Megkésett REKVIEM - Bye, bye, Kitty!

Day 892, 16:05 Published in Hungary Hungary by vasmegye

Előző három rendkívüli cikkem a világháború hevében született, terveztem valami újat mára, ám a Sors (helyett az EDEN) úgy gondolta, nem szeretné azt a cikket olvasni. Ehelyett gondolkodott arról, hogy én legyek az egyedüli ismertebb „vas” az ország berkeiben (bocs Vasvilla😁. E cikkem tehát az elvesztett vasrégiónknak, HelloKittynek állít méltó emléket azzal, hogy összegzem eddigi történelmét.

A cikk előtt egy kis zene – hogy legyen egy kis újdonság.🙂

Heilongjiang, ahogyan eredetien hívják, Kínával együtt került be a játékba a béta legelején, valamikor 2007 novemberében. (Pontosan tudom a napot, nem szükséges kommentben leírni, de szerintem így jobb.) Ekkor még nem voltak nyersanyagok, így high régiók sem, Heilongjiang is pusztán egy terület volt a sok közül. Adottságai ekkor is kitűnőek voltak ugyan, hiszen két régió határolta ekkor: Jilin és Far Eastern Russia (Inner Mongolia IRL határos, ám ekkor még nem volt az), de csak egy a sok közül. Emiatt a korszak nagyhatalma, Pakisztán nem tudott a highregionalizmusra hivatkozni, amikor 2008 májusában elfoglalta Kína összes régiójával együtt az orosz határon fekvő Harbin központú tartományt is.

Közel egy évig Pakisztán uralta a későbbi Kittykét. Közben beköszöntött a v1 kora, s egyben a nyersanyagok elosztása is: Heilongjiang high vasat kapott, ám ez sokakat eleinte nem érdekelt, maradt pakisztáni kézen. A PEACEnek kedvező volt az ázsiai status quo fennmaradása, az ATLANTISnak nem: a későbbi hírhedtté váló Han Solo vezetésével Románia megTOzza Pakisztánt, ezzel esélyt adva egy újabb román high vas régió megszerzésére. A PEACE ezt nem hagyhatta annyiban: a Liaoninget korábban megszerző Irán gyors villámháborúban elveszi Heilongjiangot Pakisztántól 2009 januárjában.

Heilongjiang iráni fennhatóság alatt sem élte fénykorát. A perzsák fő vas lelőhelye a délebbre elhelyezkedő Liaoning volt, ott az akkor még soknak számító 800-1000 ember lakott, míg Heilongjiangban volt, hogy 2… A bányák számában is hasonló volt a helyzet. Az iráni kormányzat arra azért hajlandó volt, hogy egy Q2 védelmi rendszert elhelyezzen rajta, de semmi több. A másik oldal részéről sem volt hajlandóság a régió elvételére: egyrészt azért, mert ekkor Kína a PEACE szövetségese volt, másrészt mert még nem ismerték fel, mennyire fontos e terület. A Nagy-Sándor-hadjárat során ugyan a románok könnyeden elvehették volna a területet, ha jelentik a határbugot Inner Mongolia és Heilongjiang között, ám nem tették, így Heilongjiang az iráni korszaka alatt 2 felkelésnek lett színhelye (ekkor meg ekkor), ám ezek elterelő célzattal indultak, és az iráni erők PEACE segédlettel leverték mindkettőt.

Harbin jelentősége az Index-boomok által megerősödött Magyarország, a kicsit későbbi boomokból táplálkozó Szerbia és a szintén megerősödő Oroszország világhadszíntérre lépésével nőtt meg. Az új hármas high vas régiókat követelt magának: Oroszország a sajátjait, Uralt és WSR-t, melyek a baráti Magyarország és Indonézia által volt megszállva. Mivel a baráti kérés esetleges elutasítása Oroszország valószínűsíthető átállásához vezetett volna, az indonéz és magyar vezetés hosszas belpolitikai viták árán átadta a régiókat eredeti tulajdonosának, Oroszországnak. Indonézia esetében a vasutánpótlás nem okozott gondot, mivel ekkor még Karnataka a kezükben volt, viszont a magyaroknak muszáj volt új vasforrást keresni. High vasból, mint ismeretes, össz 11 van a játékban, ekkoriban nagy részük már jól kiépített infrastruktúrával rendelkezett, leszámítva hármat: az Irán kezében lévő eredetileg kínai Heilongjiangot, a brazil Northeast-of-Brazilt és a perui Great Andest, mely akkoriban került a játékban és a lengyelek még nem szállták meg túlzó mértékben. Mivel az utóbbi kettőt eredeti tulajdonosa birtokolta, nemigen válhatott a magyar stratégia középtávú céljává, ráadásként egy spanyolok elleni csörte eredményeképp közelebb is lett volna high vas. Így maradt Heilongjiang, mint cél, és erre az irániak is áldásukat adták, némi kompenzáció fejében.

