Пропозиції по МЗС

Day 1,408, 07:11 Published in Ukraine Ukraine by Kromov






В цій статті я вирішив висловити свою думку про вітчизняну службу закордонних справ. За місяці своєї праці в МЗС я порівнював різні "епохи" відомства і вирішив поділитися з Вами навіяним...
Мої пропозиції Ви можите вважати як думку дипломата і громадянина, як звернення конгресмена чи як поради діючим можновладцям і майбутнім кандидитам на посаду Президента.

I. “Кадри рішають все”


Як забезпечити активність і ефективність дипломатів?

1. Створити Державну програму соціально захисту службовців МЗС. Іде мова про регулярні преміальні виплати дипломатам. Замість символічної суми UAH, пропоную розпреділяти енну кількість бойових одиниць (н.п. танків) та харчів (н.п. булок).

2. Для справедливого розподілу преміальних виплат пропоную повернути розроблену систему бальних накопичень: (для прикладу https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?authkey=CLvMs8oB&key=0AmQrmyq4sf3CdExwNDQxZXhvM1pfaEdWQmY5ZmZ6VlE&hl=en_US&authkey=CLvMs8oB#gid=0), враховуючи недоліки старої практики оновити фактори.

3. Запросити на роботу старих спеціалістів МЗС: (steve1307, krum6, andry olok, Badartefact...) інших, які володіють різними іноземними мовами і мають бажання на активну роботу.

4. Неодмінно оголосити набір громадян на службу в МЗС. Оголосити конкурс на вакантні / необхідні посади.
Пропоную щоб перший робочий тиждень новачків вводили в курс справи “старші товариші” таким чином щоб за цей перший тиждень новачок пройшов курс молодого дипломата. По закінченню курса (де факто вибробувального терміну), маючи всі необхідні навички, дипломати розприділяються по країнам відповідно до знань іноземних мов та індивідуальних спицифік кандидата.


II. “Працювати, працювати і ще раз працювати”



Як поліпшити ефективність дип. служби?

1. Створити регулярну агентурну сітку в інтересуючих країнах.
2. Забезпечити багатовекторность зовнішньої політики: направити представників в дружні-союзні країни і в ведучі країни других альянсів.

III. “Дипломат - звучить гордо”



1. Пропоную вийти з ініціативою створити перший міжнародний форум Міністрів Закордонних Справ країн членів Еден-Терра. Таким чином ми збагатимо наші двосторонні відносини (в.т.ч підписання відповідних договорів).
2.Організувати форуми по обміну досвіду з різними країнами для збагачення нашого досвіду державотворення.

Переконаний, що при втілені в життя вищевказаних пунктів, вже через одну каденцію, еУкраїна буде мати найпотужнішу дипломатичну службу всього еСвіту і будуть створені предпосилки для першинства в східному регіоні Європи. При виконанні цих простих пропозицій, впевнений, що коли в черговий раз Президент буде “урочисто присягати піднімати авторитет еУкраїни в світі” це не будуть пусті слова.

Обґрунтування:

В історії вітчизняного МЗС, були дві основні системи роботи: максималістична і мінімалістична, але на превеликий жаль ні одна з них повністю ефективна...
Перша, передбачала досить велику кількість послів в різних країнах, але завдання які ставились перед послами (моніторинг преси і відповідні звіти, інтерв”ю і прес-конференції) були б достатніми (але не оптимальними) щоб мати уяву про геополітичний стан, якби не низька ефективність послів які не були заохочені для роботи (як завжди через не виділення коштів на МЗС).
Друга, передбачає 5-6 працівників які контролюють 5-6 країн. По ідеї, персонал мав би набиратися під конкретні місії. Але, якщо появляється місія то виконавця знайти крайньо важко, так як бажаючих працювати в не зрозумілій схемі немає. Службовці ЗС працюють на громадській основі з можливістю получити премію.
Я виступаю за змішану систему роботи. Як бачите я в пропозиція не говорив про послів а про представників, так як в багатьох випадках одна особа може займатись зразу декількома країнами одного блоку. Також варто продовжити проект МЗС "Who is Who".

І.1 -
Багато хто каже що службовців не треба фінансувати, але ніхто не заперечує проти фінансування Збройних Сил. Дипломат це важлива фігура на шахматній досці геополітики еСвіта. Потрібно заохотити дипломатів для вірної служби і компенсувати той великий час який вони тратять в ході виконання своїх службових обов”язків.

І.2 -
МЗС має мати чітку бухгалтерну таблицю: хто, що, кому, в якій кількості і за що видав. Це буде кроком на відкритість і прозорість служби. Щоб зафіксувати хто і що зробив на посаді потрібно заповняти звітну таблицю (так як в прикладі тільки з іншими факторами).

ІІ -
Щоб вірно вистроїти політичний курс країни потрібно бути в курсі подій в еСвіті, видимих і не видимих...


Дякую за увагу.