DÉL-AMERIKA – Vége az egységnek?

Day 852, 14:06 Published in Hungary Hungary by vasmegye
Az ALA hallgatott. A sikeres novemberi venezuelai és a kevésbé sikeres perui beavatkozás óta a dél-amerikai szövetség nem sok jelét mutatja az aktív jelenlétnek, így a tagállamok új utakat kezdtek keresni, mellyel részben már „vérbe borították” a kontinenst. Nézzünk pár országot, milyen utat jártak be a téli időszakban.

Peru: az ALA tagság mellett kvázi EDEN tag lett, bár még hivatalosan nem tagja a szövetségnek. Ebben jókora szerepe a lengyel TOnak is, ezt mutatta a North of Brazil-beli csaták is. Az elmúlt elnökválasztást azonban már nem a lengyel bevándorlók pártjának jelöltje nyerte, de az EDEN barát politika folytatódott, ahogyan ezt az EDEN gyakorló harchoz (igaz, rossz oldalon) való csatlakozás is mutatja.

Bolívia: Sol. A tengerparttal nem rendelkező ország előbb lengyel MPPvel borzolta az ALA vezetőinek idegeit (A dél-amerikaiak nem szeretik a lengyeleket, mert azok számtalan TOval próbálkoztak a kontinensen), majd február elején csatlakoztak a délkelet-ázsiai regionális védelmi szövetség jellegből kitörni készülő Solhoz.(Utóbbi törekvés jele Izrael csatlakozása január végén, mellyel az európa-közel-keleti régió felé nyitott a Sol.)

Paraguay és Mexikó: előbbi január közepén az Entente belső tagja lett, így már nem csatlakozhat az EDENhez vagy a PHOENIXhez, és részt vett a franciák védelmi harcában a spanyolok ellen (bár nem látszik). Mexikó pár nappal később követte Paraguayt, de csak támogató tagként lett az antant tagja. Bővebben ebben a holland cikkben, melyben a szerző Hollandia esetleges antantbeli tagságáról elmélkedik.

Brazília és Argentína: a PHOENIX megalakulásakor Brazília azonnal, Argentína pár hét késedelemmel lépett be a szövetségbe, majd január közepén hozták létre annak déli alszövetségét Indonéziával közösen, a BIA-t, mely első alkalommal súlyos vereséget szenvedett Dél-Afrikában az EDEN támogatta országgal szemben. Ekkor merült fel az első konfrontáció egy ALA-taggal szemben, konkrétan Bolíviával, annak lengyel MPPje folytán. Ebből még nem lett közvetlen háború. A következő ALA vs ALA szembenállás már harcot eredményezett, a lengyel protektorátus Peru igyekezett megszerezni North of Brazilt „hűbérurának”, ismert eredménnyel.

A dél-amerikai szövetség nem foglalt állást az utolsó esetben, így Peru bent maradt az ALA-ban, melynek a brazilok és az argentinok kevésbé örültek. Ennek az elégedetlenségnek végül e hét csütörtökön adtak hangot, amikor Brazília és Argentína deklarálta ebben és ebben a cikkben a kilépését a szövetségből. Ezekben közlik, hogy a dél-afrikai hadjáratukkal kapcsolatban ellenvélemény fogalmazódott meg az ALA-n belülről, és ez indukálta a kilépési nyilatkozatot. Az alapvető problémának viszont nem ezt tekintik, véleményük szerint a ALA túlbürokratizált intézménye már megfelelő a kontinens védelmére. Brazília és Argentína sok pénzt áldozott a kontinens védelmére, ám ez nem hozott megfelelő eredményt, így lemondanak a további együttműködésről. Ez nem jelent ellenségeskedést szögezik le, kétoldalú szerződéseket szeretnének aláírni az együttműködést továbbra is pártoló államokkal, ám az ALA leállt, és túl nagy erőfeszítés lenne újra életet lehelni bele.

Másnap megérkezett az ALA válasza a brazil és argentin kilépésre. Közleményt adtak ki, melyben 72 órás határidőt adtak a maradék tagállamoknak, hogy eldöntsék, maradnak-e, vagy sem. Perunak ezen kívül azt is el kell dönteni, ki képviselje a szövetség tanácsában, szintén ezen szűk határidőn belül. Ezen kívül NAP kötését javasolja az argentin és brazil páros és azon államok közt, melyeknek hasonló érdekei vannak.
A végén az ALA főtitkára, a brazil Pitanguinha bejelenti, folytatja munkáját, ahogyan a szövetség ATO programja is folytatódik.
Amerikai fordítás itt található.

A határidő holnap jár le. Akkor kiderül, hogy beírhatjuk az ALA-t a néhai szövetségek sorába vagy sem...

Minden egyéb komment.

vasmegye
svájci állampolgár
Mediterranean Coast, Törökország, Day 852 of the New World


Folytatva a divatot, következik a vasmegye-csomag.
Persze nem megszorítások lesznek benne, hanem újságok, melyeket örömmel ajánlok olvasásra.
Íme:
NalajaHeadless Chicken
torma99eZalai Hírlap
SmachMedian grat az MM-hez!
IpathFlagellum Dei
outiszFuture sound of erep
Tomi_urThe Babylon Protocol
IstencsaszarMaga'nve'leme'ny
MurlockijUnited Murlockija

További jó szórakozást!