Kihasználva az ATLANTIS belviszályát és felbomlását Magyarország észak-európai hídfőt épített ki Norddyllandban, majd Anglia átállásával kijutott az amerikai kontinensre, satöbbi, a harmadik világháború története ismert a többség számára, akinek nem, az csak nézzen fel csetre, és kérdezzen. A lényeg Heilongjiang szempontjából a következő: az iráni zászló helyett előbb a brit, majd a magyar lobogót húzták fel virtuálisan Harbin főterén. Kevésbé ismert, hogy a világháború alatt 3 csata folyt a régióért: az első, amikor a britek átvették az irániaktól a területet, a második, amikor a britek átvették a kezdeményezést, a harmadik, mikor a magyarok megérkeztek a területre.

Erep idő szerint, 2009.augusztus negyedikén 15:35kor (magyar idő szerint ötödike hajnali 12:35). A világháború alatt tartós uralomra megszerzett 4 gyarmatunk egyike lett immár HelloKittynek is nevezendő tartomány, ahova szinte rögtön Q5 kórház került, és megkezdődött a betelepítés, főként a felszabadított Uralsból, valamint az eredeti területekből. Honnan jön a HelloKitty? A magyarok többsége nem tudta kimondani a számára túl egzotikus nyelvű Heilongjiangot, és egyszerűsített: végül ez az alak lett a győztes, mely egy mesebeli figura neve is egyben, mely személy nem épp a legjobb mesefigurák egyike, de ezen az összehasonlításon hamar túltettem magam. A Q5 DS úgy 2 hónappal később érkezett, és addigra beállt az a standard létszám, mely Harbint benépesítette: 5000 és 7000 között.

A megalakuló EDEN nem hagyhatta, hogy az eVilág legelsőjévé váló Magyarország high vas régióját időtlen időkig megtarthassa. Mivel a térségben nem volt jelentős EDEN erő, az újjászerveződő amerikaiakat kellett a térségbe irányítani, valamint egy kínai boomot kellett generálniuk az amerikai kínai közösség körében, mely boom megváltoztatta eKína hozzáállását a megszálló hatalmaival szemben. Az amerikai kínai diaszpóra nagy részének emlékeit nem érte a kommunista fejmosó behatás IRL, így tényleg értelme van a nacionalizmusnak: a Mandzsukuo elvesztése az IRL második világháborús japán mozzanatokat vetítette elő a kínaiak szemében, melyet nem ismertek fel időben a PEACE/PHX, és makacsul ragaszkodtak a saját álláspontjukhoz. Az eredmény Kína kvázi átállása, valamint Irán és Indonézia kiűzetése lett Kínából. Az amerikaiakhoz fűződő jó viszony miatt az USA a mai napig nem távolítható el Kína területéről, ám kissé eltér a mostani témától, egy, ami számít: Kína direkt Heilongjiang miatt üzent hadat hazánknak!

HelloKitty a 9 hónapos magyar uralom során 7 ostromot vészelt át, a nyolcadikra esett el, iszonyatos EDEN tankolások közepette. Az első három RW formájában esett meg, az első elterelés lett végül a nunavuti csatáról, a második az alaskairól, a harmadik RW pedig a szlovák hadjárat során érkezett meg: ennek is köszönhetően érkeztek meg a lengyelek Central Slovakiába, habár utóbbi esetben az EDEN erők már megpróbálták a régió leütését, sikertelenül. A negyedik és ötödik ostrom legendás csatákká váltak, főként a negyedik: Kína először ütötte be az Inner Mongolia – Heilongjiang határbug javítása után a high vas régiónkat, ám hosszabbítás után a PHX megvédte a területet. A párhuzamosan futó USA csatát kétkattosaink simán megvédték. Ezzel a két csatával érte el az EDEN, hogy Magyarország feladja romániai hódításait és újfent kedvenc régiójára vigyázzon.

