USA – Bye, Bye, EDEN?

Day 855, 14:43 Published in Hungary Hungary by vasmegye
article 258979827206.95423 on EDEN today 😃 /by Lieutenant Scheisskopf/

Amíg itthon már napok óta a „rég várt cirkuszi játékokra” készülünk, és mindenki választási cikken töri a fejét, addig az óceán túloldalán tegnapig teljesen más téma forgott közszájon. Erről itthon a közvélemény nemigen tájékozódhatott a sajtóból, mivel két, amerikai sajtóval foglalkozó újságírónk közül az egyik, Ebolakola banhalállal végezte erepes pályafutását ezen a néven, míg Almaalmafa abbahagyta az amerikai elnök cikkeinek fordítását. Így rám maradt a feladat, hogy felvázoljam és bemutassam a legújabb tengerentúli dilemmának körülményeit.

Prekmurje, Szlovénia, 2010. március 15.: horvát és lengyel seregek ostromolják Szlovénia utolsó régióját, melyet a PHOENIX seregei 6 országból védnek. A tét „a horvát földhíd”, azaz az a lehetőség, hogy a horvátok viszonylag olcsón juthatnak ki Kínába, a lengyel, spanyol fennhatóságú francia és német területeken, valamint az USÁn keresztül. S ha már ott vannak, akkor a szerbek és a magyarok kitakarítása Liaoningből és Heilongjiangból. A csata rosszul áll, a fal secure felett, de azért nekiesnek az EDEN tankok a horvát csatában leszedni a falat. Mindegyik, kivéve az amerikaiak. Eredmény: Prekmurje has been secured by Slovenia.

Sindh, Szerbia, ugyanezen nap egy későbbi időpontjában: felkelés zajlik a régióban. Nem sokkal a vége előtt a hiányzó amcsi tankok megjelennek a régióban, s elkezdik leütni a felépített falat. A cél egyértelmű: eltávolítani a fenyegető elemet az indiai szubkontinensről. Sikerül a terv, csak van egy bibi: a szerbek közben swappolnak a pakisztániakkal, majd miután a terület visszakerül Pakisztánhoz, visszacserélik a szerbekkel. Méltán nevezték ezt anno epic failnek.

Az akció után egyes EDEN tagállamok képviselői szemére vetik ezt az amerikai fejeseknek, akik elkezdtek gondolkodni, és ez lett belőle:


PigInZen, a jelenlegi elnök reagál először, cikkében a dél-afrikai példát dobja a sindhi ellenébe. A limpopoi RWkben szinte csak az amerikaiak ütöttek, más EDEN állam nem, pedig az high gyémánt régió, ami majd a jövő „csoda-nyersanyagává” alakul át, titánná. Bocsánatot kér ugyan Sindhért, ám leszögezi, hogy az EDEN csak jól koordinált vezetéssel működik, különben minden ország a saját céljaiért küzdene, mely bomlasztana a szövetséget.

Josh Frost, korábbi elnök támogatja PigInZen ezen törekvést, sőt ki meri mondani azt, amit az elnök nem: az USA kiléphet a szövetségből. Frost, akinek az első elnöksége alatt csatlakozott az USA az EDENhez, elmondja, hogy az EDEN támogatása már Londonnál is kisebb volt, mint a szükséges. Szintén előhozza a dél-afrikai témát és elmondja ő is: ma az EDENnél egyedi célokért küzdenek. Ő teljes mértékben támogatja az USA EDENből való kiválását jelenleg.

Jewitt, Amerika első magyar állampolgárságú elnöke is megszólalt az ügyben. Ő cikke egy részét szenteli ennek, és kijelenti, hogy az elnök jól választott, amikor Frosttal közösen lépett fel. (Frost linkelte PigInZen cikkét.) Ergo ő is az említett kettő mellé állt.

Akadnak a dolognak ellenzői is. Gaius Julius, szintén ex-elnök a maradás mellett érvel cikkében. Ő az etörténelem korábbi időszakaiba kalauzolja vissza az olvasóit, amikor az EDEN segítségével szabadult fel az egész észak-amerikai kontinens. Azt írja, hogy a barátjaik az EDEN tagállamai közé tartoztak, s ezt a tényt most ők mindannyian elfelejtették. Az angolok példáját hozza még fel, akik barátból ellenséggé váltak. Válaszúton vannak most az óceán túlpartján: vagy a Testvériség oldalán menetelnek tovább, vagy hagyják a szakadást megtörténni. Bármi történik, a szövetség élni fog tovább.

Válaszútról beszél Woxan, ex-alelnök is, aki szlovén-lengyel háború eseményeit használja fel érvként. Prekmurjét megvédte a PHOENIX és most már Szlovénia Rhone-Alpsot üti. (A cikk tegnapi.) Leírja, hogy az EDEN rossz passzban van most és becsüli azokat, akik felül tudnak kerekedni a kicsinyes vitákon. Szükség lesz újraépíteni a bizalmat, újraépíteni a szövetség mobil haderejét (igen, az EMC is eltűnt az elmúlt néhány hétben), és idézek a cikkből, „kick ass again.”

