Gyökerek

Day 1,144, 05:41 Published in Hungary Hungary by 655321
[73]/[1144] – [testvért méltató pillanat]

Ezen az örömteli órán, amikor a lengyel barátainkkal kötött szövetséget ünnepli a nemzet, és mámoros hangú cikkek tucatjai öntik el a hazai sajtót, köszönetet mond mindenki mindenkinek és saját magának az új világrend miatt, a von Stirlitz Akták szerkesztősége indokoltnak tartja felhívni az érdeklődő olvasóközönség figyelmét arra, hogy a lengyel-magyar barátság egyáltalán nem előzmények nélküli az eRepen. Sőt, éppen ellenkezőleg, a jól informáltak tudhatják, hogy e két ragyogó nemzet között már egészen korán kialakultak a kölcsönös bizalom és tisztelet szálai, melyeket az etörténelem keszekusza eseményei csak tovább erősítettek. Mai számunkban ezeket a kedves pillanatokat idézzük fel mindannyiunk örömére.



Búzát a jó barátnak hadművelet

A V1 első szakaszában sok érdekes stratégiai eleme volt a játéknak. Létezett például olyan, hogy blokkolás: amíg az ország bármelyik régiója támadás alatt állt, maga nem indíthatott támadást más országok ellen. Ez roppant kellemetlen volt a románoknak annak idején, mert eMagyarország MPP aktiválás nélkül (ilyen is volt régen) tudta a megszállt területeken blokkolni őket, miközben ők Ázsiában szerették volna leverni az irániakat meg az indonézeket. Ezt is ki lehetett ugyanakkor kerülni: egy régiót egyszerre több ország is megtámadhatott, és az elnök szabadon eldönthette, melyik ország ellen vonul vissza.

A játéknak ezt a zseniálisan kitalált elemét használta fel a szigorúan titkos magyar-lengyel vegyes bizottság, amikor eLengyelország az együttműködést színlelve átvette eRomániától Észak-Magyarország, majd Észak-Alföld régióját. Sokan azt gondolták annak idején, hogy a lengyelek lefeküdtek a románoknak, hogy ezzel megakadályozzák a magyar blokkolást, de a valóság ezzel szemben az, hogy eMagyarország már tudta, hogy eHorvátország megtámadásával háborút nyithat a lengyelekkel, és visszaszerezheti tőlük a megszállt területeket, és ezzel az alkuval segítette hozzá a lengyel testvéreket a volhíniai búzához.



Az atlanti kapcsolat

2009 kora nyarán eMagyarország hatalma csúcsán volt. Bármelyik országot kényelmesen leverhette egy az egyben, tán csak eRomániát nem. A nagy probléma az volt, hogy éppen eRománia volt a szomszédságában, így a magyar stratégák egy pillanatra elbizonytalanodtak. Tanácstalanságukból lengyel testvéreik zökkentették ki őket. A rendkívül bonyolult terv, melynek lényege eMagyarország transz-atlanti kijutása volt, a következő elemekből épült fel: a lengyelek rábeszélték a svédeket, hogy közösen szállják meg akkori szövetségesüket, eNémetországot; eMagyarország az osztrák sógorokon keresztül kijut a német határra, majd egy az egyben elveszi a német területeket a lengyelektől, amiért a lengyelek látszólag nagyon dühösek lesznek; a svédeket is kiűzve így végül kijut az Északi-tengerre, ahonnan már csak egy köpés az óceán, és a tengerentúl.

A lengyelek Berlint, és az ottani búzát is feláldozták Kittiért, amit a titkos tárgyalásokat bonyolító kevesek soha nem felednek nekik.



Magyar Morál Munkabizottság

Lengyel szövetségeseink áldozatának mértékét mi sem mutatja jobban, hogy Berlin ismételt lengyel megszállása akkora népességgyarapodást indított el eLengyelországban, amivel az ország lakossága 60.000 fölé duzzadt. Soha ország ekkora lakossággal nem rendelkezett az eRep történetében, sem előtte, sem utána. A magyarok ugyan örömmel figyelték a természetes szövetséges megerősödését, de egy kis lehangoltság is tapasztaltható volt az országban. Érthető módon sok magyar nosztalgikus szomorúsággal nézte, hogy országa immár nem a legerősebb a játékban, mert a lengyel barátaik megelőzték őket. Sokan közülük elhagyták a játékot, a maradók nagy részének alacsonyan pislákolt a wellnesse.

Roppant elkeseredetten nézték ezt a baráti eLengyelországban, és ismét ördögi tervet eszeltek ki: elköltik az EDEN összes pénzét és eLengyelország miden összecsalt aranyát, de a végén veszítenek a magyarok ellen, hogy ezzel hozzák vissza a valaha szebb napokat látott ősi barátok önbizalmát. Minderre 2010 elején került sor az Észak-Brazília ellen indított offenzívában, ahol másodszori próbálkozásra Peru legyőzte ugyan Brazíliát (az első próbálkozás során ment el a sok fényes lengyel arany nagyobb része, de ez még nem volt elég a magyaroknak a felpezsdüléshez), de aztán az utolsó pillanatban indított felkelést a hős magyar harcosok sikerre vitték, s ezzel helyreállt a modzsójuk is. Ekkora önfeláldozást még nem látott az eVilág!



Mutass be a románnak!

De ezzel még nincs vége, mert eMagyarország ősi ellensége, eRománia ismét rosszban sántikált. 2010 tavaszán összehangolt támadást indítottak eMagyarország ellen, melynek célja az ország teljes megsemmisítése volt. Erről a magyar vezetés természetesen már időben értesült, hiszen lengyel bajtársaik már jó előre tájékoztatták őket a gonosz románok terveiről.

Az offenzívában látszólag eLengyelország is részt vett, támadást intézve a Nyugat-Dunántúl és Pest ellen, de a háttértárgyalásokon részt vevők jól tudják, hogy ezeknek a támadásoknak kettős céljuk volt. Egyrészt átvették eMagyarországtól a Nyugat-Dunántúlt, hogy az ne juthasson a horvátok kezére, másrészt pedig Pest megtámadásával sebzést vontak el az EDEN erőktől, ami éppen elég volt ahhoz, hogy a magyarok hősies küzdelemben megvédjék utolsó erődjüket.

A felsorolt négy eset (melyet számtalan másikkal is kiegészíthetnénk) kétséget kizáróan meggyőzi az olvasót arról, hogy eMagyarország és eLengyelország szövetségkötése semmiképpen sem megalapozatlan, és nyugodtan kijelenthetjük, hogy ha a két baráti nemzet már akkor is ilyen magas szintű együttműködésre volt képes, amikor egymás ellenfelei voltak hivatalosan, az új világrend egészen kivételes, soha nem látott lehetőségeket rejteget mind a magyarok, mind a lengyelek számára. Olyan dolgok készülődnek itt, amit ember nemhogy nem látott, de még gondolni sem mert rá!


Más. Készítettem egy kérdőívet. Légy szíves, töltsd ki, ha még nem tetted meg!
Kérdőív