[МінКульт] Трохи про флору і фауну Інтернету

Day 2,244, 12:56 Published in Ukraine Ukraine by Ministry of Culture




Культура - це не лише сукупність традицій, набутків людства протягом його багатотисячної історії існування. Культура - складна система буття, котра об'єднує в собі уклад життя, світогляд та мораль - невід'ємні складові будь-якої особистості: піксельної або реальної.

Сьогодні поговоримо про невід’ємну частину віртуального суспільства, у тому числы і спільноти ерепаблік. Ні, не нуби-олдфаги-упорки-анархи-консерви-ліберасти, а звичайні, але всіма нами улюблені/ненависні (потрібне підкреслити), тролі.

Інтернет-тролінг є доволі поширеним явищем в Інтернеті. Користувачі форумів та чатів зустрічали це поняття, а якщо й не знали то в просторі мережі зустрічали точно. Та й не лише поняття, а й тих, кого ним охрестили. Хто ж ці тролі?

Тролінг (з англійської - риболовля на приманку) - розміщення в Інтернеті провокативних повідомлень з метою викликати флейм, конфлікти між учасниками, пусте базікання, образи та інші неприємні речі, котрі радують, як показує досвід, самого лише троля й купку неадекватів-однодумців.

Як же розпізнати цього не надто вправного майстра слова?

Метою троля не є пізнання нового або, принаймні, поділитися унікальними лише йому відомими знаннями. Та й, власне, сама тема розмови йому не надто цікава, що вже казати про конфлікт. Тому повідомлення тролів зазвичай не несуть жодної корисної інформації, вони позбавлені логіки й найменшого сенсу. Не намагайтеся отримати відповідь на задане тролю питання - отримаєте або ігнор, або чергову спробу розпалити конфлікт.
Будь-який троль має ту саму улюблену тематику, повідомлень на яку він напише трохи більше, ніж нескінченність, повідомлень за свою "кар'єру". Зазвичай саме ця тема й без його старань викликає суперечки між користувачами.
Усі ті, хто зустрічав такого інтернет-героя, мали би наштовхнутися на елементарне нахабство зі сторони троля. Проте висококваліфіковані тролі часто бувають украй ввічливими, виправдовуючи свою поведінку банальним "пошуком істини".
Ще однією характерною рисою троля є його повсюдність. Обговорення, створені тролем, можуть займати немалий відсоток від усіх тем форуму. Зачепіть тему хай навіть погоди за вікном у шаутах - чекайте повідомлень.

Загалом тролінг - цікавий психологічний та соціальний феномен, що зародився у 90-х роках в Usenet'і. Багато людей неодноразово намагалися публікувати провокаційні повідомлення просто з цікавості. Але у деяких це ввійшло у звичку та навіть стиль спілкування в мережі. Потенційно існує загроза перенесення цієї звички з Інтернету в реальне життя.



Троль-культура

Розвиток тролінгу та феномен його поширення свідчить про те, що історія його існування тільки починається. Факт такої "культури" викликає великий сумнів, проте є й ті, хто стверджує її наявність. Цьому є переконливий доказ - існування форумів, бордів, користувачі яких стверджують, що їх кола присвячені виключно тому, щоб розвивати тролінг, яким би дивним це не здавалося.

Розглянемо найбільш поширені типи представників цього виду мережевої фауни.

Троль-одноденка
Повідомлення такого користувача часто є відверто агресивними й мають провокаційний характер. Власне, лише агресивні відповіді такі повідомлення й отримують.

Троль-провокатор
Повідомлення, котрі відверто не стосуються теми розмови. Розміщення зображень, об'ємного тексту для того, щоб попередні повідомлення прочитати було неможливо. Контент, котрий викликає шок не лише у людей зі слабкими нервами. Самовпевнені висловлювання, часто без жодних аргументів. Відновлення давно забути конфліктів. Навмисне неправильне написання ніків інших користувачів з метою образити їх або викликати принаймні якусь небайдужість до своєї особи. Це все він.

