Hitel, segély, támogatás, társulás - ki melyiket venné igénybe a fejlesztéshez?

Day 1,325, 05:05 Published in Hungary Hungary by Borembukkk
A játék állandóan változik, de egy jól kijelölt csapásirány látható: Minél vonzóbbá kívánják tenni az egyéni játékosok számára. Ez azt jelenti, hogy mindenki építgetheti a saját kis "birodalmát". A források lehetnek sokfélék, a goldvásárlástól, a spóroláson át, a baráti kölcsönökig. de gy valami nincs: Mindenki számára elérhető közösségi program.



Régebben a V1-ben még talán sokan emlékeznek, hogyan indítottam el az első cégeimet: Befektetőket toboroztam orosz bányatársaságok alapítására. Több kevesebb sikerrel a vállalkozás életképes volt és egy szolid hasznot produkált minden résztvevőnek. Aztán a V2 idején volt egy kiugró időszak is, amikor betegre kerestük magunkat. Tehát, a dolog működőképes volt.

Azóta gyakorlatilag minden megváltozott, a leghatékonyabb manapság a menedzseri munka, vagy más néven a háztáji. A munkásokkal végzett meló után szinte alig valami marad a munkaadó zsebében, legalábbis ahhoz képest, mennyi vesződség van vele, mekkora forgótőkét igényel. Ezzel szemben a háztájiban te döntöd el mikor és mennyi melózol, a költségek pedig 10W kaja árát teszik ki. Na igen ám, de ehhez be kell fektetni. Minél hatékonyabb munkát végzel, annál magasabb a befektetés összege.

Most nem akarok számolgatni megtérülési rátákat, egyebeket, inkább egy igény felmérést szeretnék, ki milyen forrásból kívánja fejleszteni a saját kis birodalmát. Most alaposan megkurtítom a cikket, mert senki nem olvasná el.. (TL,DR 😛)

Vissza a címre, írjátok meg, nektek mekkora forrásigényetek lenne és milyen lehetőségeket választanátok. Nem kérdőívet készítek, hanem kommentben várom a válaszokat, de ha inkább kérdőíveznétek, akkor azt is megoldhatjuk.

1. Spórolás: Nem eszek, nem iszok, nem harcolok, nem edzek, amíg az önellátáshoz szükséges tőkém össze nem jött.

2. Baráti kölcsön: Ismerősöktől, század tagoktól szoktam kérni kamatmentes kölcsönt, amíg azt nem fizetem vissza, nem harcolok, csak ha kapok külön ellátmányt.

3. Állami segélyre várok: Elharcolom a teljes bevételemet, sőt, amit az UFR-ből kapok azt is. Fejlesztésre semmi nem marad, így csak az állami támogatásban reménykedem.

4. Érdekelne a haszonbérlet: Ha akad megfelelő csendestárs, aki odaadja a cégalapításhoz szükséges pénzt, én dolgozom benne és a haszon előre kialkudott részét a kialkudott időpontokban átutalom neki, a maradékból pedig harcolok, gyűjtögetek.
Magyarázat Ennek a formának az a lényege, hogy a tőkét nem kell visszafizetni, csak és kizárólag a nyereséget kell elosztani. Az pedig a napi piaci áraktól függ, így igazából egyik félnek sincs veszíteni valója. Akkor érdemes használni, ha a tőkepénzes már nem akar újabb cégben melózni, mert többet szeretne harcolni.

5. Érdekelne a hitel lehetősége is: Ha tisztességes feltételekkel és futamidővel szerezhetnék hitelt, akkor igénybe venném. Ha erre kamattámogatást is kapnék az államtól, igen gyorsan megduplázhatnám a sebzésemet és még a törlesztést is tudnám fizetni belőle.
Magyarázat: A tökét és a kamatokat is vissza kell fizetni, általában egy megadott határidőre. Utána viszont a tejes bevétel a tiéd lesz. Ha az árak csökkennek, így a bevételeid is, akár rosszul is járhatsz.

6. A fent leírt lehetőségek közül mindegyik érdekelne, a lényeg, hogy minél gyorsabban fejlődhessek.


7. Egyéb lehetőség a goldvásárláson/fékelésen kívül Ha van más lehetőség ami nekem nem jutott eszembe, akkor írjátok meg.

Ha valamelyik fent leírt opció nem világos, kérdezzetek rá, max. bővebben leírom, de nem akarom túlterhelni a olvasókat, már így is hosszabb a cikk, mint az ideális 100 szó. 😛