Új harci modul - "Párok"

Day 1,109, 03:31 Published in Hungary Hungary by SuperDodo
Nemsokára bevezetnek egy új háborús modult, ami tömören azt foglalja magában hogy egy háborúban egyetlen egy csata mehet egyszerre, így mindenki erre tud koncentrálni.
A háború menete a következő lesz; a kezdeményező ország kinyilvánítja a háborút, ezt követően ő választja ki melyik régiót szeretné támadni. Ha a támadás sikeres, megismételheti a folyamatot. Tehát mindaddig nyomul előre a kezdeményező ország amíg a védő vissza nem veri az egyik támadást, ekkor megfordulnak a szerepek és a védőből támadó lesz.

Fűszerezi a dolgot, hogy ha a kezdeményező ország elnöke nem dönt 6 óra alatt, melyik régiót szeretné megtámadni, a játék rendszere automatikusan elindít egy támadást valamelyik régió ellen. Tehát legfeljebb 6 órás időközönként folytatódni fog a támadás. Ebből az látszik, hogy sok ellenséggel körbevett ország szünet nélkül tűz alatt van tartva, a tologatás pedig addig folytatódik amíg el nem törlik, vagy ő el nem töröl mindenkit, esetleg békét kötnek.


Bár nem lehet tudni mikor vezetik be az új háborús modult, a taktikai lépések máris megkezdődtek Románia részéről, és kezdenek kialakulni az úgynevezett "párok" a világban.

Közép-Európában megkötés alatt van egy vitatott békét Szerbia és Románia között. Román kezdeményezésre, de kérdés kinek előnyösebb ez. Szerbia két oldalról (horvát-román), magyar sebzés elvonások nélkül megtépázható lenne, így viszont marad a Horvát-Szerb szerelem. Bár Szerbia ütő ereje valamelyest csökkent Lionking elvesztése után, feltámadni látszanak és nem hogy Szerbia eltörlése vált kétségessé, de számomra inkább az kétséges, hogy az abroszosok megtudják-e védeni a határaikat.

Románia nyilvánosan is kijelentette hogy a magyarokkal szeretne háborúzni, állunk elébe, csak aztán nehogy megint hazudozni kelljen a vereségek miatt. Mivel nekünk nincs más háborúnk ez a pár is tiszta. Ami kérdéses az már csak a hadüzenet időpontja, és a kezdeményező.
Az erőviszonyokról előző cikkemben kifejtettem a véleményemet. Ukrajna könnyű falat volt, de a románok igenis erősek továbbra is, könnyen lehet hogy nálunk is erősebbek. Tartalékot képezni pedig volt idejük, és ellenünk a zsebükbe fognak nyúlni mint legutóbb. Így a párharcra már most el kell kezdeni készülni nekünk is. Lelkes fiatalokat kell bevonni a játékba, visszahívni a régi tankokat, megbízható de gyenge játékosoknak pedig kiosztani a raktáron lévő izmosabb karaktereket.



Spanyolországot valamint az Egyesült királyságot komoly zavarba lehet hozni, ugyanis rájuk két kemény front jut. A britek eddig is élet-halál harcot vívtak szigetükön a kanadai-usa csapatok ellen, ez nem ígér túl sok jót nekik a folyamatos harcokat követelő új háború modulban. Pláne hogy bekapcsolódhatnak az írek és a svédek is.



A spanyol frontvonalak állandóan változnak, de többnyire spanyol területen és lazább intenzitással, ha megindulnak a folyamatos csaták akkor a tartalékok fognak dönteni. Mindenesetre én komoly esélyt látok spanyol hon megtépázására brazil és francia irányból.



A helyzet kifejezetten érdekesen alakul viszont a Balkánon, ahol Törökország egy méretes babyboommal berobbant a játékba mint szupernagyhatalom, és tele vannak golddal. Ez jól látszott néhány állami orgukon, volt hogy 14.000 arany volt a török nemzeti bank számláján, emellett tankoltak is rendesen a legtöbb csatában. Sokan azt mondogatták hogy az egész török boom fakekből áll, de néhány látványos statisztika, és egy tekintélyt parancsoló cikk után én azt mondom, a görögöknek komoly félnivalójuk van. Számomra nem is az erőfölények a kérdésesek, inkább az hogy hogyan lehetne a török erőt a görögök után Közép-Európa felé irányítani. Emellett nem szabad elfeledkezni Makedóniáról mint friss állam, aki egy hadüzenettel északról folytathat offenzívát Görögország ellen.



A németek elhelyezkedésük miatt szintén össztűz alá vehetőek, bár jelenleg csak egy háborúval rendelkeznek Olaszország ellen, ami néhány osztrák régió felszabadításával el is szigetelhető tőlük, egy Lengyel hadüzenet ismét a pusztulás szélére sodorhatja a németeket.



Oroszország egy régiót kivéve teljesen felszabadult. Ez az egyetlen régió kínai megszállás alatt van, és véleményem szerint valószínű is egy Orosz-Kínai háború megnyitása valamikor a jövőben. Az erőviszonyokat nehéz megítélni, hiszen mindkét országnak régen volt része közvetlen megmérettetésben. Az EDEN tökösségén múlik egy USA-Orosz háború megnyitása, vagy hogy Lengyelország a németek helyett/mellett bevállalja az újabb orosz háborút.



Indonézia-Ausztrália párharca egyértelmű.



A cikkben mint mindig lehetnek pontatlanságok. Ezekért előre is elnézést kérek.