MindenNAPi probléma

Day 2,153, 16:37 Published in Hungary Hungary by Hercegno
Kedves olvasók,

A mai cikkben szlovénekről számolok be. Tegnap késő esti zászlózásom folyamán lettem figyelmes arra, hogy nem tiszta ez a szlovén svájci csata – Graubunden.

Miért nem volt tiszta? Hát ezért:

Ahogy látjátok korábbi szlovén elnökök és befolyásos játékosok találhatók szlovén és svájci oldalon is. Ennek oka a korábban kötött NAP a svájciakkal, melyek következtében át kell adni a régiókat Svájcnak.
Amit az „ellenzék” kifogásol, hogy ha Svájcnak lesz kongresszusa akkor hozzá tudnak férni majd a kincstárban levő 6000 goldhoz és mindezt a lehetőséget csak 8.000CC-ért adják át Svájcnak.

De ne szaladjunk előre, vizsgáljuk meg ezt a NAP-ot.
A közlönyükben:

http://www.erepublik.com/en/article/-vlada-ers-podpis-pogodbe-s-scaron-vico-in-volitve-vodstva-two-eday-2-147--2327896/1/20

1. pont számol be a szlovénekkel kötött egyezményről.
Svájc helyzete régóta problémás volt hiszen eltörlés alatt álltak. A korábbi szlovén elnök Exclusive elkezdett tárgyalni a svájciakkal egy egyezményről, azonban az nem került aláírásra.

Azonban 2147ik napon a svájciakkal sikerült egy tárgyalást összehozni, melyen a hadügyminiszterekkel megbeszélték, hogy RW keretében átadják a svájci régiókat Graubundent és Svizzera Italianat, emellett a szlovéneknél marad Romandia és Deutschweiz. Az egyezmény értelmében Svájc fizet a szlovén elnöknek 8.000 CCt a régiók bérléséért. Ha az egyezményt megszegik – szlovén részről - akkor 16.000 CCt kötelesek fizetni Svájc elnökének. Minden hónap 7én van lehetőség ezt az egyezményt újra tárgyalni.

Az egyezményt angol nyelven itt találhatjátok és olvashatjátok:

http://goo.gl/cgBmYF

A közlöny alatti kommentekből is kiderül, hogy többet nem tartják jó ötletnek a NAP-ot. Exclusive is kommentelt, aki a cikkben említve voltt, ő sem támogatja a NAPot és okkal nem kötötte meg akkor az egyezmény, mivel a lakosság nem támogatta.

Volt aki jó dolognak tartotta a NAPot, hogy Svájcnak lesz újra kongresszusa. Van aki szerint jó is, mert lehet majd Tp medálért harcolni a régió átadásokkor és RWkkor. Emellett megjegyzi, hogy Svájc lakosságát mindenképp 300 fő alatt kéne tartani a szlovén lakosságot pedig növelni kéne 1000 aktiv lakossal.

Tehát ez a nap eléggé megosztotta a szlovéneket, mivel egyik része aggódik Svájc megerősödése miatt, és ez a Szlovéneknek nagy kárt okozhat a jövőben.

Természetesen születtek cikkek is a témában, itt említhetem SmoothZiga cikkét arról, hogy Miért ne adják vissza a svájci régiókat:

http://www.erepublik.com/en/article/zakaj-ne-vra-ati-regij-scaron-vici-2327916/1/20

Smoothziga cikkében kis történelmet is leír a cikkében. Megemlíti, hogy több mint egy éve Szlovénia és Svájc barátok voltak és béreltek két svájci régiót 100 gold és 30,000 SIT közötti összegért. Idővel Svájc a CoT szövetség felé kacsingatott, azonban addig míg TWO barát volt, nem is volt gond. Ahogy a CoT és a TWO közt kezdett megromlani a kapcsolat, úgy romlott a szlovén és a svájci viszony is. Svájc vissza akarta kapni a régióit, amit a szlovének nem adtak, és itt lett vége a barátságnak és itt is megjelent a CoT – TWO háború Szlovénia és Svájc között.

Mivel Szlovénia több területhez is hozzájutott az előző hónapban, úgy gondolták Svájccal tárgyalást kezdeményeznek a régiók átadásáról, azonban ezt az egyezményt nem kötötték meg, soha nem írták alá.

Az új egyezményben pedig az olvasható, hogy 8.000CCt fizet Svájc a szlovéneknek.
Smoothziga ugy véli a svájci egyezménynek semmi értelme olvasva Rican cikkeit és shoutjait. Azzal, hogy visszaadják a régiókat és lesz kongresszusa Svájcnak, ugyanúgy külföldiek fogják vezetni az országot, és nem a svájci nép.

Azt is problémásnak érzi, hogy ez az összeg kevés amit kapnak, hiszen két RWt és kell fizetni és indítani. Ha többet kapnának, akkor még fel is tudnák használni, ha esetleg kétfrontos csatát vívnak a svájci RWvel párhuzamosan.

A régiót is nehéz lesz átadni, mivel sok szlovén nem akarja adni, ebben igaza is volt SmoothZiganak, hiszen láthattuk a Graubundeni csatát. Co is volt téve a svájci oldalra mégse sikerült átadni a régiót.

Az utóbbi időben elég problémás NAPot kötni, ahogy most láthattátok nem csak nálunk nehéz. És itt nem arról van szó, hogy kérnek e pénzbeli letétet vagy sem, hanem arról, hogy a lakosság mennyire ért egyet a kormány döntésével és mennyire követi a parancsot.
Ukrán részen láthattuk, hogy hiába az aláírt NAP, és a kiadott parancs mégsem tudták betartani a NAP-ot.
Tehát van olyan, hogy az adott ország kormánya beleegyezik valamibe és alá is írja, azonban a szerződő felek nem tudják tartani a feltételeket a lakosság ellenvéleménye / ellenütése miatt - és nem csak nálunk.

Hamarosan meglátjuk mire jutnak a szlovének a svájciakkal, indul a következő RW.

Köszönöm, hogy olvastátok,
Hercegno