A határbug kijavítása miatt a korábbi védvonal ki lett bővítve HelloKitty körül: Far Eastern Russia mellett Jilin orosz fennhatóság alatt védte a stratégiai vasrégiót, viszont most az amerikai attak után ellentámadásba lendült a magyar hadigépezet (hála annak, hogy Kína fullblokkolta az USA-t) és megszerezte a harmadik határoló régiót, Inner Mongoliát. Ezzel teljessé vált a HK-t körbevevő kör (HK- na vajon mi? Hadügyi Közlöny?), és emiatt az ellenfél csak komoly anyagi áldozatok árán juthatott Heilongjiang közelébe. (Inner Mongolia később szerb lett.) Az RW költsége konstansan 1500-1600 gold körül mozgott, melyhez hozzájárultak az utaztatási és tankolási költségek is, így az EDENnél ezt elvetették.
Időlegesen.

Nyugodalmas három hónap következett ezután, ám a sorrendben X.edik világháború (fogalmam sincs hányadik, az iksz nem tízet jelent), felbolygatta a világ rendjét. Estek el sorban a high régiók mindkét oldalon. Míg mi Rhone-Alpsra és a lengyelekre figyeltünk, valamint eredeti régióinkat igyekeztünk menteni, addig az EDEN tankjai leverték Jilin falait, így a hatodik és hetedik sikertelen ostrom Kína részéről érkezett – blokkoló szándékkal. Kár, hogy utólag derült ki. Elvesztettünk eredeti területeket. Néhány nap múlva újra választanunk kellett akkor már két legnépesebb régiónk közül: Pest vagy Kitty? Mi Pestet választottuk, ők letankolták a végén Heilongjiangot. Ha fordítva történik a választás, akkor biztos vagyok benne, hogy Pestet is letankolták volna…

2010. április huszonkilencedike, 01:29 (magyar idő szerint 10:29): a magyar zászlót váltja a kínai. A kínai kormány az átvétel másnapján azonnal Q5 kórházat és védelmi rendszert telepít, a magyar kormányzat meg az evakuációról gondoskodik. Az erep történészek becsukják a harmadik világháborúról szóló könyvet, mondván, végképp vége van, hiszen minden akkori kezdeményező elvesztette már az összes akkor szerzett birtokát. Az élet azonban zajlik tovább…

Mi lehet HelloKitty jövője? A kínai hadvezetés helyzete elég nehéz. Egyetlen high vas régiójuk egy enklávé egy PHX terület közepén, védelme elég nehézkes, alapjául a folyamatos támadás állna. Jilin már megvan nekik, ám a blokkolás innentől elég megoldhatatlan, csak eredeti orosz régiók vannak a környéken, amelyek beütése az orosz MPPk aktiválásával nem vállalható. Az oroszok részéről hasonló gondolatok forognak a fejekben, mivel mostanra Kína erős EDEN és Broalliance MPPsorral lett gazdagabb, így véleményem szerint ezen a fronton fegyvernyugvás várható, hacsak valami rendkívüli nem zavar közbe. Középtávon még előfordulhat csatározás az orosz és a kínai fél által Harbinért és hosszú távon még mi is visszatérhetünk a térségbe. Hogy hogyan? Majd egyszer elmondom…

Most viszont kérek egy perc csendet HelloKitty emlékére
Köszönöm.

vasmegye
Caracas, Venezuela, Day 892 of the New World


VASMEGYE HETI TOP 10:

torma99eZalai Hírlap
csuzliszemArchívum

SmachMedian
BorembukkkNew Hope

IstencsaszarMagánvélemény
MurlockijUnited Murlockija

LudrewCsanád Vidéke
IpathFlagellum Dei

Tomi_urThe Babylon Protocol
NouvionHappyHippos

További jó szórakozást!