Троль-егоцентрик
Реклама іншого проекту, особливо конкуруючого з тим, на якому розміщено повідомлення. Відверта неправда в самоідентифікації. Повідомлення з навмисними помилками у словах або твердженнях. Прохання допомогти у вигаданій проблемі, навмисно наївні дурненькі питання. Ретельно сконструйовані та чітко аргументовані роздуми та теорії. Пропозиції вирішити заздалегідь неправильно поставлені завдання. Розігрування невинності після закінчення суперечки. Умисна гра на почуттях. Використання кількох ніків одночасно для збільшення власного флейму.
Навіщо? Звісно, що для того, щоб привернути якомога більше уваги до своєї часто мізерної особи.

Троль-”герой-коханець”
Отримує гострі відчуття від інтриг з протилежною статтю. Деяка частина тієї самої протилежної статі відповідає на загравання прихильно, тим самим радуючи троля. Як би то абсурдно не звучало, проте є й такі персони.



Мотивація

Тролінг може використовуватися у якості експерименту, при якому є можливість випробувати межі терпіння людей. Та й межі власної цікавості заодно. З цієї точки зору тролінг є цікавим психологічним ходом, за допомогою якого наш герой дістає різну реакцію людей на ту чи іншу тему розмови. Проте цією мотивацією прикриватися не слід, кращим це вас не зробить.

Анонімний пошук уваги та намагання домінувати в дискусії, викликаючи гнів. Це, напевно, є результатом нереалізації себе в реальному житті.

Розвага. Когось, напевно, забавляє той факт, що його скромна думка когось цікавить та надихає на черговий холівар.

Гнів. Не можеш виплеснути власні емоції у реальному житті? Гайда у пресу ерепаблік та чатики! З точки зору психології (як би то гучно це не звучало) це свідчить про закомплексованість та емоційну неповноцінність даної особи.

Крик про допомогу. Багато тролів в Інтернеті нарікають на життя. Звісно, проблеми у сім’ї, в навчанні, на роботі, в житті - це не завжди продукт життєдіяльності Троля Звичайного, але намагання розгорнути чергову словесну перепалку завжди видно неозброєним оком.

Учасники чатів або коментарів у пресі захищють тролів, мотивуючи це тим, що їх стиль спілкування є новаторським. Що ж, можливо, це й справді так, проте взаємне розуміння точно не покращує.

Виклик. Людина просто хоче впевнитися, що знайдеться той самий співрозмовник, котрий здатен підтримати словесну війну. Такий собі пошук другої половинки.

Трата часу на інших. Одна з найпривабливіших цілей тролінгу - витратити якомога менше зусиль та часу на те, щоб спровокувати інших на трату зусиль на перепалки, позбавлену будь-якого сенсу. Можливо, хтось навіть рекорд намагався встановити.

Зміна поглядів усієї групи співрозмовників. Слово - потужна зброя. Та от чи здатен конкурувати з ідейними матеріалами банальний тролінг?

Як же з ним боротися?

Перше і головне правило: не годуйте троля. Потрібен конфлікт? Не сприяйте його не лише загостренню, а й утворенню. Ігнорування річ дієва, але якщо уже несила стриматися, відповідайте нейтральними фразами і незабаром вашому співрозмовнику набридне.
У жодному разі не показуйте, що тема обговорення вас зачепила. Ви не отримаєте ані провокаційних питань від об'єкта, ані від пересічних недотролів, котрих також вистачає.
Проте, напевно, найкращим способом боротьби з тролем - звичайне його уникнення. Намагатися щось йому довести не має сенсу. Будьте певні, він це чує не в перше.




Отже, подякуймо усім нашим тролям, котрі своїми намаганнями щось довести собі підсвідомо звеселяють нам проводження часу в Інтернеті, без вас еРеспубліка не була б собою 😉

Ми сподіваємось, що цей матеріал допоможе вам краще зрозуміти причину та суть срачу у статтях та коментарях еукраїнської преси.





Для шаутів:
[МінКульт] Трохи про флору і фауну Інтернету
http://www.erepublik.com/uk/article/-1-2361967/1/20