслюємо, не бонусами єдиними наш спільний союз живе.

4) Епілог

Ми закликаємо суспільство замислитись і правильно розставити акценти.
І ще один момент. Закликаємо наше суспільство трішки зваженішим відноситись до нашої праці. В МЗС досить проста міссія, яка в двох словах - робити все на користь нашої країни в зовнішньо-політичній коньюктурі, і ми це робим як можем ("не стріляйте в піаніста..."). Не журіть нас, а просто допоможіть 🙂


Міністр Закордонних Справ - Kromov
Перший заступник Міністра - dimakossa




На десерт, цікава інформація про розподіл бонусів в еСвіті.

PS: А ви знаєте хто охороняє МЗС?)