[MHP] Lisztes elnökjelölt külügyi programja

Day 743, 10:53 Published in Hungary Hungary by Lisztes

Már megint az elnöki mandátumom megszerzésére irányuló törekvéseim apropóján született kampánycikket olvassátok… Ez már a 6. ilyen cikk, és még mindig nincs vége.

A kampánycikksorozat felépítése a következőképpen néz ki: 1 - A bejelentés, 2 – a bemutatkozás, 3 – alapvetések és a központ, 4 - a hadügyek, 5 - a belügyek, 6 - a külügyek, és 7 - a gazdaság, legvégül pedig a 8 - kormánynévsort teszem közzé. Ha kedvet kaptatok részt venni az ország irányításában, szívesen látok mindenkit, aki megbízható, szorgalmas. A tapasztalat hiányán tapasztalatszerzéssel lehet csak segíteni…Tekintsünk meg közelebbről a külügyeket:


A külügyek

A külügyminisztérium mindig is kényes kérdés volt a magyarok számára, valahogy sosem találtuk meg a többi országgal a szükséges hangnemet, a közös nevezőt. Továbbá az (ált.) angol nyelvtudás szükségessége miatt viszonylag kicsi a kalap, amiből húzhatunk, és a kihúzott játékosok többsége sajnos nem a legráérősebb fajtából való. Pedig a külügyminiszternek olykor hosszú, angol nyelvű megbeszéléseken kell részt vennie. Éppen ezért a „közteherviselés” lehet a legjobb megoldás a külügyi gondjainkra. Ami jelen esetben azt jelenti, hogy az egyes munkatársak feladatköre nem túl nagy, és ugyanakkor jól be van határolva.

A külügyminisztérium

Élén természetesen a külügyminiszter áll. Feladata az összes, külügyekhez kapcsolódó tevékenység koordinálása, a külügyi történések ismerete, valamint a semleges, illetve ellenséges országokkal való esetleges tárgyalásokon Magyarország képviselete. A külügyminisztériumban 2 db államtitkár segíti a munkáját. Feladatuk a lapszemlék megjelentetése, ebből hetente 2-3 darabot várnék el, a terméstől függően. A főbb magyar cikkek, valamint a külföldi cikkek rövid, lényegre törő összefoglalójának megírása kulcsfontosságú lehet, a magyar lakosság tájékozottsága fontos tényező. Ezen felül szükséges még külföldre írt külügyi cikkek megjelentetése angol nyelven. Hetente egy ilyen feladat biztosan akad, de egy-egy főbb tárgyalás befejeződésével mindenképp fontos a külföldiek tájékoztatása a magyar (publikus) lépésekről. A szövetségi kapcsolattartó szintén meghatározó pozíció, az elnök távollétében ő képviseli a szövetség hivatalos csatornáján a magyar érdekeket. Neki cikkeket írnia nem kell, csupán az elnöknek köteles beszámolni a fontosabb történésekről. Valamint a „központ” témakörnél tárgyalt stratégiai tanács tagja. A feladathoz angol nyelvtudás, valamint állandó chates jelenlét szükséges, hogy a fontosabb dolgokat a logokból visszaolvasva ne maradjunk le semmiről.

Az ország-image központ / A propagandaminisztérium

Az ország-image felelős, a propagandaminiszter, és a propaganda-államtitkárok dolgoznak az ország-image központban / propagandaminisztériumban, melynek feladatköre meglehetősen összetett. Egyrészt az ország jó hírét helyre kell állítani/fenn kell tartani, másrészt az ellenséget cukkolni kell, valamint rontani a hírnevükön. Harmadrészt a dolgokat el kell ferdíteni, humorosan kell beállítani. Utóbbi esetben képregényekre, és rövid, vicces propaganda-cikkekre gondoltam. A minisztérium feladata továbbá propaganda cikkek rendelése, ellenőrzése. A következőképpen képzelem el a dolgot: Angol nyelven megírt, viszonylag rövid, frappáns cikkekért az állam fizetne valami kisebb összeget, így megnőne a kedv az ilyen típusú cikkek gyártására. A minisztérium feladata az ilyen cikkek megrendelése, leellenőrzése, és bírálata, melynek pozitív eredménye esetén a cikkíró jutalomban részesül a minisztérium által birtokolt keretből. Továbbá az ellenséges propaganda cikkek alapos tanulmányozása, és reportolása, amennyiben azok csak egy kicsit is megsértik az erepublik szabályait. Utóbbi pontból következik, hogy az itt dolgozóknak pontosan kell ismerniük az összes erre vonatkozó szabályt.

A nagykövetségek

Szeretném, ha Montaigne folytatná, amit külügyminisztersége ideje alatt elkezdett. Bővebben: Katt ide
Lelkes polgáraink kipróbálhatják magukat, mint nagykövet. Egy-két országot magukra vállalva fordítják magyarra a fontosabb cikkeket, melyek nem annyira külügyekkel foglalkoznak, hanem inkább belügyekkel, esetleg érdekességekkel. A „főnagykövet” (vagy „nagyonnagykövet” 😃) az egyedüli kormányember, aki kezeli a rábízott orgot az újsággal, ahol ezek a cikkek a reményeink szerint meg fognak jelenni. Természetesen, ha a nagykövet szeretné, a saját újságában jelenteti meg a cikket, ám a munkáját köteles leadni a nagykövetségen. Ezt a nagykövet, amint az eredeti cikk „kifutott”, a magyar nagykövetség hivatalos újságában köteles újra megjelentetni. A kormányzati ember feladata tehát az ilyen emberek toborzása, a nagykövetség újságának minél szélesebb körrel való megismertetése, valamint a nagykövetek munkájának megjelentetése. Ugyanakkor maga a főnagykövet is választhat magának országokat, melyek sajtótermését „leszüreteli”.

A hírszerzés

A hírszerzés már részben katonai jellegű tevékenység, és – meglepő módon – a hírszerzőket gondoltam ennek élére: Dolguk az ellenséges hadsereg monitorozása, mennyi pénzt kaptak egy adott csatára, hol tartózkodnak éppen. Naponta egy jelentést kell, hogy adjon az elnöknek. Továbbá a gazdasági hírszerzés, melynek lényege, hogy naponta monitorozzák az ellenséges orgokat, melyben az állami pénztartalékok találhatóak. Erre egy googledocs-ot képzeltem el, melyben egy táblázatban lesznek megadva a kitöltési paraméterek. Minden nap kb 20 percet venne igénybe a dolog, mégis pontos képet kapnánk a mindenkori pénzügyi helyzetükről. Erre a táblázatra is vannak már tervek, hamar összedobható a dolog.


SZAVAZZ LISZTESRE DECEMBER 5-ÉN!

Üdv.: Lisztes