Desertfalcon, többszörös média mogulja az országnak is jelentetett meg cikket a „maradjunk vagy menjünk” témában. Cikke első felében leírja tulajdonképpen azt, amit jómagam az első három bekezdésben. Majd elemzi azt a lehetőséget, ha az ország kilép a szövetségből. Ez nagyobb szabadságot ad az amerikaiaknak, illetve új szövetség alakítása is felmerülhet. Azt is megemlíti, ha Washington ugyan kilép hivatalosan, de a meglévő EDEN MPP-it megtartja. Ez tartja kedvező lehetőségnek mindkét fél szempontból. Ha viszont nem rendezik a viszonyt az EDEN és az USA, az nem jön jól a szövetségnek. Kanada és Ausztrália is könnyen követhetik a „hamburgereseket” annak új szövetségébe.

Vannak, akik már a pro-EDEN időszakra készülnek az amerikaiak közül. Legnevesebb közülük Aeros, aki ausztrál színekben írja mostanában cikkeit (és indul a kongáért). Ő ebben a cikkében már egy új angolszász szövetséget vizionál az USA, Kanada, Ausztrália és az Egyesült Királyság részvételével. Arról ír, hogy bár az eRepublik elrugaszkodik a valóságtól, de vannak dolgok, ahol RL közbejátszik. Példaként a román-magyar, ősidők óta meglévő ellentétet hozza fel. Ennek fényében abszurdnak titulálja, ha a britek lerohanják Kanadát, vagy Dél-Afrika védelme során az ausztrálokkal szemben ütnek. Az oroszok, magyarok és a szerbek egyesült erővel küzdenek a közös céljaikért. Nekik viszont hasonló kultúrájuk van, mit keres ebben a csoportba az UK? - érvel az új angolszász szövetség mellett.

Külföldi reakciókról is szeretnék említést tenni. Az ausztrál Turd Fergusen szintén ebben a kérdéskörben jelentetett meg cikket. Röviden megemlíti PigInZenék problémáját, majd átvetíti azt saját országára. Nyilvánvalónak tartja, hogy ha az USA megy, akkor Ausztrálianak is távoznia kell az EDENből. Felsorol pár alternatívát (Sol, Entente, ALA), ám végül az angolszász szövetség mellett kardoskodik ő is, melyben az USA-t, Kanadát, Ausztráliát, az Egyesült Királyságot, Írországot és Dél-Afrikát képzeli el tagként.

Román részről Frostxtq adott ki cikket. Ő lényegében felsorol 4 eseményt az amerikai-EDEN viszony bemutatására. 1.USA „reconquistája”: EDEN segítséggel, 2. high vas régió szerzése: EDEN segítséggel, 3. Románia déli hadjárata: nincs USA segítség. 4. Horvát és lengyel rizikóvállalás Dél-Európában: nincs USA segítség. Mit tett az USA értünk?, teszi fel a kérdést. A horvátok meg a románok az eredeti régióikon ülnek, a lengyelek most látják elveszíteni azt, amiért hónapokig küzdöttek. S akkor neki mondják meg, hogy az USA az áldozat.

Lássunk hatását eme sok cikknek. Northern Cape elvesztése ennek köszönhető. Az EDEN megrettenve az amerikai pénzügyi források elvesztésétől a helyszínre vezényelte a horvát és spanyol csapatokat, akik leverték a brazil terület falát, így az USA-hoz közel álló Dél-Afrika visszanyerte a függetlenségét. Ez az EDEN egybemaradását erősítő tény.

Én most csak egy párhuzamra szeretném felhívni a tisztelt olvasóközönség figyelmét: 2009. áprilisa: svéd-német háború, az ATLANTIS felbomlása. A tengerentúl akkor is szeretett volna egy külön, nagyjából angolszász gyökerekre építő szövetséget építeni. A kísérlet neve FORTIS lett, és az amerikai hadjárat zúzta darabokra. Tagjai, tagjelöltjei – az UK kivételével – beintegrálódtak az EDENbe, vagy ahhoz közel helyezkednek el.

Az ókori görög filozófia egyik tanítása szerint kétszer nem lépünk ugyanabba a folyóba. Az USA mégis?

Minden további kommentben.

vasmegye
svájci állampolgár
Brüsszel, Belgium, Day 855 of the New World


Folytatva a divatot, következik a vasmegye-csomag.
Persze nem megszorítások lesznek benne, hanem újságok, melyeket örömmel ajánlok olvasásra.
Íme:
NalajaHeadless Chicken
torma99eZalai Hírlap
SmachMedian
IpathFlagellum Dei
outiszFuture sound of erep
Tomi_urThe Babylon Protocol
IstencsaszarMaga'nve'leme'ny
MurlockijUnited Murlockija

További jó szórakozást!